Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mam skonfigurowane tak:
[DAX30]M61.png
Ale można sobie dowolnie konfigurować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

zetjot
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2011, 00:34

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: zetjot »

Cześć. Potrzebuje wskażnik który by pokazywał iloraz dwóch instrumentów (jeden instrument podzielony przez drugi ) . Z góry dziękuję za pomoc.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Potrzebuję/Szukam dwóch indyków:
1. Zaznacza świczki o jakiejś godzinie np przerywaną pionową kreską - gdzieś to widziałem. Więc np jestem na h4, a on zaznacza mi co 6 świczkę.
2. Mam świczke i naciskam na niej to mi zaznacza tę świeczkę, może być z knotami, albo bez knotów i rysuje w prawą i lewą stronę jej cień - też to gdzieś widziałem. Zaznaczam na D1 i widzę na niższych interwałach jej strefę.
Pewnie w dziale z ciekawymi wskaźnikami do mt4 cz 1 i cz 2 - ale kilkuset stron nie przejrzę.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
16 mar 2020, 15:33
2. Mam świczke i naciskam na niej to mi zaznacza tę świeczkę, może być z knotami, albo bez knotów i rysuje w prawą i lewą stronę jej cień - też to gdzieś widziałem. Zaznaczam na D1 i widzę na niższych interwałach jej strefę.
Pewnie w dziale z ciekawymi wskaźnikami do mt4 cz 1 i cz 2 - ale kilkuset stron nie przejrzę.
https://youtu.be/xZGfo9qv0fk
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Prawie to jest to.
Minus to to, że na jednym interwale może być jeden i jeśli z drugiego interwału się nakłada to cien znika.
Ale Darku wielki szacunek z mojej strony za wiedzę i umiejętności.
Ciągnąłem srebro ze szczytów w S i dzisiaj się podjaralem przy 13 na zmianę. Mialem tp na 12,5. Ciągnąłem tyle czasu i zniszczylem to w paredziesiiąt minut. Jakby było wiele takich cieni to bym nie odwalił numeru. Wkurzyłem się na siebie. Szukam pełnego indykatora z wieloma cieniami.
Pozdrawiam i 3maj się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
16 mar 2020, 22:22
Prawie to jest to.
Minus to to, że na jednym interwale może być jeden i jeśli z drugiego interwału się nakłada to cien znika.
Ale Darku wielki szacunek z mojej strony za wiedzę i umiejętności.
Ciągnąłem srebro ze szczytów w S i dzisiaj się podjaralem przy 13 na zmianę. Mialem tp na 12,5. Ciągnąłem tyle czasu i zniszczylem to w paredziesiiąt minut. Jakby było wiele takich cieni to bym nie odwalił numeru. Wkurzyłem się na siebie. Szukam pełnego indykatora z wieloma cieniami.
Pozdrawiam i 3maj się.
Na znikanie nie pomoże nikt, bo to MT4 tak robi.
Na to, żeby można było więcej niż jeden na danym Tfie, to da się zrobić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

A gdyby wskaźniki ponazywać od 1 do 100 i nadać im kolory? Pozostaje tylko kwestia że jak klikasz na świece to musisz wybrać ten z odpowiednim numerem. Gdzieś to widziałem na necie. Poszukam jutro.
Jesteś wielki, szacunek. W chwilę to ogarnąć.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
16 mar 2020, 23:11
A gdyby wskaźniki ponazywać od 1 do 100 i nadać im kolory? Pozostaje tylko kwestia że jak klikasz na świece to musisz wybrać ten z odpowiednim numerem. Gdzieś to widziałem na necie. Poszukam jutro.
Jesteś wielki, szacunek. W chwilę to ogarnąć.
Już zrobiłem, że można klikać wiele świec.
Rozwiązanie z identyfikatorem też jest opcją.

PS, a nie, sorry, tutaj się nie da wykorzystać identyfikatora, bo klikasz na świecy, to MT4 nie wie którego chcesz użyć, więc jak klikniesz na świecy, to użyje wszystkich, niezależnie od identyfikatora. Można jedynie dane kolory przypisać Tf-owi, czyli wtedy by można stosować kilka instancji wskaźnika, po jednym na Tf, ale kolory dla Tfu muszą być takie same.
Inaczej to by było znacznie bardziej skomplikowane i wymagałoby rozpoznawania kolorów stref i definiowania wielu zestawów kolorystycznych dla jednego wskaźnika.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
16 mar 2020, 23:11
A gdyby wskaźniki ponazywać od 1 do 100 i nadać im kolory? Pozostaje tylko kwestia że jak klikasz na świece to musisz wybrać ten z odpowiednim numerem. Gdzieś to widziałem na necie. Poszukam jutro.
Jesteś wielki, szacunek. W chwilę to ogarnąć.
https://youtu.be/tUz-yjOyTN8
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Jeszcze nie pokazałeś co się dzieje jak się nakładają świeczki czy części świeczek z tego samego czy różnego interwału. Np na jednym kliknięciu ustawiam niebieski, na drugim żółty. Częściowo się nakładają i widać zieloną strefę. Widziałem takie coś na necie, ale oczywiście nie mogę znaleźć.
Poza tym cóż więcej dodać? Szacunek.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