Ciekawe wskaźniki do MT4

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
rh-fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:39

Nieprzeczytany post autor: rh-fx »

POszukuję wskaźnika/strategii , która automatycznie po zajęciu pozycji stawiałaby SL i TP , ewentualnie tylko SL. Najlepiej, żeby dla każdej otwieranej pary inny SL.

Może jakiś skrypt.

Na Oandzie można taki coś ustawić jako domyślne i to jest dobre rozwiązanie
- Co ja tutaj robię ?
- Gdzie są ci co powinni tu być ?
- Co robią ci , których nie powinno tutaj być ?

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Nieprzeczytany post autor: luktom »

Kilka godzin temu wypuściłem nową wersję jednego z moich wskaźników - luktom pipsometer.

W nowej wersji poza wskaźnikiem liczby otwartych pozycji oraz oczywiście zysku/straty w pipsach dodałem wyświetlanie dwu nowych informacji:

- ile pipsów zyskamy/stracimy w przypadku realizacji SL (przydatne, aby zobaczyć, ile pipsów już mamy zabezpieczone stop lossem)
- ile pipsów już dzisiaj zyskaliśmy/straciliśmy na zamkniętych pozycjach

Wskaźnik do pobranie pod adresem:

http://luktom.biz/blog/entry/203/luktom ... -wersji-11

Czekam na ew. propozycje nowych funkcji do tego wskaźnika :)

Dodano po 4 minutach:
rh-fx pisze:POszukuję wskaźnika/strategii , która automatycznie po zajęciu pozycji stawiałaby SL i TP , ewentualnie tylko SL.
Proszę:

Kod: Zaznacz cały

void stoploss(int sl) {
   
    for(int i=0;i<OrdersTotal();i++) {
     if(OrderSelect(i,SELECT_BY_POS)) {
      if(OrderSymbol()==Symbol()) {
      
       if(OrderMagicNumber()>0) {
        continue;
       }
       
       if(sl<MarketInfo(OrderSymbol(),MODE_STOPLEVEL)) {
        sl=MarketInfo(OrderSymbol(),MODE_STOPLEVEL);
       }
      
       double pt=MarketInfo(OrderSymbol(),MODE_POINT);
       if(OrderStopLoss()==0) {
        if(OrderType()==OP_BUY || OrderType()==OP_BUYLIMIT || OrderType()==OP_BUYSTOP) {
         if(!OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),OrderOpenPrice()-sl*pt,OrderTakeProfit(),OrderExpiration(),CLR_NONE)) {
          Print(GetLastError());
         }
        } else {
         if(!OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),OrderOpenPrice()+sl*pt,OrderTakeProfit(),OrderExpiration(),CLR_NONE)) {
          Print(GetLastError());
         }
        }
       }
      } 
     } 
    }
}

Awatar użytkownika
Jacas
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2008, 12:28

Nieprzeczytany post autor: Jacas »

Witam,

Chyba tego tu nie widzialem. Wskaznik do zaznaczania newsow na wykresie z bogatymi opcjami konfiguracji - jak ktos chce to zajmie caly wykres, a jak ktos lubi malo rzeczy na wykresie to moze narysowac male kropki pod swieczkami i po najechaniu na nie mysza beda szczegoly na temat danych (bardzo fajne rozwiazanie moim zdaniem).
Link: http://forexfactory.com/showthread.php?t=16364
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mbor112
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 27 lis 2007, 11:37

Nieprzeczytany post autor: mbor112 »

Hm a mógłbyś napisać jak to wszystko zrobić żeby to działało ?? BO jak otworzyłem załącznik to aż sie przestraszyłem :D
:)

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Nieprzeczytany post autor: riddle »

w tym temacie rowniez jest wskaznik do informowania o newsach nie wymagajacy jakichs dodatkowych zabiegow :)

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=19293
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
rh-fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:39

