candle system by sgorn

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

Pozostaje tylko jedno pytanie, jak kreślisz zero line :) Spotkałem się chyba z 6 interpretacjami zero line i już zgłupiałem.

Jedni przyjmują za zero line wyłącznie świece które przebijają ostatni dołek/szczyt i jest to potem gra na kontynuacje.

Inni jakoś kreślą zero line również pod prąd nie rzadko w samym dołku trendu spadkowego po czym mają dobrą okazję do odbić lub nie rzadko gry od samego początku w trendzie.

Jaką zasadę ty stosujesz. Wrzuć jeden skrin jak możesz co dla Ciebie jest zero line zarówno w trendzie jak i przeciw.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Inni jakoś kreślą zero line również pod prąd nie rzadko w samym dołku trendu spadkowego po czym mają dobrą okazję do odbić lub nie rzadko gry od samego początku w trendzie.
swego czasu kresilem jak popadło tzn gdzie widzialem ZL to ją rysowałem. i często było tak jak piszesz ze w samym dołku kreśliłem ZL wzrostową i probowałem grac pod nia. Ale za duzo strat mnie to kosztowało ;) juz wiem, ze nie wszystkie ZLki dzialaja. Interesuja mnie tylko ZL zgodne z bieżącym trendem. Na screenach w watku TeXasa zaznaczylem ZLki wzrostowe i gralem pod nie dlatego bo, jak zerknac na wykres 1H nie stworzyl sie LL tylko podwojne dno czyli HL..co dalo mi podstawy do szukania ruchow UP.

Pawelklos jak wroce do domku to pokaze pare screenow i napisze wiecej, musze poki co odejsc od kompa ;)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

pawelklos pisze:Jaką zasadę ty stosujesz. Wrzuć jeden skrin jak możesz co dla Ciebie jest zero line zarówno w trendzie jak i przeciw.
dla przykladu sytuacja z GU 1H , ZLki zgodne z trendem, przy czym dla mnie trend to swingi układajace sie w konkretnej kolejnosci i długości, tworzące HH,LL itd itd. Nie uzywam srednich do definiowania trendu. Ja kresle to w taki sposob. Byc moze znawcom tej metody moze cos tu nie pasowac ale mi , do moich celów takie podejscie wystarcza w zupełności :) jak zaznaczylem ,sa to obszary gdzie uwaznie patrze i szukam sygnałow na kontynuacje trendu na nizszych interwalach. Przy czym , Hex pisal ze MOMO to kazda swieczka zamykajaca sie powyzej min/max poprzedniej nawet o kilka pips. Z tym sie zgodze i faktycznie dzieki tej teorii widac co sie na rynku dzieje, jak tworza sie poszczegolne swingi, podfale itd itd. Przy czym jako punkty zwrotne ja osobiscie wybralem sobie taki MOMO o ktorych byla mowa w Shady'iego wątku o ZL. Czyli swieczka 2 razy dluzsza. tego sie trzymam, poki co i nie narzekam.
na screen z GU 15 M wrzuciłem ZL ktore według mnie moga byc istotne tzn moga zadzialac jako punkty zwrotne. trend jasno okreslony, wiec pytanie ktore grac ZLki? i tu sa zdania podzielone :) ja gram w takiej sytuacji tylko te ZL górne, tzn oczekuje wytworzenia LH i przebicie dołka , a co za tym idzie, te dolne ZLki nie sa miejscami gdzie bede czychał na longi...
chyba ze cena wróci w okolice tych dolnych ZLek wzrosotowych , nie przebije ich( badz przebije ale nie przebije LL) tworząc podwojne dno czyli nie bedzie nowego LL. bedzie to dla mnie sygnal ze jest mozliwe odwrocenie trendu na UP. i wtedy bede gral te ZL.
tak ja to widze. co o tym sadzisz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

sgorn pisze:
pawelklos pisze:Jaką zasadę ty stosujesz. Wrzuć jeden skrin jak możesz co dla Ciebie jest zero line zarówno w trendzie jak i przeciw.
dla przykladu sytuacja z GU 1H , ZLki zgodne z trendem, przy czym dla mnie trend to swingi układajace sie w konkretnej kolejnosci i długości, tworzące HH,LL itd itd. Nie uzywam srednich do definiowania trendu. Ja kresle to w taki sposob. Byc moze znawcom tej metody moze cos tu nie pasowac ale mi , do moich celów takie podejscie wystarcza w zupełności :) jak zaznaczylem ,sa to obszary gdzie uwaznie patrze i szukam sygnałow na kontynuacje trendu na nizszych interwalach. Przy czym , Hex pisal ze MOMO to kazda swieczka zamykajaca sie powyzej min/max poprzedniej nawet o kilka pips. Z tym sie zgodze i faktycznie dzieki tej teorii widac co sie na rynku dzieje, jak tworza sie poszczegolne swingi, podfale itd itd. Przy czym jako punkty zwrotne ja osobiscie wybralem sobie taki MOMO o ktorych byla mowa w Shady'iego wątku o ZL. Czyli swieczka 2 razy dluzsza. tego sie trzymam, poki co i nie narzekam.
na screen z GU 15 M wrzuciłem ZL ktore według mnie moga byc istotne tzn moga zadzialac jako punkty zwrotne. trend jasno okreslony, wiec pytanie ktore grac ZLki? i tu sa zdania podzielone :) ja gram w takiej sytuacji tylko te ZL górne, tzn oczekuje wytworzenia LH i przebicie dołka , a co za tym idzie, te dolne ZLki nie sa miejscami gdzie bede czychał na longi...
chyba ze cena wróci w okolice tych dolnych ZLek wzrosotowych , nie przebije ich( badz przebije ale nie przebije LL) tworząc podwojne dno czyli nie bedzie nowego LL. bedzie to dla mnie sygnal ze jest mozliwe odwrocenie trendu na UP. i wtedy bede gral te ZL.
tak ja to widze. co o tym sadzisz?
Od jutra poświęcę cały swój czas na to i możemy jechać z tym tematem.

Mogę tutaj wrzucać swoje przemyślenia, skriny czy mam założyć osobny wątek?

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

pawelklos, oczywiscie ze mozna :) zapraszam, chetnie pocwicze wspolnie ta metode:) co dwie glowy to nie jedna :)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

No to teraz mi się zgadza, grasz na kontynuacje trendu a ostatnie zero line spadkowe służy ci jako miejsce w którym może się odbić cena i target na dole, to ma sens.

Porysuje trochę tych zerolinów to się odezwę.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

szybka analiza EU 1H , poki co szukam okazji na short. cena penetruje ZLki spadkowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

pierwsza transakcja na -8 pips i jestem juz w drugiej, przestawione na BE. pozniej pokaze gdzie wchodzilem short
Ostatnio zmieniony 20 gru 2010, 11:45 przez sgorn, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

zamkniete na +33 pipsa, target z 1H dałem co przy SL 9 pips dalo mi RR ponad 3.
wejscie zgodne z tym co pisalem , korekta w formie zyzaka potrójnego. pierwszy SL wynikal z tego ze wszedlem myslac ze bedzie to zygzak podwójny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

3 wejscie z dzis zakonczone na BE , wejscie zgodnie z impulsem na 1M , korekta zygzak i long. jak bym przetrzymal i nie ustawil BE to TP bylby zaliczony....ciekawe kiedy wybijemy sie z konsoli.

....screen 3 ... przypadek ? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

ODPOWIEDZ