Budowa stanowiska pracy - Jeden komputer wiele monitorów

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podepne się z pytaniem, które kieruje przede wszystkim do tych którzy korzystają z 4 monitorów i min 4 MT4 + dodatkowe rzeczy do trejdingu:
składam sobie kompa stacjonarnego i zastanawiam się czy jest sens kupna procka 4-rdzeniowego (model i5). Obecnie na lapku mam i3 i z podpiętym monitorem i jak odpalę 4 MT4 to niby wszystko działa OK ale są czasami momenty przeskoków np przy zwiększonych obrotach i nie mam na myśli tylko publikacji danych. Raz na jakiś czas przytrafia się także zwis systemu - mam win7 z 4gb ramu - co nie ma miejsca przy jednym MT4.
Wcześniej miałem jeszcze zwykłego Pentiuma4 to na nim odpalenie 2 MT4 to było już po komforcie pracy. Tutaj miałem też często takie momenty że MT4 zabierał cały procek a przynajmniej na monitorze pokazywało 99% i wszystko wolno chodziło.

Może trochę tutaj 'przesadzam' z drobiazgami i różnicą między 2-rdzeniowym i3 a 4-rdzeniowym i5 ale skalpuje z SL na poziomie 4p i nawet najdrobniejszy dyskomfort może powodować posypanie się planu gry.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
Encefaloid
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2011, 21:37

24"HD

Nieprzeczytany post autor: Encefaloid »

Ja w pracy używam 19" i jest całkiem nieźle a w domu laptok 15,6" lub podpinam do monitora 24" FULL HD i to już jest super. Próbowałem Aliora odpalać na 10" netbooku ale to była porażka ! Jak monitor FULL HD to co najmniej 23 cale, nie kupujcie mniejszych ! Strasznie małe ikonki itp. - szkoda oczu.

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

guccon pisze:Podepne się z pytaniem, które kieruje przede wszystkim do tych którzy korzystają z 4 monitorów i min 4 MT4 + dodatkowe rzeczy do trejdingu:
składam sobie kompa stacjonarnego i zastanawiam się czy jest sens kupna procka 4-rdzeniowego (model i5). Obecnie na lapku mam i3 i z podpiętym monitorem i jak odpalę 4 MT4 to niby wszystko działa OK ale są czasami momenty przeskoków np przy zwiększonych obrotach i nie mam na myśli tylko publikacji danych. Raz na jakiś czas przytrafia się także zwis systemu - mam win7 z 4gb ramu - co nie ma miejsca przy jednym MT4.
Wcześniej miałem jeszcze zwykłego Pentiuma4 to na nim odpalenie 2 MT4 to było już po komforcie pracy. Tutaj miałem też często takie momenty że MT4 zabierał cały procek a przynajmniej na monitorze pokazywało 99% i wszystko wolno chodziło.

Może trochę tutaj 'przesadzam' z drobiazgami i różnicą między 2-rdzeniowym i3 a 4-rdzeniowym i5 ale skalpuje z SL na poziomie 4p i nawet najdrobniejszy dyskomfort może powodować posypanie się planu gry.
sam MT4 nie jest zasobożerny, w czasie testów nowych wersji swojego EA zdarza mi się mieć odpalone 7 -8 MT4 w każdym po kilka czartów i na każdym czarcie uruchomione EA
i tak na prawdę na moim już bądźmy szczerzy poczciwym T400 z intelem P8700 (2 rdzenie 2,54GHz) nie robi to najmniejszego wrażenia

jednak jeśli spróbowałbym wrzucić na czart jakiś kolorowy system naszpikowany wskaźnikami to 3-4 takie systemy załadowane na 3-4 czarach i już mt4 leży i kwiczy

co ciekawe np 4 mt4 z takim kolorowym systemem załadowanym ale każdy tylko po 2 czarty i jest wszystko ok

wydaję mi się, że po prostu system z którego korzystasz jest napakowany wskaźnikami i to ich ciągle obliczanie powoduje zadyszki dla procka a nie ilość mt4 czy ilość otwartych pustych wykresów
Encefaloid pisze:Ja w pracy używam 19" i jest całkiem nieźle a w domu laptok 15,6" lub podpinam do monitora 24" FULL HD i to już jest super. Próbowałem Aliora odpalać na 10" netbooku ale to była porażka ! Jak monitor FULL HD to co najmniej 23 cale, nie kupujcie mniejszych ! Strasznie małe ikonki itp. - szkoda oczu.

to co mają powiedzieć Ci co mają lapki 15 cali i FullHD ? dla mnie to jest jakaś totalna masakra

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

alyjak pisze:
Ciekawa dyskusja, ale mnie to wygląda tak, że coraz to nowsze komputery, procesory mając większą moc obliczeniową, na którą masz wielką ochotę i płacisz tęgą kasę, tracą ją na coraz bardziej wymagające systemy i programy! PO PROSTU NA BZDURY I GADŻETY NIKOMU DO NICZEGO NIEPOTRZEBNE. A więc jesteśmy w pkt. wyjścia. Niestety.

