Club Forex -Tylko dla zainteresowanych

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy Forex Club ma sens?

Tak
54
60%
Nie
36
40%
 
Liczba głosów: 90

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Konta PAMM to kontrowersyjny temat i tu wypowiadać się nie będę ale by legalnie zarządzać kapitałem osób trzecich należy posiadać uprawnienia Doradcy Inwestycyjnego (podobnie z wydawaniem rekomendacji). W innym wypadku podlegamy karze do 1 czy tam 2 mln PLN.

Jest to zapisane w jakiejś ustawie. Nie pamiętam dokładnie nazwy, dawno czytałem... Poszukaj albo odłóż sobie te 2 bańki na wszelki wypadek ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nabukomb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 06 sie 2011, 18:03

Nieprzeczytany post autor: nabukomb »

raposo pisze:Konta PAMM to kontrowersyjny temat i tu wypowiadać się nie będę ale by legalnie zarządzać kapitałem osób trzecich należy posiadać uprawnienia Doradcy Inwestycyjnego (podobnie z wydawaniem rekomendacji). W innym wypadku podlegamy karze do 1 czy tam 2 mln PLN.

Jest to zapisane w jakiejś ustawie. Nie pamiętam dokładnie nazwy, dawno czytałem... Poszukaj albo odłóż sobie te 2 bańki na wszelki wypadek ;).
Przeglądam cały czas ten temat i jedyne co tam jest sensowne to jakieś orzeczenie, że nie można otworzyć działalności gospodarczej, bez licencji DI.

To zgoda, ale jak ktoś chce powierzyć znajomemu coś swojego i zgadza się na ryzyko jakie się z tym wiąże, a tamten chce mu coś odpalić zgodnie z tym jak się dogadali, to nie działalność gospodarcza. Poza tym przepisy po to by ludzie nie uciekali od podatków. A tu nie da się uciec od podatków, ani nimi manipulować.
Podatek od zysków kapitałowych jest ryczałtowy i taki sam dla gościa co ma marne dochody jak i dla milionerów. Czy ktoś gra na swoim czy na cudzym, podatek państwo dostaje zawsze równy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ok, ale nie możesz sobie pozbierać pieniędzy od ludzi z ulicy i zarządzać ich środkami na FX. Pewnie, można liczyć, że jeśli to dobry znajomy i Ty stracisz to najwyżej skasuje Twój numer z telefonu lub Cię "okrzyczy" :). Ale może się to skończyć też inaczej...
Sprawy podatkowe całkowicie tu pomijam, bo to osobny temat.

Poszukaj tej ustawy, a będziesz miał jasność.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nabukomb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 06 sie 2011, 18:03

Nieprzeczytany post autor: nabukomb »

raposo pisze:Ok, ale nie możesz sobie pozbierać pieniędzy od ludzi z ulicy i zarządzać ich środkami na FX. Pewnie, można liczyć, że jeśli to dobry znajomy i Ty stracisz to najwyżej skasuje Twój numer z telefonu lub Cię "okrzyczy" :). Ale może się to skończyć też inaczej...
Sprawy podatkowe całkowicie tu pomijam, bo to osobny temat.

Poszukaj tej ustawy, a będziesz miał jasność.
W tym temacie gdzie jest orzeczeniu o działalności gospodarczej jest odwołanie do czynności wykonywanych przez maklera.
Trader to nie makler. Chyba w ogóle nie ma nic w przepisach o graniu na forexie, o tym kto ma prawo i jak. Sugestią są jedynie umowy z brokerami, które tego nie zabraniają, ani nie informują o żadnych zakazach, więc jest legalne.
Zresztą gdyby nie było, to nie była by legalna działalność takich firm jak ITH.

