CMC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
10
48%
Poza paroma minusami są ok
6
29%
Przeciętny
2
10%
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

raposo pisze:(...)

Co do GSL w CMC, nie mogę doczytać. Wiecie jak wygląda sytuacja w przypadku luki weekendowej?
Przy logowaniu do platformy pisze: "Zlecenie gwarantowany SL zapewnia zamknięcie transakcji po określonej cenie, bez względu na niestabilność notowań lub lukę na rynku"

Wychodzi na to, że w przypadku luki rozliczą ci SL po cenie na jakiej go ustawiłeś. O szczegóły trzeba by pytać w ich biurze.

Ok zapytałem na czacie i podobno gwarantowany SL ma gwarantować rozliczenie SL po cenie po jakiej go ustawiliśmy, zarówno w przypadku luk weekendowych jak i w sytuacjach jaka miała miejsce na franku szw. w 2015

Mają to zapisane w regulaminie:
Zlecenie GSL dotyczące kupna po Cenie Docelowej zostaje zrealizowane, kiedy Cena
Kup Poziomu 1 w Drabince Cenowej (bez względu na wielkość Zlecenia) jest równa
lub wyższa od Ceny Docelowej, oraz
Zlecenie GSL dotyczące sprzedaży po Cenie Docelowej zostaje zrealizowane, kiedy
Cena Sprzedaj Poziomu 1 w Drabince Cenowej (bez względu na wielkość Zlecenia)
jest równa lub niższa od Ceny Docelowej, przy czym, Zlecenie GSL jest realizowane
po Cenie Docelowej.
W każdym wypadku:
 Zlecenie GSL jest realizowane wyłącznie po Cenie Docelowej;
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, też podpytałem i GSL ma być realizowany zawsze po wskazanej cenie - nie ważne czy luka, czy tsunami, czy SNB wkroczy do akcji. W takim razie warunki super :). Skoro dla 1.0 lota na EURUSD koszt wynosi 1.0 pips, to nie pozostaje nic tylko czekać na powrót naprawdę dużej zmienności......... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Czy można by wystosować jakąś grupową petycję do CMC ( w kupie siła :wink: ) żeby zrobili desktopową wersję, taka ze skrótami klawiszowymi :?: Ta webowa jest funkcjonalna jak webowe mt4 :?
Obrazek

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

sardo nunspa pisze:Czy można by wystosować jakąś grupową petycję do CMC ( w kupie siła :wink: ) żeby zrobili desktopową wersję, taka ze skrótami klawiszowymi :?: Ta webowa jest funkcjonalna jak webowe mt4 :?
Ja się podpiszę pod petycją :D Mimo, że ich webowa platforma jest fajna(dużo lepsza od web mt4) i mi nie przeszkadza i nie korzystam z żadnych wymyslnych wskaźników czy EA. Gdyby jednak stworzyli desktopową wersję i dodali jakieś api do tworzenia własnych wskaźników, czy EA - to tylko by na tym zyskali przyciągając nowych klientów. Mimo, że warunki do handlu mają dobre, to wielu nie korzysta z ich usług między innymi z powodu platformy. Z drugiej strony nie wiem, czy chcą większej liczby klientów, bo piszą, że stawiają na jakość, a nie na ilość:https://www.cmcmarkets.com/group/news/C ... -Statement
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

API maja dostepne ale to tylko dla instytucjonalnych klientow
Swoja droga oferuja integracje z mt4 ze swoja platforma dla innych podmiotow ktorzy chcieliby oferowac taka usluge, ale sami dostepu poprzez mt4 nie oferuja swoim koncowym klientom.

Off the shelf integration with popular MT4 bridge technology and other FinTech providers

https://www.cmcmarkets.com/partners/ass ... ochure.pdf

--

Obecnie juz mi az tak nie przeszkadza ich GUI, mozna sie przyzwyczaic.
Przydaje sie miec rozdzielczosc monitora co najmniej FHD.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Też bym się podpisał pod petycją o platformę. Może po prostu niech dołożą MT4 lub MT5 .
To co obecnie mają to gorzej niż tragedia. W ogóle nie korzystam z tej platformy. Wszystkie zlecenia puszczam z telefonu, a wykresy podglądam w MT4 u innego brokera. Mam jednak dosyć składania zleceń z telefonu i pewnie niedługo się przeniosę do Vipro lub Tickmilla. Mają lepsze spready niż CMC, choć niestety mało instrumentów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

CMC wprowadził dzisiaj kryptowaluty (Bitcoin i Ethereum), ale tylko dla klientów profesjonalnych. Dźwignia 1:2 i min. spread 80$ (BTC) i 8$ (ETH). Pozycje bez terminu wygaśnięcia, ale handel ograniczony do dni roboczych.

https://www.cmcmarkets.com/pl-pl/eoc/kryptowaluty
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:CMC wprowadził dzisiaj kryptowaluty (Bitcoin i Ethereum), ale tylko dla klientów profesjonalnych.
Profesjonalnych w sensie, że instytucjonalnych ? Tylko dla firm, a nie dla fizycznych ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie. CMC opisuje jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się klientem profesjonalnym tutaj:
https://www.cmcmarkets.com/pl-pl/eoc/kl ... nalny-ext2
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Nie. CMC opisuje jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się klientem profesjonalnym tutaj:
https://www.cmcmarkets.com/pl-pl/eoc/kl ... nalny-ext2
Łałłł! Niezłe te warunki. Aby pograć sobie BTC o wielkości 0,01 trzeba mieć odłożone 2 bańki złotych, albo pracować wcześniej w funduszach inwestycyjnych.
CMC chyba nieco przegiął z tymi wymaganiami.
Nie rozumię tylko jednego. Na stronie CMC napisali, że tylko profesjonalni mają dostęp ciągły do kontraktów ekspresowych i Digital 100. Wg pojęć CMC nie jestem profesjonalistą, a jednak mam dostęp do kontraktów ekspresowych i Digital 100. Czy ten dostęp jest przez ich pomyłke, czy może słowo "ciągły" jest tu kluczowe i oznacza nie wiadomo co ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