Ciekawe wskaźniki do MT4

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
peregrinus
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 08 wrz 2005, 09:10

Nieprzeczytany post autor: peregrinus »

Wyglada na strasznie zakrecony ;)
I malo czytelny niestety... Przyznam sie za to, ze temat tez mnie zaciekawil (tak Tymek, za twoja sprawa :) ) i w wolnej chwili zrobilem wskaznik oparty na materiale z efixowej akademi.
Jest to prosty oscylator oparty o wskazania MACD na powiazanych parach walutowych(*). Nie bede sie rozpisywal co do teorii, linka na forum juz ktos zapodal (http://www.efixpuls.pl/cotton2/dokument ... p.sxw.html).
Dziala na 5 glownych parach walutowych (€/$,€/GBP,GBP/$,$/CHF,$JPY) na dowolnym interwale. Im dluzsza krecha w gore, tym wiecej powiazanych par(*) wskazuje na wzrost i vice versa. Nalezy zainstalowac obydwa wskazniki, ale uzywac tylko multiMACDosc. Jest niedopracowany, nieprzestowany i nie jest to programistyczny majstersztyk, ale komus moze sie przyda (z tego, co rzucilem okiem, bardzo ladnie dziala w roli filtra).

(*) - przez pary powiazane rozumiem np GBP/$ i €/GBP dla pary glownej €/$. Jesli obydwie pary powiazane wskazuja wzrost na edku (czyli umocnienie euro i oslabienie dolara), krecha podskoczy o 'raz' do gory. Dla kazdej pary glownej mamy 3 takie powiazania - np dla edka oprocz wspomnianych par mamy jeszcze €/CHF * $/CHF i €/JPY * $/JPY. Po reszte teorii odsylam do linku powyzej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
peregrinus
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 08 wrz 2005, 09:10

Nieprzeczytany post autor: peregrinus »

tego chyba nikt nie podawal - zarowno mt4 jak i metastock
http://www.xeatrade.com/all/

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

chodzi ci o miniony dzień czy obecny ?

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

Witam
Ten wskaznik rysuje OHLC z poprzednich dni, i z biezacego dnia OHL.
Dodatkowo podaje poziom otwarcia pozycji, stop loss i 3 targety.
Na temat przydatnosci tych ostatnich sie nie wypowiadam ale niektorzy twierdza ze sie sprawdza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

Zauwazylem ze wskaznik ma jakies bledy, jak znajde poprawna wersje to wrzuce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

chodzi mi o wszystkie dni wstecz
dzisiejszy nie mui byc...
dokladnie tak jak to jest w VT ze max kazdego dnia jest zaznaczony na niebiesko a min na czerwono...
o takie cos mi chodzi...
Heh, lepiej pozno niz wcale.......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
spacejunkie
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2006, 20:46

Nieprzeczytany post autor: spacejunkie »

Witam.
Wskazniki sciagniete z powyzszych postow wrzucilem bezposrednio do pliku "wskazniki wlasne" w MT4 i operacja zakonczyla sie sukcesem :wink: ... Natomiast co mam zrobic z plikami zawierajacymi wskazniki sciagnietymi ze strony "forex tds" , zeby dzialaly w MT4 ? Probuje tej samej metody, wskazniki trafiaja do MT4 ale nie idzie ich wrzucic na wykres.
Przypuszczam , ze rozwiazanie jest proste a moje pytanie raząco ignoranckie....mimo to moze bedzie ktos tak dobry i "wyluszczy " mi sprawe jak chlopu w sądzie bo juz innej mozliwosci dla siebie nie widze.
Serdeczne pozdrowienia i z gory dzieki za pomoc.

NOWY
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2005, 09:05

Nieprzeczytany post autor: NOWY »

experts, indicators

Awatar użytkownika
Uosiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2005, 11:25

Nieprzeczytany post autor: Uosiu »

Gandalf pisze:Witam
Ten wskaznik rysuje OHLC z poprzednich dni, i z biezacego dnia OHL.
Dodatkowo podaje poziom otwarcia pozycji, stop loss i 3 targety.
Na temat przydatnosci tych ostatnich sie nie wypowiadam ale niektorzy twierdza ze sie sprawdza.
punkt wejscia to fibo 38% a SL to 62%. Cele liczone są przez przyłożenie fibo "do góry nogami" do korekty. Jak dla mnie to ciekawe. Jakies przemyslenia od miłośników fibo, w stylu, co należałoby jeszcze brać pod uwagę żeby nie oddawać kaski za łatwo?
Think for Yourself, Question Authority.

Podejdź do rynków profesjonalnie, odwiedźmoją stronę i zobacz jak NIE GRAĆ na FX!

kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

2 CCI

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

Witam.
Może komuś się przyda wskaźnik do MT, który rysuje w jednym oknie dwa wykresy CCI- jeden słupkowy, drugi liniowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany