Ciekawe wskaźniki do MT4

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
szyba111
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 21 paź 2008, 12:00

Nieprzeczytany post autor: szyba111 »

witam!
czy ktoś wie jak przerobić ten wskaźnik, aby fibo miało linie przerywane?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Nieprzeczytany post autor: tantric »

floristik pisze:
tantric pisze:Poza tym pytanko do lepiej znających prace indyków:Jak w najbardziej wiarygodny sposób sprawdzić czy indyk ma repainty,nie obserwując go online ?
hejka tantric
zigzagi z reguły repantuja
pozdrawiam
Hej Floristik.Tak tez myślałem.Pozdrawiam

Dodano po 2 minutach:
FX TEAM pisze:
tantric pisze:On nie wykazuje repaintów w backtestach,dfobrze pokazuje na M30,ale myślę ,że za dobrze żeby nie miał repaintów.Pozdrawiam Confused Confused Confused
Puść go na minutówce, szybko zobaczysz czy repaintuje. Jeśli coś wygląda za dobrze - to znaczy, że repaintuje.
Na każdym interwale on pokazuje to samo,tylko na M30 najlepiej widać.Ale myslę ,że rapaintuje.Pozdrawiam
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
KRZYSIEKG
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 30 gru 2008, 08:45

Nieprzeczytany post autor: KRZYSIEKG »

Witam - mam problem ... Mam naniesione na wykres średnie i szukam wskaźnika , w którym można by było ustawić sygnał dźwiękowy na przecięciu wybranej przez siebie średniej przez inną. Za pomoc dzięki ...

Awatar użytkownika
floristik
Gaduła
Gaduła
Posty: 134
Rejestracja: 07 maja 2008, 15:11

Nieprzeczytany post autor: floristik »

KRZYSIEKG pisze:Witam - mam problem ... Mam naniesione na wykres średnie i szukam wskaźnika , w którym można by było ustawić sygnał dźwiękowy na przecięciu wybranej przez siebie średniej przez inną. Za pomoc dzięki ...
poszukaj u luktoma na stronce tam cos takiego widzialem jak sie nie myle
pozdrawiam
Najważniejsza rzecz w zarabianiu pieniędzy na FX - nie pozwól stratom wymknąć się spod kontroli

Awatar użytkownika
KRZYSIEKG
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 30 gru 2008, 08:45

Nieprzeczytany post autor: KRZYSIEKG »

Dzięki za namiar , ale niestety tam jest tylko alert gdy kurs ceny przebije linię trendu ; mi chodzi o przebicie średniej przez średnią na wybranym TF. Szukam dalej...

Awatar użytkownika
floristik
Gaduła
Gaduła
Posty: 134
Rejestracja: 07 maja 2008, 15:11

Nieprzeczytany post autor: floristik »

KRZYSIEKG pisze:Dzięki za namiar , ale niestety tam jest tylko alert gdy kurs ceny przebije linię trendu ; mi chodzi o przebicie średniej przez średnią na wybranym TF. Szukam dalej...
zobacz pod tym linkiem
http://www.forex-tsd.com/indicators-met ... l-300.html
Najważniejsza rzecz w zarabianiu pieniędzy na FX - nie pozwól stratom wymknąć się spod kontroli

Awatar użytkownika
KRZYSIEKG
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 30 gru 2008, 08:45

Nieprzeczytany post autor: KRZYSIEKG »

Tutaj coś by było , ale bez rejestracji nic nie ściągniesz... Muszę inaczej wykombinować. Próbuję przestawiać jakieś ogólnodostępne w mt4. Zobaczymy co sie da zrobić.

P.S. Mam Ema crossover signal , ale sygnał pojawia się dopiero po zamknięciu świecy ; mi chodzi o samo przecięcie dwóch średnich. Kaplica... Pozostaje gapić się w monitor co jakiś czas.

Awatar użytkownika
Ykee
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:12

Nieprzeczytany post autor: Ykee »

tak się przypadkiem składa, że wczoraj coś takiego sobie napisałem.
Użyczam. :)

To jest alert na przecięciu dwóch średnich. Można w parametrach ustawić różne typy średnich, rodzaj ceny itp, nawet przesunięcia poszczególnych średnich, do tego rodzaj alarmu, nawet własny dźwięk.
MAxxxxxPeriod_x - to wiadomo - jest slow i fast, to ważne, wiadomo że szybsza przebija wolniejszą i na tej podstawie generowany jest sygnal
MAMethod_x - (x to 1 lub 2) metoda obliczania średniej. wartości od 0 do 3 (0 - SimpleMA, 1 - Exponential, 2 - Smoothed, 3 - Linear weighted)
MAPrice_x - rodzaj ceny. Wartości od 0 do 6 (0 - close, 1 - open, 2 - high, 3 - low, 4 - median (high + low)/2, 5 - typical (high + low + close)/3, 6 - weighted close (high + low + close + close)/4)
MAShift_x - przesunięcie na wykresie - dodatnie wartości to w prawo.

później są opcje do dźwięku, oraz do rysowania strzałek - dodatkowo może rysować strzałki poniżej, lub powyżej low/high świeczki, w momencie przecięcia się średnich.

jak sobie ustawić dla szybkiej średniej period=1 i cenę na close (0) to wyjdzie tak, jakby cena przebijała tylko jedną średnią... więc zastosowanie jest szersze... :)

Miłego używania. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
More practice, more luck!

Awatar użytkownika
KRZYSIEKG
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 30 gru 2008, 08:45

Nieprzeczytany post autor: KRZYSIEKG »

To jest to Ykee , śmiga jak się patrzy. Myślę , że odwdzięczę się kiedyś czymś innym. Dzięki ... Hej!

P.S. Jak się zamienia sygnał dźwiękowy na inny w polu Sound Vav ?

Awatar użytkownika
Ykee
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:12

Nieprzeczytany post autor: Ykee »

KRZYSIEKG pisze:To jest to Ykee , śmiga jak się patrzy. Myślę , że odwdzięczę się kiedyś czymś innym. Dzięki ... Hej!
- możesz np zgłosić o pochwałę do moderatora... :twisted:
KRZYSIEKG pisze:P.S. Jak się zamienia sygnał dźwiękowy na inny w polu Sound Vav ?
- chodzi Ci, żeby był inny dźwięk, niż standardowy Alert? Musisz wpisać nazwę pliku .wav znajdującego się w katalogu sounds, znajdującego się w głównym katalogu platformy MT4. Musisz sobie skopiować wcześniej jakiś ciekawy sygnał/pliczek, a potem wpisać jego nazwę w polu SoundWav (oczywiście z rozszerzeniem .wav, np. "mojalert.wav"). Oprócz tego zawsze w zakładce 'Strategie' w oknie 'Terminal' masz informację o tym gdzie ten alert był, jaka para o której godzinie itp
More practice, more luck!

Zablokowany