Jest takie prawo Murphyego, które mówi, że programy będą się tak rozwijać, że zeżrą całe dostępne zasoby komputera i tak niestety się dzieje!
Rzecz w tym że oprogramowanie obecnie jest coraz bardziej złożone a musi powstawać szybko i byc coraz bardziej przenośne.
Do tego zmierza Java i .NET.

Kosztem szybkości tworzenie kodu jest większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Sami zwolennicy tych środowisk przyznają że są problemy z wydajnością.
alyjak pisze: Najlepiej okroić system z niepotrzebnych gadźetów i świecidełek. Wcale nie jest lepiej kupować i7 czy i5 jeśli będziesz miał system zapchany nie wiadomo czym. Może się zdarzyć, że lepiej wszystko ci pójdzie na starym poczciwym XP i Core 2 Duo. Sprawdzone:)
Dokładnie. Najlepiej mieć zainstalowane tylko platformy i czytnik newsów.
Ewentualnie proponuje zainstalować drugi system tylko do tradingu z możliwością wyboru przy stracie.

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

ja bym obstawiał, że ktoś próbuje znaleźć kolejnych frajerów

Awatar użytkownika
slevee
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2011, 08:58

Nieprzeczytany post autor: slevee »

alyjak pisze:Czy ktoś używał/używa sprzętu "dedykowanego" do tradingu takiego jak np. tu http://www.tradingcomputers.com/TClaptop.html

Czym to się w praktyce różni od sprzętu sklepowego o tych samych parametrach??
takie same lapki jak każde inne

stanowisko wielomonitorowe to w moim osobistym odczuciu dobra rzecz,

jednak aby takie zbudować nie trzeba wysrać od razu nie wiadomo ile


wystarczy przeciętny laptop

to: (adapter vga)

oraz kilka LCD z "dla idiotów"

i mamy cacy stanowisko :)

i witam oczywiście...

Awatar użytkownika
gucio
Gaduła
Gaduła
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:15

Nieprzeczytany post autor: gucio »

Widze ze wiele jestesmy w stanie zainwestowac aby zarobic troche pipsow.
Czy to warto? Do dobrze zorganizowanej pracy wstarczy jeden duzy monitor.Dobrze podzielony ekran.I to wszystko.
Oczywiscie kazdy robi jak chce.Wszystko zalezy tez od zyskow ale nie myslcie ze jak bedziecie mieli kilka monitorow to dzieki min zarobicie wiecej.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Widze ze wiele jestesmy w stanie zainwestowac aby zarobic troche pipsow.
Czy to warto? Do dobrze zorganizowanej pracy wstarczy jeden duzy monitor.Dobrze podzielony ekran.I to wszystko.
Oczywiscie kazdy robi jak chce.Wszystko zalezy tez od zyskow ale nie myslcie ze jak bedziecie mieli kilka monitorow to dzieki min zarobicie wiecej.
Jak masz do pracy 15km to możesz przecież chodzić na piechotę, ale jakże
wygodniej będzie pojechać wygodnym samochodem. Zaoszczędzisz do tego
5h dziennie na dojazdach ;)
Możesz mieszkać z rodziną w jednym pokoju o powierzchni 20m2 ale czy będzie
to wygodne i optymalne ?
Możesz sam sobie wino pędzić ale czy to będzie optymalne wykorzystanie czasu ?

Tak samo masz z monitorami: czas spędzony na przełączaniu okienek jest czasem
stratnym. Od 1991 roku używam stanowiska wielomonitorowego i nie wyobrażam
sobie dobrej pracy na jednym ale do przeglądania poczty i internetu używam
lapka, ale to nie jest praca ;)
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Istnieje jeszcze coś takiego jak ergonomia pracy. Jeden monitor więcej, niby mały szczegół, znacząco potrafi poprawić wydajność pracy.

Awatar użytkownika
GLOBALDIRECT
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 06 sie 2011, 00:24

Nieprzeczytany post autor: GLOBALDIRECT »

Nievinny pisze:3x GeForce 8800 i odpowiednia płyta z nForce 780i SLI (potrójne SLI) i jak nic powinno się udać podłączenie 3 monitorów, z tym że koszty są spore...
Jaki koszt takiego sprzętu do skonfigurowania?
Szprycowanie $ sterydami...
Poza tym - sprawdzam nową dla mnie metodę grania. Kiedy ją zrozumię to każdemu początkującemu pomogę - NA BANK -
CZEKAJCIE NA MOJE SCREENY

ODPOWIEDZ