A sprawę znam, bo byłem i rozmawiałem, o mały włos został bym takim dostarczycielem "sygnałów", czyli defacto grałbym cudzymi pieniędzmi dla własnego zysku, tylko przez ich pośrednictwo, nic więcej. To to samo co proponuję tutaj na forum, tylko bez pasożyta na zyskach do podziału. Jeśli mają jakieś licencje, to nie mają żadnego znaczenia, gdy łączą tradera z klientem, nie dając żadnych gwarancji ochrony kapitału inwestorów.

http://sygnaly.ithfx.pl/podpiecierachunku.htm

Dodano po 36 minutach:
nabukomb pisze: Zresztą gdyby nie było, to nie była by legalna działalność takich firm jak ITH.
Pociągnę może to bardziej wnikliwie, bo mam nadzieję, że taka poważna firma wie co robi i skorzystała z usług dobrych prawników, gdy np. układała regulamin.
http://sygnaly.ithfx.pl/regulamin.htm

Przecież gdyby było nielegalne świadczenie prywatnych usług trader-inwestor, to byli by wspólnikami przestępstwa i namawiali do przestępstwa, a w to chyba trudno uwierzyć. A zobacz co mają w regulaminie:
§2 ZASADY OGÓLNE USŁUGI
1. ITH nie prowadzi doradztwa lub rekomendacji
2. Klient wykonuje transakcje na własnym kapitale
3. ITH nie odpowiada za wyniki transakcji i stan rachunków Klientów
4. ITH nie udziela porad ani wskazówek przy wyborze strategii tradingowej, jedynie udostępnia na swojej platformie niezależne dane do analizy i porównań.


Oznacza to, że ni mniej ni więcej tylko to, że Twoja decyzja o podpięciu się do danego tradera to Twoja prywatna sprawa. I robisz to na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

nabukomb mnie się wydaje że są to działania na pograniczu.
Z tego co coś tam pamiętam to nawet sygnałów nie możesz udostępniać bez licencji.
Bo jest to rekomendacja. Kiedyś serwisy z sygnałami pisały taką notkę że płacisz za to żeby zobaczyć jak oni grają. Tak ściema ale wiadomo o co chodzi.
Nawet szkolenia nie za bardzo są legal. Kiedyś jak się zbiorę w sobie to napiszę do KNF o opinię i ciekawe co odpowiedzą. :)

W kazdym bądź razie odłóż sobie te dwie bańki (albo nawet 5) jak raposo sugeruje. Tak na wszelki wypadek bo zaczynasz stąpać po cienkiej linie.
A oni nie słuchają potem odpowiedzi - ja nie wiedziałem.

Jak chcesz być pewny i kryty to napisz do KNF i Ci rozwieją wątpliwości i będziesz miał podkładkę na przyszłość.

Pozdrawiam
Darek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nabukomb pisze:Oznacza to, że ni mniej ni więcej tylko to, że Twoja decyzja o podpięciu się do danego tradera to Twoja prywatna sprawa. I robisz to na własną odpowiedzialność.
Oczywiście wiem, że mogą być takie zapisy i tu chodzi o konta zarządzane/PAMM, które starają się tak bronić. Jednak jak pisałem na początku - to bardzo kontrowersyjny temat.
Można też sobie zapisać, że klikając w czerwony kwadracik, de facto klikasz w niebieski i decyzja należy do inwestora, no ale fakty mogą być inne, a jak do tego podejdzie KNF nie wiem.
Jednak co do zebrania kapitału od osób trzecich lub wykonywania operacji na ich rachunkach bezpośrednio to wątpliwości nie mam.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nabukomb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 06 sie 2011, 18:03

Nieprzeczytany post autor: nabukomb »

daromanchester pisze:nabukomb mnie się wydaje że są to działania na pograniczu.
Z tego co coś tam pamiętam....
Jak na moderatorów takiego forum to wasza wiedza prawna jest godna podziwu
:roll

W kazdym bądź razie odłóż sobie te dwie bańki (albo nawet 5) ....
Bardzo zabawne :)

