Buncol_journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

tak mi pisze AM dla konta real:
Miej na uwadze, że jesteś obecnie sklasyfikowany jako Klient Detaliczny i posiadasz pewne ograniczenia warunków handlu.
W szczególności Twoja dźwignia jest ograniczona od 1:30 do 1:2.

Zmniejszyłem na 1:50 na koncie demo i tak będę grał.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

AndrzejKsiazek pisze:
14 paź 2021, 21:14

W szczególności Twoja dźwignia jest ograniczona od 1:30 do 1:2.

Ale jak zaczniesz na koncie real to właśnie od takiej dźwigni zaczniesz. I nieprędko to się zmieni ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
14 paź 2021, 21:14
tak mi pisze AM dla konta real:
Miej na uwadze, że jesteś obecnie sklasyfikowany jako Klient Detaliczny i posiadasz pewne ograniczenia warunków handlu.
W szczególności Twoja dźwignia jest ograniczona od 1:30 do 1:2.

Zmniejszyłem na 1:50 na koncie demo i tak będę grał.
O ile mi wiadomo, to na akcje jest dźwignia 1:10...
A nawet nie tyle!
Dźwignia finansowa - dzięki kontraktom CFD inwestorzy mogą korzystać z dźwigni finansowej i handlować z marżą. Oznacza to, że inwestorzy mogą kontrolować dużą pozycję przy mniejszym kapitale własnym. Na przykład trader detaliczny może mieć dostęp do dźwigni 5:1 dla kontraktów CFD na akcje.
https://admiralmarkets.com/pl/education ... /akcje-cfd
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Admiral podzielił cfd na akcje na 4 grupy w zależności od wielkości lewara.
Największy lewar ma grupa "4" bo 1:5. Grupa "3" 1:10, grupa "2" 1:20 i grupa "1" 1:2 . Dotyczy to jednak tylko i wyłącznie klienta PROFESJONALNEGO.
Klient detaliczny ma lewar 1:20 dla grup 2, 3 i 4, a dla "1" też 1:2.
Admiral stara się obecnie o możliwość przyznawania statusu klienta doświadczonego czyli to rozwiązanie z Polski, ale nie wiadomo jaki będzie lewar dla poszczególnych grup.
Rozmawiałem z moją opiekunką klienta i powiedziała mi, że na koncie pod jurysdykcją Jordanii można mieć lewar na wszystko 1:100. Także ponoć na cfd na akcje. Pytałem o to dwukrotnie bo nie chciało mi się wierzyć, że cfd na akcje też mają lewar 1:100, lecz ona twierdziła, że tak jest.
Nie sprawdziłem tego jednak, bo konto jordańskie nie ma złotówki, a ja nie chcę prowadzić konta w walucie obcej, bo po co mi problemy z urzędem skarbowym.
Przy okazji to Tickmill przymierza się do wprowadzenia do swojej oferty cfd na akcje na kontach z MT5. Nie wiadomo kiedy to nastąpi, ale Tickmill ma już pozwolenie na status klienta doświadczonego, więc pewnie zaoferują lepszy lewar niż ma Admiral, co poskutkuje tym, że prawdopodobnie klienci odpłyną z Admirala.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Dzień kolejny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 17:08
Dzień kolejny.
Tym razem przegiąłeś na maxa. Jedna pozycja ma wartość 5k, a druga 3k czyli razem nieco ponad 8k w tym samym czasie przy 1k kapitału.
To Ci się udało, ale tylko dlatego, że akurat indeksy odbijają i w większości przypadków spółki też odbijają.
Sytuacja jednak nie zawsze jest taka oczywista i tak duży lewar użyty do skalpowania skończy się wyzerowaniem rachunku.
Jeśli w ciągu ostatniego roku nie robiłeś dużych obrotów na forexie to lepiej zmień lewar na demo i wybierz 1:20.
W końcu chodzi o to abyś ogarnął temat zanim wejdziesz na real.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

mam 1:50 i niżej nie mogę dać na rachunku demo.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 18:06
mam 1:50 i niżej nie mogę dać na rachunku demo.
Rozumiem.
W takim razie patrz inaczej. Wartość pozycji jaką otwierasz to depozyt 20% tej wartości.
Czyli jeśli masz 1k na rachunku to w zasadzie na styku otwierasz pozycję o wartości 5k. Nawet jeśli uda się otworzyć to zaraz broker będzie przynudzał, żebyś uzupełnił depozyt.
Zwiększ sobie depozyt na rachunku do 10k i pilnuj się aby nie otwierać pozycji o większej wartości niż 10k i max 2 takie jednocześnie.
W realu na lewarze 1:20 da to łączny depozyt 4k. Nie przekraczaj tego, bo jako początkujacy popłyniesz w realu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

To może wielkość lot'a zmniejsze do minimum i zostawie depozyt bardziej realny niż proponowany przez Ciebie.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
15 paź 2021, 18:06
mam 1:50 i niżej nie mogę dać na rachunku demo.
To jest lewar dla rachunku.
Nie zmienia to faktu, że lewar na poszczególnych instrumentach jest inny.
Trzeba się samemu orientować jaki jest lewar dla danego instrumentu, bo niestety, ale MetaTrader nie przewiduje innego lewaru niż lewar konta.
Czyli, że nie można kodem odczytać lewaru dla instrumentu, jeżeli jest inny niż dla konta.
I dlatego należy wybrać takie demo, jakie się potem będzie realne miało.
No bo ćwiczenie na innych lewarach na demo niż będą dostępne na realnym, nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2021, 20:18 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