Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
gooral87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:59

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: gooral87 »

Napisałem wskaźnik na bazie wskaźnika z clusterdelta - wykorzystuje odniesienie przez iCustom. W tygodniu jest ok, niestety w trakcie weekendu to nie działa (sam wskaźnik bazowy clusterdelta wyświetla jednak dane na wykresie). Pewnie chodzi o to że nie pojawia się nowy tick, jak to obejść ? początkujący w mql będzie wdzięczny za rady :)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

gooral87 pisze:Napisałem wskaźnik na bazie wskaźnika z clusterdelta - wykorzystuje odniesienie przez iCustom. W tygodniu jest ok, niestety w trakcie weekendu to nie działa (sam wskaźnik bazowy clusterdelta wyświetla jednak dane na wykresie). Pewnie chodzi o to że nie pojawia się nowy tick, jak to obejść ? początkujący w mql będzie wdzięczny za rady :)
W weekend trzeba wpisywać konkretne przesunięcie czasu twojego brokera względem czasu GMT. Zamiast "AUTO"

gooral87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:59

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: gooral87 »

tak, zgadza się, wiem i stosuję , dlatego mam na wykresie dane wskaźnika z clusterdelta w weekend

Problem jest jedynie z moim wskaźnikiem który wykorzystując linię iCustom(Symbol(),Period(),"ClusterDelta_Volume_3.1",Ticker,0,i) w weekend nie wyświetla danych.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

gooral87 pisze:tak, zgadza się, wiem i stosuję , dlatego mam na wykresie dane wskaźnika z clusterdelta w weekend

Problem jest jedynie z moim wskaźnikiem który wykorzystując linię iCustom(Symbol(),Period(),"ClusterDelta_Volume_3.1",Ticker,0,i) w weekend nie wyświetla danych.
Musisz przenieść do iCustom parametry zewnętrzne dokładnie taka jak one sa zapisane w "ClusterDelta_Volume_3.1"

Kod: Zaznacz cały

iCustom(NULL, 0, "ClusterDelta_Volume_3.1",Comment_Instrument,Instrument,Update_in_sec,MetaTrader_GMT, 0, i);

gooral87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:59

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: gooral87 »

udało się, zastosowałem to do wskaźnika ClusterDelta_VolumeChart_3.1, dziękuję za pomoc

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

gooral87 pisze:udało się, zastosowałem to do wskaźnika ClusterDelta_VolumeChart_3.1, dziękuję za pomoc
To się teraz pochwal do czego użyłeś tego wolumenu? ;)

gooral87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:59

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: gooral87 »

używam do skumulowanego wolumenu w swingu który sam wyznaczam. Trzy linie pionowe i dwa histogramy, jak niżej

Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

gooral87 pisze:używam do skumulowanego wolumenu w swingu który sam wyznaczam. Trzy linie pionowe i dwa histogramy, jak niżej

Obrazek
Też tak mierzyłem na początku.
A to jest znacznie efektywniejszy sposób.
https://www.youtube.com/watch?v=zExCHUE ... arekTrader

gooral87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:59

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: gooral87 »

Bawiłem się tez deltą i skumulowaną deltą, ale ten feed od ruskich budzi moje wątpliwości. Czasem mimo wyraźnego długotrwałego ruchu wzrostowego ciągle wskazują, że delta jest ujemna na większości barów, a ruchy potrafią być rzędu kilkuset pips. Przy takim dużym ruchu w górę aż nie chce się wierzyć...

-- czw 23-02-2017, 19:36 --

Nowy case.

chciałem wyrzucić do historii w .csv dane z ClusterDelta. Przerobiłem indyk out_hist.mq4 żeby pobierał dane ze wskaźnika ClusterDelta_Volume_3.1 a tu ZONK. W csv zapisuje wartości 0.

Dziwi mnie bo przecież już raz zrobiłem indyk na bazie Cluster Delty i działa, czyli z tej ścieżki dane pobiera, na screenie 1:1 odwzorowane dane źródłowe.

Jaka może być przyczyna?

http://s000.tinyupload.com/?file_id=003 ... 5572912404 ----> link do przerobionego out_hist.mq4

Obrazek

-- czw 23-02-2017, 19:40 --

jeszcze raz obrazek

Obrazek

The Old Bear
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2018, 17:48

Re: Cluster Delta - clusterX_volume potrzebna pomoc

Nieprzeczytany post autor: The Old Bear »

Czy ktoś używa tego wskaźnika, aby uzyskać podgląd wolumenu na DAX?

Kupiłem dostęp premium za 7,50$ na miesiąc, aby przetestować to, jednak po wrzuceniu go na wykres DAXa w FXPro czy Tickmill pojawia się komunikat "instrument germany#30 not found" lub instrument DE30 not found".

Na parach walutowych jakiś tam wolumen wyświetla.

Ktoś miał taki problem i w jakiś sposób go rozwiązał?

Dziękuję.

ODPOWIEDZ