Dodano po 5 minutach:
raposo pisze:
nabukomb pisze:Oznacza to, że ni mniej ni więcej tylko to, że Twoja decyzja o podpięciu się do danego tradera to Twoja prywatna sprawa. I robisz to na własną odpowiedzialność.
Oczywiście wiem, że mogą być takie zapisy i tu chodzi o konta zarządzane/PAMM, które starają się tak bronić. Jednak jak pisałem na początku - to bardzo kontrowersyjny temat.
Można też sobie zapisać, że klikając w czerwony kwadracik, de facto klikasz w niebieski i decyzja należy do inwestora, no ale fakty mogą być inne, a jak do tego podejdzie KNF nie wiem.
Jednak co do zebrania kapitału od osób trzecich lub wykonywania operacji na ich rachunkach bezpośrednio to wątpliwości nie mam.
Swego czasu kandydowałem na burmistrza w jednej takiej dziurze i wiele czasu przed wyborami spędziłem na przerabianiu książek z administracji, i wertowałem wiele ustaw.
Wiem, że było tam coś takiego, że gdy nie ma jasnych praw i przepisów, to znaczenie leksykalne, użytych zwrotów i słów było nadrzędne w sporach. Jest też coś takiego, że wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone. I jest tez coś takiego o domniemaniu niewinności, a winę trzeba udowodnić. Oczywiście nieznajomość prawa nie zwalnia... itd, ale gdzie to prawo mówiące o stosunkach prywatnych trader-inwestor, bez działalności gospodarczej.
Jednak co do zebrania kapitału od osób trzecich lub wykonywania operacji na ich rachunkach bezpośrednio to wątpliwości nie mam.
Skoro nie masz wątpliwości, to musisz mieć jakieś dowody, na takie coś, więc po prostu je przedstaw, lub nie strasz ludzi.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

nabukomb pisze:Jak na moderatorów takiego forum to wasza wiedza prawna jest godna podziwu
:roll
Tak jak pisałem ta wiedza nie jest mi do niczego potrzebna.
Osobiście nie lubię żerować na ludzkiej naiwności i omamiać innych.
Dlatego nie zajmuje się zarządzaniem.
Ty sobie tam udowadniaj samemu że nic nie potrzebujesz bo wiesz lepiej.
Bo coś tam, gdzieś tam, kiedyś tam robiłeś/słyszałeś/próbowałeś.
My nie musimy Ci nic udowadniać. Do tego przydadzą Ci się prawnicy jak uwalisz kasę ludzi.
Mam tylko nadzieję że podzielisz się z nami wyrokiem niezawisłego sądu gdy przywali Ci wyrok.
Chętnie byśmy sobie potem podyskutowali na ten temat. Obiecuję że nie będziemy szydzić z Ciebie.

Pozdrawiam i powodzenia.

ps. O ile dyskusje o tej tematyce tutaj toleruję to jakiekolwiek ogłoszenia o zbieraniu kapitału na zarządzanie nie będą tutaj tolerowane.
I znaczenia leksykalne nie są tutaj w żaden sposób brane pod uwagę.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

nabukomb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 06 sie 2011, 18:03

Nieprzeczytany post autor: nabukomb »

daromanchester pisze:
nabukomb pisze:Jak na moderatorów takiego forum to wasza wiedza prawna jest godna podziwu
:roll
Tak jak pisałem ta wiedza nie jest mi do niczego potrzebna.
Osobiście nie lubię żerować na ludzkiej naiwności i omamiać innych.
Dlatego nie zajmuje się zarządzaniem.
Ty sobie tam udowadniaj samemu że nic nie potrzebujesz bo wiesz lepiej.
Bo coś tam, gdzieś tam, kiedyś tam robiłeś/słyszałeś/próbowałeś.
My nie musimy Ci nic udowadniać. Do tego przydadzą Ci się prawnicy jak uwalisz kasę ludzi.
Mam tylko nadzieję że podzielisz się z nami wyrokiem niezawisłego sądu gdy przywali Ci wyrok.
Chętnie byśmy sobie potem podyskutowali na ten temat. Obiecuję że nie będziemy szydzić z Ciebie.

Pozdrawiam i powodzenia.

ps. O ile dyskusje o tej tematyce tutaj toleruję to jakiekolwiek ogłoszenia o zbieraniu kapitału na zarządzanie nie będą tutaj tolerowane.
I znaczenia leksykalne nie są tutaj w żaden sposób brane pod uwagę.
Nie będę "kopać się z koniem". To wasze podwórko i rób co chcesz.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

co do firm brokerskich jak Tele itd, tam jest umowa między brokerem i klientem, i w umowie jest zapis ze Klient podpisuje umowę z brokerem nie z Toba, taki broker ma pewnie u siebie kogos z licencja i tyle, a ty jestes traderem w firmie brokerskiej i tyle. Tak w skrócie.

ODPOWIEDZ