Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

AdamG pisze:Czy ktoś z was "bawi się" z RCFL3OIL? Nie potrafiłem się doszukać jak działa mechanizm, jeśli cena ropy w kilka dni spadnie o 50% czy to oznacza że masz stop-out na certyfiakcie (mnożnik certyfikatu = 3)
pierwsze słyszę ;/;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

monikaforexpolska pisze:Ropa jest nieodnawialna? Hmm tu bym się spierała. Są technologie, które pozwalają na skalę przemysłową zmieniać np węgiel w ropę. Co ne zmienia faktu, że 0 jest awykonalne. Ale spadek i tak jest imponujący. A co będzie jak Chńczycy i Hindusi w końcu przerzucą się na auta, które mniej spalają?
Mało tego..ostatnio coraz bardziej robią sie popularne teorie o nierganicznym pochodzeniu ropy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_ni ... y_naftowej

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

W 2007-2008 roku wieszczyli rope po 200 dolkow za barylke, jak sie to skonczylo kazdy wie. Teraz kiedy cena buja sie w okolicach 30 dolarow wszyscy znowu licza, tym razem w dol - 22 usd, 18 usd, moze nawet 5 usd. Co zmienilo sie na rynku ropy zeby spodowac taka przecene? Tak naprawde niewiele - no moze Iran i USA z lupkow, ale wezmy pod uwage ze tam koszty wydobycia siegaja nawet 50-60 dolkow za barylke. Przy takich cenach ropy firmy amerykanskie wydobywajace z lupjow zaczna padac jak jedna po drugiej. Czy to zaplanowana akcja? ciezko powiedziec.
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

ładnie ropa ,
zapasy większe o 10 000 a oni do góry :O
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

Strasznie sie wloka pod gore. Miedz ladnie odbija, wykorzystujac oslabienie USD, ale ropa zamula. Mimo wszystko wyglada na szanse na 38 usd za barylke.Chyba ze cos sie na swiecie odmieni
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

Bartek1980
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2016, 20:44

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: Bartek1980 »

Spodkałem sienz teoria iz ropa nie przebije sie ponad 40$/ barylke. Ale dwa dni temu czytalem ze opor na 35$ tez nie beezie pokonany. Atu dzis szok i koniec zabawy na razie. Wyjasniam forexem bawie sie od miesiaca wiec raczej nielot narazie. Mam otwarta pozycje na 35,20 i wyglada ze raczej nie zarobie . Aczkolwiek 2 dni temu slyszalem ze jezeli pokona 35 to trendsie odwroci i zacznie spadac. Co o tym sadzicie?

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Yaco77 pisze:Strasznie sie wloka pod gore. Miedz ladnie odbija, wykorzystujac oslabienie USD, ale ropa zamula. Mimo wszystko wyglada na szanse na 38 usd za barylke.Chyba ze cos sie na swiecie odmieni

wloką ??? Kurde dla mnie to dynamit
30% wzrost ceny w tak krótkim czasie ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Przyśpieszą gdy większość zorietuje się że jest zmiana trędu
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

shogomad pisze:
monikaforexpolska pisze:Ropa jest nieodnawialna? Hmm tu bym się spierała. Są technologie, które pozwalają na skalę przemysłową zmieniać np węgiel w ropę. Co ne zmienia faktu, że 0 jest awykonalne. Ale spadek i tak jest imponujący. A co będzie jak Chńczycy i Hindusi w końcu przerzucą się na auta, które mniej spalają?
Mało tego..ostatnio coraz bardziej robią sie popularne teorie o nierganicznym pochodzeniu ropy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_ni ... y_naftowej

Ja i chyba nie tylko ja mam taką teorię spiskową, że juz można by stosować inne równoważne źródła energii ale nie zależy na tym producentom weglowodorów. Podobnie jak z lekami na raka. Po co wypuścić szczeponkę, która potem zabije w praktyce cały rynek farmaceutyczny. Tzw. chemia to najdroższy, najbardziej zyskowny segment leków.

Co do samej ropy to moze lepiej by rosła spokojniej. Wtedy będzie mniejsze ryzyko korekcyjnych zygzaków.

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

W okolicach 38 dolkow za barylke na WTI powinnismy sie chwile zatrzymac - maksima z grudnia i minima z sierpnia 2015 roku. Wg mnie jutro sesja przesilenia i konsolidacja w obszarze 34-38 dolkow za barylke.
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

ODPOWIEDZ