Budowa stanowiska pracy - Jeden komputer wiele monitorów

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

GLOBALDIRECT na chwilę obecną z obecnie dostępnym sprzętem to sama platforma dla 3 monitorów będzie tańsza niż 3 monitory
wystarczy byle jaki radeon z eyefinity czyli powyżej HD5450, widziałem takie nawet za około 250 zł jeśli nie mniej - wszystko rozchodzi się o ograniczenie tej technologi
nie wiem dokładnie z czego to wynika, może to chęć wypromowania interfejsu displayport ale karta musi mieć taki port i jeden z monitorów musi być do niego podłączony (sapphire zrobiło wersje bodajże flux która tego nie wymaga)

innym rozwiązaniem jest poszukanie jakiegoś starego matroxa z 4 wyjściami wideo ale starsze wersje nie obsługują FHD

także aktualnie budowa nawet totalnie wypasionego stanowiska w duzej mierze zależy od tego jakie drogie chcesz monitory, reszta to grosze

Dodano po 4 minutach:

dobrym i aktualnym rozwiązaniem jest wyrwanie na allegro jakiejś wersji nvidia nvs
np nvs450 z 4 portami displayport, normalna cena to 1,5 - 2k
ale na allegro można za mnie niz 500 zł znaleźć rozdzielczość XHD

Dodano po 11 minutach:

innym rozwiązaniem jest też kupno rozbudowanej stacji dokującej do laptopa
nie trzeba składać pieca a jeśli już ktoś ma laptopa, a zapewne większość ma odchodzi nam koszt samej platformy i zostają same monitory (i oczywiście stacja dokująca)

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

GLOBALDIRECT pisze:
Nievinny pisze:3x GeForce 8800 i odpowiednia płyta z nForce 780i SLI (potrójne SLI) i jak nic powinno się udać podłączenie 3 monitorów, z tym że koszty są spore...
Jaki koszt takiego sprzętu do skonfigurowania?
Triple SLI i 8800Gt i masz 6 monitorów.
Ale weźmiesz GT220 i będziesz miał 9 monitorów.
Obecnie te karty nie są takie drogie.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
rh-fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:39

Nieprzeczytany post autor: rh-fx »

Ja podlaczam pod lapka lcd przez analogowe złącze i mam dwa monitory. Tak się zastanawiam czy jezeli podłączyłbym jeszcze przez usb i hdmi to miałbym 4 monitory?
Próbował ktoś takiego podłączenia ?

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

rh-fx
złącze vga (analogowe) i cyfrowe hdmi raczej są zamienne
możliwe, że mozliwe by było podłączenie 2 monitorów ale wtedy nie korzystałoby się z lcd laptopowego

poprzez usb to raczej przez jakąs karte graficzną na usb więc to nie ma ograniczeń więc to by działało dodatkowo

Awatar użytkownika
rybako
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2011, 14:30

Nieprzeczytany post autor: rybako »

Ja mam u siebie cos takie:
Lap + 2 monitory.
Oczywiscie wszedzie jest inny obraz.
1 monitor normalny VGA, drugi przekaznij USB->VGA
No i matryca od lapka.
Razem daje 3 monitory.
Przekazniki sa na allegro.
Wszycho smiga jak ta lala.
Zadnych kart nie trzeba, specjalnych monitorow tez nie, bo mam zwykle 22' lg flatron.

piozdr
Obrazek


Zwa mnie Matriks...

Awatar użytkownika
GLOBALDIRECT
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 06 sie 2011, 00:24

Nieprzeczytany post autor: GLOBALDIRECT »

No to zaczyna się jazda na całego, jeszcze każdy coś napisze i okaże się że wystarczy kupić dziecięcego laptopka, podłączyć dwie diody czerwone na short i zieloną na long --->konsole psp3 z internetem i hulaj dusza... :cry:
Szprycowanie $ sterydami...
Poza tym - sprawdzam nową dla mnie metodę grania. Kiedy ją zrozumię to każdemu początkującemu pomogę - NA BANK -
CZEKAJCIE NA MOJE SCREENY

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Nie ważne ile się ma monitorów. Jednemu wystarczy jeden w lapku, innemu dodatkowe dwa, trzy, itd. Ważne, że dla danej osobyt stanowisko pracy jest optymalne.

Rejestrator
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:14

Ukończone stanowisko 10 monitorów.

Nieprzeczytany post autor: Rejestrator »

Czasami pytacie na priv więc odpowiadam.

Ostatecznie moje stanowisko to 10 monitorów - 24 cale, 16:10, 1920x1200.
5 szt przez kartę + 5 przez USB.
Stół półokrągły , wykonany na zamówienie z obniżanym blatem w tylnej części ze względu na wysokość monitorów.
Stojaki Edbak SV-08

Kto nigdy nie jechał 7ką, zawsze będzie mówił, że jego Octavia jest cool.
Uwierzcie, że kilka monitorów znacznie poprawia analizę , choć jestem w stanie uwierzyć, że ktoś może grać i przez komórkę. W końcu to tylko buy lub sell :)

tak to wyglada:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2011, 21:57 przez Rejestrator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rejestrator pisze:Nie mogę tu wkleić foto, więc zainteresowanym podeślę na maila.
A możesz wrzucić np. na Imageshack i podać tu linka? Będzie znacznie prościej, a pewnie niejeden (łącznie ze mną) będzie ciekaw jak taki zestaw się prezentuje ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Grzeesiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Grzeesiek »

Witam, ja osobiście nie potrzebuje jakichś wielkich stanowisk wielomonitorowych, ale jeden dodatkowy by znacznie mi ułatwił. Kupiłem niedawno nowego lapka Sony Vaio z dużą matrycą. Potrzebuje do tego dokupić jeden monitor. Myślałem o takim z tunerem TV ( http://allegro.pl/24-samsung-t24a350-fu ... 68963.html ) . No i teraz pytanie, ma ktoś coś podobnego? Jak takim ledowym monitorze się pracuje z wykresami? Ten z linka jest 24 calowy, ale myślałem tez o większym (np 27) tak żeby jednak od czasu do czasu jakiś film obejrzeć w miarę komfortowo. Z uwagi na bardzo ograniczone miejsce chce to wszystko w jednym monitorze a nie np oddzielnie TV :)
"...jest to na ogół człowiek pewny siebie, który doszedł do tego, kim jest, własną pracą i który potrafi pogodzić się z krytyką lub porażką, nie tracąc wiary w siebie. Człowiek ten nie dopuszcza do siebie uczuć zazdrości, zawiści ani lęku."

ODPOWIEDZ