Budowa stanowiska pracy - Jeden komputer wiele monitorów

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

wielomoniotrowe stanowisko można zrobić na kilka sposobów:
1. kupić kilka niedrogich kart PCI i pod każdą karta wpiąć 1/2 monitory
2. kupić kartę grafiki NVDIA QUADRO lub ATI FIRE GL- są modele tych kart obsługujące jednocześnie do 4 monitorów (specjalne soft załączony jest do karty), wiec 2 karty w zupełności wystarczają
3. (chyba najciekawsze) monitory SAMSUNG UBISYNC
http://www.samsung.com/pl/products/moni ... /index.asp\
kupujesz 6 takich monitorów, podłączasz je szeregowo z jednego gniazda usb i po zastosowaniu specjalnego softu (dołączanego do monitorów) możesz sobie zrobić 6 niezależnych pulpitów :-)
w 1 i 2 rozwiązaniu ilość monitorów jest ograniczona jedynie ilością kart graficznych. W rozwiązaniu Samsunga max. 6 monitorów

ja przy budowie stanowiska wielomonitorowego chyba skorzystam z rozwiązania Samsunga- moim zdaniem jest najciekawsze :-)

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

astra pisze:kupujesz 6 takich monitorów, podłączasz je szeregowo z jednego gniazda usb i po zastosowaniu specjalnego softu (dołączanego do monitorów) możesz sobie zrobić 6 niezależnych pulpitów
Swietna informacja !.Jest gdzies cena tego cacka?
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

nasreddin pisze:Swietna informacja
dodam jedynie, że samsung opracował to głównie z myślą... właśnie o nas, do zaawansowanych analiz finansowych :-) a także do medycyny, cad/cam/cae itp, itd. Chcieli znaleźć sposób, aby w łatwy sposób podłączyć kilka monitorów.
Trzeba poszukać na necie gdzie to jest dostępne i w jakiej cenie, ale propozycja Samsunga wydaje się bardzo interesująca. Oczywiście przed zakupem to trzeba jeszcze się dokładnie dowiedzieć od sprzedawcy /samsunga co i jak z tym usb: jakie kable można stosować, czy korzysta się z hub-a usb, itp, itd

te monitory ze względu na swoje niszowe zastosowanie na pewno nie będą szeroko dostępne. Chyba najlepiej zadzwonić / napisać mail-a do Samsung Polska i dowiedzieć się o dostępności / cenie i szczegółach tej technologii

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Nieprzeczytany post autor: luktom »

Ubisync - o to właśnie mi chodziło kilka postów temu, dzięki astra :)

A cenowo? Nie jest tak źle:
http://www.eukasa.pl/pc-i-pda/sklep/377 ... ung-940ux/
algotronic- zaawansowane rozwiązania dla traderów
Odwiedź naszą stronę WWW, aby poznać pełną ofertę

goose
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:10

Nieprzeczytany post autor: goose »


green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

No to może moje 3 grosze jeśli chodzi o pracę na projektorze, w której mam pewne doświadczenie :)

Myślę, że tu problemem może być rozdzielczość: projektory HD-Ready mają rozdzielczość 1280x720 co może być stanowczo niewystarczające (przynajmniej w pionie) dla 6ciu wykresów. Należałoby zakupić wersję full-HD czyli 1920x1080. Te niestety są dosyć drogie (powiedzmy 5000 EUR), choć parę miesięcy temu widziałem, nowy model Epsona poniżej 3000$. Jako że było to parę miesięcy temu zapewne ceny mogły już troszkę spaść, ale tych lepszych modeli zapewne niewiele.
Przy ewentualnym zakupie uwzględnij jeszcze czas życia lampy i jej koszt. Np. Epson podaje, że lampa wytrzyma 3000godzin. Czyli mniej więcej rok pracy po 8h dziennie ...
Ogólnie - mi na projektorze pracuje się super, choć doskwiera jednak za mała rozdzielczość. Polecam każdemu kto ma duży kawałek ściany i nie ma problemu, że np. ktoś po wejściu do biura zobaczy co ma na "ekranie" :)

Awatar użytkownika
pioun
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:54

Nieprzeczytany post autor: pioun »

http://www.engadget.com/2007/03/15/sams ... -the-time/

Rozwiązanie Samsunga jest faktycznie ciekawe ale z tego co tu pisze może być problem szczególnie na maszynach słabszych.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

pioun pisze:może być problem szczególnie na maszynach słabszych.
... może i tak, ale z drugiej strony jeśli kogoś stać na kupno kilku monitorów, to: procek dwurdzeniowy 2ghz AMD kosztuje do 200zł
2gb ram ok 120zł
wiec to nie jest drogo, a na takiej konfiguracji jak wynika z powyższego linka ubisync pracuje znakomicie

Awatar użytkownika
pioun
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:54

Nieprzeczytany post autor: pioun »

Racja. Wygląda na najtańsze rozwiązanie tak w ogóle. Szkoda tylko, że jedynie 19 calowe monitory mają w ofercie... chyba, że przeoczyłem.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

pioun pisze:Szkoda tylko, że jedynie 19 calowe monitory mają w ofercie
na razie chyba tak, ale z pewnością poszerzą ofertę w niedługi czasie, z drugiej strony to nawet 19 są wystarczające w ilości 3, 4, 6 szt.

ODPOWIEDZ