Nieprzeczytany post autor: rh-fx »

rh-fx pisze:POszukuję wskaźnika/strategii , która automatycznie po zajęciu pozycji stawiałaby SL i TP , ewentualnie tylko SL.
Proszę:

Kod: Zaznacz cały

void stoploss(int sl) {
   
    for(int i=0;i<OrdersTotal();i++) {
     if(OrderSelect(i,SELECT_BY_POS)) {
      if(OrderSymbol()==Symbol()) {
      
       if(OrderMagicNumber()>0) {
        continue;
       }
       
       if(sl<MarketInfo(OrderSymbol(),MODE_STOPLEVEL)) {
        sl=MarketInfo(OrderSymbol(),MODE_STOPLEVEL);
       }
      
       double pt=MarketInfo(OrderSymbol(),MODE_POINT);
       if(OrderStopLoss()==0) {
        if(OrderType()==OP_BUY || OrderType()==OP_BUYLIMIT || OrderType()==OP_BUYSTOP) {
         if(!OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),OrderOpenPrice()-sl*pt,OrderTakeProfit(),OrderExpiration(),CLR_NONE)) {
          Print(GetLastError());
         }
        } else {
         if(!OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),OrderOpenPrice()+sl*pt,OrderTakeProfit(),OrderExpiration(),CLR_NONE)) {
          Print(GetLastError());
         }
        }
       }
      } 
     } 
    }
}
[/quote]

Nie za bardzo się znam na programowaniu w MQL4.
Luktom mógłbyś przyblizyc bliżej jak zastosować ten kod. Nie wiem czy to chodzi jako EA czy jako wskaźnik, a może skrypt ?
Jak kompiluję w MEditorze na EA to wychodzi jedno ostrrzerzenie : "Start function not found and cannot be run"
- Co ja tutaj robię ?
- Gdzie są ci co powinni tu być ?
- Co robią ci , których nie powinno tutaj być ?

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Nieprzeczytany post autor: luktom »

Doklejasz go do nowego EA i w ciele funkcji start() wpisujesz wywołanie w formie:

Kod: Zaznacz cały

stoploss([wielkość domyślnego SL])

Awatar użytkownika
Jacas
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2008, 12:28

Nieprzeczytany post autor: Jacas »

rh-fx jesli nie szukasz samego kodu do uzycia, tylko jakiegos wskaznika/ea to mozesz uzyc EA StepStopExpert http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... ng&start=0 to EA do trailing stopa, automatycznie ustawia initial SL, a jesli nie chcesz zeby SL sie pozniej pzesuwal za cena (bo w zasadzie do tego to EA sluzy), mozesz ustawic parametr odleglosci od ceny na jakas duza wartosc np 1000 pips i wtedy SL sie nie ruszy, no chyba ze pozycja zrobi ponad 1000 pipsow zysku :-)

Dodano po 1 minutach:
mbor112 pisze:Hm a mógłbyś napisać jak to wszystko zrobić żeby to działało ?? BO jak otworzyłem załącznik to aż sie przestraszyłem :D
No niestety przez instrukcje warto sie przegryzc, zeby wskaznik sie prawidlowo wyswietlal na wykresie (dobrze zniwelowal roznice stref czasowych i wyswietlan informacje pod odpowiednimi swieczkami).

Awatar użytkownika
Krys
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 14 lis 2006, 23:52

Nieprzeczytany post autor: Krys »

Macie może PIVOT, który pominie niedzielną godzinę handlu. XTB działa od 23.00 w niedziele i poniedziałkowe PIVOTY sa do niczego ze wskaźników jakie mam.

A może można przerobić tak istniejący wskaźnik żeby kończył w piątek 22.00 i start miał w poniedziałek o 00.00.

A może macie sposób na pominięcie tej jednej godziny.
Pozdrawiam
Krys

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Nieprzeczytany post autor: luktom »

Zobacz tego z załącznika, z tego co pamiętam miał opcję niebrania pod uwagę danych z niedzieli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany