CMC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
10
48%
Poza paroma minusami są ok
6
29%
Przeciętny
2
10%
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 21

Vinhurst
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2017, 11:33

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: Vinhurst »

Na pierwszy rzut oka platforma mimo wszystko jest koszmarna, przeładowana i nieintuicyjna.

Jak Waszym zdaniem ten broker plasuje się w porównaniu do Dukascopy czy XTB?
Przeżyłem na rynku fx początki X-Trade, polski oddział Admiral Markets i Armada Markets, ale od kilku lat już nie tykałem tego rynku i chciałbym wrócić. Jeżeli egzekucja zleceń jest lepsza niż na Duka czy XTB to może warto rozważyć?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Egzekucja podobna, nie odczuwałem różnic.
CMC daje dostęp do ok. 10 tys. instrumentów (głównie dzięki CFD na akcje jest ich aż tyle) - jeśli ktoś tego potrzebuje to faktycznie ciężko znaleźć szerszą ofertę. Opłaty są niskie ale problemem często okazuje się platforma - zwyczajnie nie wszystkim ona odpowiada.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Vinhurst pisze:
Jak Waszym zdaniem ten broker plasuje się w porównaniu do Dukascopy czy XTB?
CMC ma zdecydowanie lepsze spready niż XTB (nie znam oferty Dukasa, więc się nie wypowiem). No i oczywiście bogatszy zestaw instrumentów. Dla mnie szczególnie interesujące jest to, iż są dostępne kolejne serie na indeksy i ropę.
Poważnym minusem jest jednak platforma. Wykresy takie sobie, skladanie zleceń z platformy webowej idzie wolno. Wszystkie zlecenia składam z telefonu, bo tam idzie to szybko. Wykresy najlepiej obserwować u jakiegoś brokera z MT4.
Broker ogólnie OK i to nawet bardzo OK, poza platformą, którą uważam za gów****ą. Gdyby wprowadzili do oferty MT4 to uznałbym tego brokera za ideał. Platforma daje też bardzo kiepski podgląd na historię zleceń. To nie ta estetyka i wygoda jak w MT4.

-- wtorek 08 sie 2017, 13:20 --
raposo pisze: CMC daje dostęp do ok. 10 tys. instrumentów (głównie dzięki CFD na akcje jest ich aż tyle)
Wszystkich instrumentów jest obecnie w ofercie dokładnie 9958, przy czym akcje to 9321.
@Raposo
Jak to jest z tymi akcjami ? Ja ich nie mam w ofercie. Tzn. niby mam, ale przy każdej akcji jest adnotacja : "nieaktywne". Nie potrzebowałem akcji do tej pory, więc nie dociekałem czemu. Czy chodzi o to, że muszę coś aktywować aby mieć dostęp do tych akcji ? Czy to jest dodatkowo płatne ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Może próbowałeś handlować na akcjach, które akurat nie były w danej chwili kwotowane? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Może próbowałeś handlować na akcjach, które akurat nie były w danej chwili kwotowane? ;)
Ja w ogóle nie próbowałem na nich handlować. Zerknąłem przed chwilą i widzę mnóstwo nazw, które nic mi nie mówią, a każda z adnotacją "nieaktywne". Może to akcje z USA. Zerknę, gdy zacznie się u nich sesja.

-- wtorek 08 sie 2017, 15:53 --

@Raposo
Zerknąłem na akcje i nadal mam "nieaktywne". Od A do B, bo nie mam zaparcia aby dalej przewijać. Zerknąłem w szczegóły i są to akcje z giełd europejskich, japońskiej i z USA. Dziwne, że nie są u mnie aktywne. W tej chwili nie robi mi to żadnej róznicy, ale jeśli zacznie to zadzwonię do nich i zapytam o co kaman.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ok, już wiem co i jak ;).

Aby skorzystać z notowań akcji CFD trzeba włączyć plan abonamentowy, który dla większości akcji jest bezpłatny. Tylko CFD na akcje z Australii i Hong Kongu są płatne (a raczej dostęp do nich). Opłaty są zwracane jeśli zrobisz min. 2 transakcje w miesiącu na danym rynku.
https://www.cmcmarkets.com/pl-pl/koszty ... -data-fees

Notowania aktywuje się w Bibliotece Instrumentów -> Kliknij, aby aktywować lub w Opcje rachunku w prawym górnym rogu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
Notowania aktywuje się w Bibliotece Instrumentów -> Kliknij, aby aktywować lub w Opcje rachunku w prawym górnym rogu.
Dzięki za info. Jesteś nieoceniony :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cześć

nie rozumiem jednej rzeczy a może zle patrzę ;/ ale mam konto demo w GBP i każda pozycja którą otwieram jest rozliczana w .... GBP ??? to dziwne ?? czy zle patrzę ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Witam Jak się Wam ludzie ten broker sprawuje. Noszę się bowiem z zamiarem otwarcia tam konta dla DAXa. Na forexpeacearmy strasznie po nich jadą. Platforma mi nie przeszkadza. Robią jakieś wałki? Ciekaw jestem opinii użytkowników.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

sardo nunspa pisze:Noszę się bowiem z zamiarem otwarcia tam konta dla DAXa. Na forexpeacearmy strasznie po nich jadą. Platforma mi nie przeszkadza. Robią jakieś wałki?
Korzystam z konta real od roku i nie zauważyłem aby robili jakieś wałki. Pod tym względem są OK. Jedno co mi się nie podoba, to ograniczenia przy stawianiu zleceń z limitem. NIE MOŻNA ustawić zlecenia w luce spreadu. Albo powyżej ceny kupna, albo poniżej ceny sprzedaży. W większości przypadków nie ma to dużego zlecenia, jednak problem jest przy instrumentach z większym spreadem jak np. softy.
Co do Daxa to weź pod uwagę, że oferowany instrument jest 4 razy większy niż w TMS czy XTB. 1 w CMC to jak 0,04 w XTB.
Ciekawostka, którą odkryłem przed chwilą, to na Dax można ustawić wartość zlecenia 0,1 . Zaskoczyło mnie to, gdyż sądziłem, że na wszystkich instrumentach najmniejsza wartość to zawsze 1. Czyżby coś się zmieniło czy tak było cały czas ?

PS. Oczywiście platforma jest całkiem do d***y. W ogóle nie odpalam tej webowej z wyjątkiem sytuacji gdy robię wypłatę. Do zleceń i podglądu rachunku korzystam tylko i wyłącznie z wersji na Androida.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