Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

MarioDM pisze:Szukam wskaźnika dla MT4, który pokazywałby zmienność. Nie chodzi mi o taki, który w sposób cudowny przewidywałby, że jutro na edku zmienność będzie wysoka lub niska, bo takiego czegoś nie ma (szkoda :p ).
Chodzi mi o taki, który pokazywałby, że w zakresie świeczek dziennych zmienność czyli wahania kursu spadają/rosną w zakresie iluś tam ostatnich dni.
https://www.mql5.com/en/code/7053
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

fx-technik pisze:
MarioDM pisze:Szukam wskaźnika dla MT4, który pokazywałby zmienność. Nie chodzi mi o taki, który w sposób cudowny przewidywałby, że jutro na edku zmienność będzie wysoka lub niska, bo takiego czegoś nie ma (szkoda :p ).
Chodzi mi o taki, który pokazywałby, że w zakresie świeczek dziennych zmienność czyli wahania kursu spadają/rosną w zakresie iluś tam ostatnich dni.
https://www.mql5.com/en/code/7053
Ściągnałem i wrzuciłem ten wskaźnik, ale po próbie wrzucenia go na wykres nic sie nie dzieje i nic nie widać.

Edit

W końcu zaskoczył. Po zmianie parametrów.

Dzięki Dadas
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

MarioDM pisze:
fx-technik pisze:
MarioDM pisze:Szukam wskaźnika dla MT4, który pokazywałby zmienność. Nie chodzi mi o taki, który w sposób cudowny przewidywałby, że jutro na edku zmienność będzie wysoka lub niska, bo takiego czegoś nie ma (szkoda :p ).
Chodzi mi o taki, który pokazywałby, że w zakresie świeczek dziennych zmienność czyli wahania kursu spadają/rosną w zakresie iluś tam ostatnich dni.
https://www.mql5.com/en/code/7053
Ściągnałem i wrzuciłem ten wskaźnik, ale po próbie wrzucenia go na wykres nic sie nie dzieje i nic nie widać.

Edit

W końcu zaskoczył. Po zmianie parametrów.

Dzięki Dadas
Może on potrzebuje tickowania?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

dudagracz20
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2013, 23:51

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: dudagracz20 »

Czy ktoś zna strukturę wskaźnika zmieniającego kolor średniej w zależności od kierunku trendu? tworzę ea w javie a korzystam z platformy Dukascopy, w której ten wskaźnik działa ale nie mogę znaleźć dokładnego kodu tegoż ustrojstwa...To znaczy znalazłem i użyłem w robocie to co wyłowiłem z netu, mianowicie jest to indyk który ma zmieniać kolory w zależności od pojawienia się odpowiedniego dla wzrostów i spadków układu 3 świeczkek. Problem w tym, że robot otwiera czasami pozycje długie w trendzie spadkowym bez zmiany koloru średniej na zielony, powiedzmy w 70% przypadków otwiera tam gdzie powinien a w 30% nie. Czyli to raczej nie ten sam wskaźnik co w Dukascopy...za cholere nie mogę znaleźć dokłądnego opisu jak ten kolor się zmienia:(
P.S. jak macie taki wskaźnik dla mt4 to też może być
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Nie wiem czy o to Ci chodzi?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dudagracz20 pisze:Czy ktoś zna strukturę wskaźnika zmieniającego kolor średniej w zależności od kierunku trendu? tworzę ea w javie a korzystam z platformy Dukascopy, w której ten wskaźnik działa ale nie mogę znaleźć dokładnego kodu tegoż ustrojstwa...To znaczy znalazłem i użyłem w robocie to co wyłowiłem z netu, mianowicie jest to indyk który ma zmieniać kolory w zależności od pojawienia się odpowiedniego dla wzrostów i spadków układu 3 świeczkek. Problem w tym, że robot otwiera czasami pozycje długie w trendzie spadkowym bez zmiany koloru średniej na zielony, powiedzmy w 70% przypadków otwiera tam gdzie powinien a w 30% nie. Czyli to raczej nie ten sam wskaźnik co w Dukascopy...za cholere nie mogę znaleźć dokłądnego opisu jak ten kolor się zmienia:(
P.S. jak macie taki wskaźnik dla mt4 to też może być
Pewnie nie przefiltrowałeś warunku zawarcia pozycji nachyleniem średniej...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

cyni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2018, 15:29

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: cyni »

Cześć!

W MT4 po zamknięciu pozycji można nałożyć na wykres przerywaną linię łączącą punkt wejścia i wyjścia z rynku.
Czy jest jakiś wskaźnik, który pokazywałby taką linię "live"? Tzn rysowałby linię pomiędzy punktem wejścia w rynek a aktualną ceną.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: raposo »

cyni pisze:Cześć!

W MT4 po zamknięciu pozycji można nałożyć na wykres przerywaną linię łączącą punkt wejścia i wyjścia z rynku.
Czy jest jakiś wskaźnik, który pokazywałby taką linię "live"? Tzn rysowałby linię pomiędzy punktem wejścia w rynek a aktualną ceną.

Pozdrawiam!
Aktualną cenę widzisz cały czas :). Jeśli jest dla Ciebie za słabo widoczna, to wystarczy w ustawieniach wykresu zmienić jej kolor na jakiś "hardkorowy". Wtedy masz punkt wejścia, wyjścia i aktualną cenę.

Jeśli miałby łączyć punkt wejścia i aktualnej ceny, na bieżąco, to myślę, że byłoby trochę problematyczne, bo po każdej zmianie ceny rynkowej nałożony obiekt musiałby być usuwany i od razu byłby nakładany nowy. Obawiam się, że mogłoby to znacząco obciążyć platformę. Ale może się mylę...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

raposo pisze:
cyni pisze:Cześć!

W MT4 po zamknięciu pozycji można nałożyć na wykres przerywaną linię łączącą punkt wejścia i wyjścia z rynku.
Czy jest jakiś wskaźnik, który pokazywałby taką linię "live"? Tzn rysowałby linię pomiędzy punktem wejścia w rynek a aktualną ceną.

Pozdrawiam!
Aktualną cenę widzisz cały czas :). Jeśli jest dla Ciebie za słabo widoczna, to wystarczy w ustawieniach wykresu zmienić jej kolor na jakiś "hardkorowy". Wtedy masz punkt wejścia, wyjścia i aktualną cenę.

Jeśli miałby łączyć punkt wejścia i aktualnej ceny, na bieżąco, to myślę, że byłoby trochę problematyczne, bo po każdej zmianie ceny rynkowej nałożony obiekt musiałby być usuwany i od razu byłby nakładany nowy. Obawiam się, że mogłoby to znacząco obciążyć platformę. Ale może się mylę...
Oczywiście, że się mylisz.
Dawno temu już sobie taki wskaźnik napisałem, który m.in. pokazuje wszystkie trady z historii na jeden klik na guziku, i na klik na drugim guziku może pokazać linie pływających tradów od ceny transakcji do aktualnej ceny Ask, lub Bid, w zależności od kierunku transakcji, czyli ceny, po której transakcja jest zamykana.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

cyni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2018, 15:29

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: cyni »

raposo pisze:Aktualną cenę widzisz cały czas
Tak, ale nie widzę miejsca otwarcia pozycji :wink:
To może jest jakiś wskaźnik, który niekoniecznie łączy linią miejsce otwarcia pozycji z aktualną ceną, ale chociaż pokazuje precyzyjnie miejsce wejścia w rynek?

ODPOWIEDZ