Buncol_journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 18:06
mam 1:50 i niżej nie mogę dać na rachunku demo.
Jak uważasz. Zrób jak Ci najwygodniej. Pamiętaj, że musisz znać wartość otwieranej pozycji. Liczy się ją w ten sposób, że kurs akcji mnożysz przez kurs UsdPln.
Zauważyłem, że lubisz tradować na spółkach z dużym kursem. Lepiej jednak moim zdaniem, jest tradować na akcjach z niskim kursem.
Jeśli kurs wynosi 10$ to ruch o 10 centów daje 1%.
Dodatkowo należy pamiętać, że chwilowo Admirals zawiesił pobieranie prowizji, ale pewnie za jakiś czas do tego wróci. Prowizja jeśli dobrze pamiętam wynosiła 0,5% . Nie chce mi się przeliczać wszystkich Twoich transakcji, ale na kilku widziałem zysk w granicach 0,5% lub mniej, a to oznacza, że gdy prowizja wróci, to Twój trading zacznie przynosić straty.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
15 paź 2021, 20:07
AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 18:06
mam 1:50 i niżej nie mogę dać na rachunku demo.
Jak uważasz. Zrób jak Ci najwygodniej. Pamiętaj, że musisz znać wartość otwieranej pozycji. Liczy się ją w ten sposób, że kurs akcji mnożysz przez kurs UsdPln.
Zauważyłem, że lubisz tradować na spółkach z dużym kursem. Lepiej jednak moim zdaniem, jest tradować na akcjach z niskim kursem.
Jeśli kurs wynosi 10$ to ruch o 10 centów daje 1%.
Dodatkowo należy pamiętać, że chwilowo Admirals zawiesił pobieranie prowizji, ale pewnie za jakiś czas do tego wróci. Prowizja jeśli dobrze pamiętam wynosiła 0,5% . Nie chce mi się przeliczać wszystkich Twoich transakcji, ale na kilku widziałem zysk w granicach 0,5% lub mniej, a to oznacza, że gdy prowizja wróci, to Twój trading zacznie przynosić straty.
I dlatego należy wybrać takie demo, jakie się potem będzie realne miało.
No bo ćwiczenie na innych lewarach na demo niż będą dostępne na realnym, nie ma sensu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Od kilku dni za mini PLN gram na koncie real Admiral z tym samym systemem. Lewar 1:30 i przestawiłem na lot 0.1 ( po waszych wpisach). Pożyjemy zobaczymy co to będzie.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

ninjaproject pisze:
15 paź 2021, 19:41
To jest lewar dla rachunku.
Nie zmienia to faktu, że lewar na poszczególnych instrumentach jest inny.
Trzeba się samemu orientować jaki jest lewar dla danego instrumentu, bo niestety, ale MetaTrader nie przewiduje innego lewaru niż lewar konta.
Czyli, że nie można kodem odczytać lewaru dla instrumentu, jeżeli jest inny niż dla konta.
I dlatego należy wybrać takie demo, jakie się potem będzie realne miało.
No bo ćwiczenie na innych lewarach na demo niż będą dostępne na realnym, nie ma sensu.
Czyli AccountLeverage() zwraca lewar rachunku, a nie instrumentu, na którym wykonałem zapytanie?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 20:36
Od kilku dni za mini PLN gram na koncie real Admiral z tym samym systemem. Lewar 1:30 i przestawiłem na lot 0.1 ( po waszych wpisach). Pożyjemy zobaczymy co to będzie.
0,1 to raczej rzadko się zdarza. Najczęściej minimum to 1 lot. Co nie zmienia faktu, że 1 lot ma wartość kurs akcji razy kurs UsdPln.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

grzegrzyw pisze:
15 paź 2021, 20:41
ninjaproject pisze:
15 paź 2021, 19:41
To jest lewar dla rachunku.
Nie zmienia to faktu, że lewar na poszczególnych instrumentach jest inny.
Trzeba się samemu orientować jaki jest lewar dla danego instrumentu, bo niestety, ale MetaTrader nie przewiduje innego lewaru niż lewar konta.
Czyli, że nie można kodem odczytać lewaru dla instrumentu, jeżeli jest inny niż dla konta.
I dlatego należy wybrać takie demo, jakie się potem będzie realne miało.
No bo ćwiczenie na innych lewarach na demo niż będą dostępne na realnym, nie ma sensu.
Czyli AccountLeverage() zwraca lewar rachunku, a nie instrumentu, na którym wykonałem zapytanie?
Tak.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Jak możecie to poproszę o podpowiedź...Jak robię test strategi to wybieram każdy tick i na koniec mam informację, że jakoś modelowania 42,90%, czy wyniki takiego testu można uważać za dobre?
P.S. okres na jakim testuje ustawienia to ok. 1.5 roku wstecz.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 21:11
Jak możecie to poproszę o podpowiedź...Jak robię test strategi to wybieram każdy tick i na koniec mam informację, że jakoś modelowania 42,90%, czy wyniki takiego testu można uważać za dobre?
P.S. okres na jakim testuje ustawienia to ok. 1.5 roku wstecz.
Nie można uznać za dobre żadne wyniki testów historycznych, niestety.
Można poczytać o tym, tutaj:
https://www.forexfactory.com/thread/pos ... st11096924
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 21:11
Jak robię test strategi to wybieram każdy tick i na koniec mam informację, że jakoś modelowania 42,90%, czy wyniki takiego testu można uważać za dobre?
To MT4 czy MT5 ? Załącz screena bo nie kojarzę tego.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Przykłady.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

ODPOWIEDZ