Brokerzy niedostępni w kraju

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Greeenxone
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2018, 00:20

Brokerzy niedostępni w kraju

Nieprzeczytany post autor: Greeenxone »

Dobry wieczór wszystkim!

Od jakiegoś czasu zacząłem się interesować wszystkim co jest związane z inwestycjami itp. Postanowiłem trochę "pograć" na rynku forum tylko w celach hobbystycznych. Jak prawie każdy, korzystałem z wirtualnych pieniędzy w różnych aplikacjach do tradingów (a w szczególności dwóch które mi się bardzo spodobały).

Wczoraj postanowiłem przełączyć się na prawdziwe pieniądze i... tutaj pojawił się problem. Nie mogę utworzyć konta na żadnej, ponieważ jest to "niemożliwe"/niedostępne w moim kraju(Belgii).. Jest to trochę bezsensu ponieważ aplikacja obsługuje prawie każdy kraj EU oraz inne po za EU. Nasuwa się tutaj też pewnie pytanie do was. Czy mogę utworzyć konto na Polskę ? Posiadam podwójną narodowość, polski meldunek, PESEL, jestem w Polsce dość często itp. Belgia jest moim stałym krajem zamieszkania od prawie urodzin i to w tym kraju mam ubezpieczenie itp.

Jeśli jest to możliwe, to czy mogę prowadzić konto w EUR i dokonywać transakcji na moje belgijskie konto ? Platformy z których korzystam to Trading212 oraz IQ Option. Testowałem inne o wiele bardziej popularne platformy ale te najbardziej przypadły mi do gustu. Uważam, że są dość proste w obsłudze a do hobbystycznego zajęcia jak dla mnie to wystarczy. :) Jedyny problem to taki, że nie mogę się zdecydować na jedną z nich ponieważ nie wiem która jest lepsza

Pozdrawiam !

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy niedostępni w kraju

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Z Belgią będzie ciężko, bo FX, a tym bardziej opcje binarne zostały tam zakazane (opcje w sumie w całej UE obecnie są zakazane). Stąd też brokerzy mają zakaz przyjmowania tamtejszych rezydentów.

Jeśli masz podwójną narodowość, polski meldunek, a w Polsce bywasz bardzo często, to oczywiście możesz spróbować zarejestrować się na te dane (Polaków akceptują :) ). Tyle, że tutaj pojawia się kwestia potwierdzenia adresu zamieszkania. Zdecydowana większość brokerów wymaga dokumentu nie starszego niż 3-6 miesięcy, który potwierdzi podany w formularzu adres zamieszkania. Musi to być dokument formalny w postaci np. wyciągu bankowego lub z karty kredytowej, rachunku czynszowego itd.. Jeśli takowy ogarniesz to problemu nie będzie.

Ale dochodzi kwestia podatkowa. Skoro przy zakładaniu konta oznajmiasz, że jesteś rezydentem Polski, to musisz rozliczyć się w Polsce. Bo w Belgii niby jak, skoro tam Forex zakazany? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Greeenxone
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2018, 00:20

Re: Brokerzy niedostępni w kraju

Nieprzeczytany post autor: Greeenxone »

Dziękuje za odpowiedź! Raczej założę konto na Polskę. Tutaj pojawia się jeszcze inne pytanie. Czy rozliczenie będzie standardowe czy jakieś dodatkowe procedury jako, że nigdy nie miałem żadnego dochody z Polski a głównym krajem w którym mam dochody do Belgia.

Mam jeszcze inne pytanie. Zauważyłem teraz, że IQ Opinion przepuszcza konto na Belgię. Czy podczas weryfikacje zostanę odrzucony czy zostanie to przepuszczone? Pytanie wywodzi się stąd, że przeczytałem (stary artykuł) którym było, że zostanie wprowadzony owy zakaz i to nic nie zmieni bo ludzie zaczną korzystać z zagranicznych brokerów.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy niedostępni w kraju

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Artykuł mógł być stary, bo chyba obecnie zagraniczni brokerzy (głównie z terytorium UE) CHYBA nie mogą przyjmować belgijskich rezydentów, albo robią to na jakimś "myku".
https://www.financemagnates.com/forex/r ... u-brokers/

Nie wiem też jakim cudem, ale wspomniane IQ Option ma licencję cypryjską, a na swojej stronie cały czas oferuje opcje binarne (chyba, że to tylko dla klientów profesjonalnych, ale takowej informacji nie widzę).

No ale nic, próbuj - najwyżej Cię odrzucą ;).

Co do rozliczenia podatkowego...
Ogólna zasada jest taka, że rozliczasz się tam, gdzie jest Twoja rezydencja podatkowa. Musisz więc się zastanowić i samodzielnie podjąć jakąś decyzję... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Brokerzy niedostępni w kraju

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

raposo pisze:Artykuł mógł być stary, bo chyba obecnie zagraniczni brokerzy (głównie z terytorium UE) CHYBA nie mogą przyjmować belgijskich rezydentów, albo robią to na jakimś "myku".
https://www.financemagnates.com/forex/r ... u-brokers/

Nie wiem też jakim cudem, ale wspomniane IQ Option ma licencję cypryjską, a na swojej stronie cały czas oferuje opcje binarne (chyba, że to tylko dla klientów profesjonalnych, ale takowej informacji nie widzę(...)
Mają informacje jak wejdziesz na Options: "Binary and Digital Options are only available to Professional Clients" :)
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy niedostępni w kraju

Nieprzeczytany post autor: raposo »

xhDog pisze:
raposo pisze:Artykuł mógł być stary, bo chyba obecnie zagraniczni brokerzy (głównie z terytorium UE) CHYBA nie mogą przyjmować belgijskich rezydentów, albo robią to na jakimś "myku".
https://www.financemagnates.com/forex/r ... u-brokers/

Nie wiem też jakim cudem, ale wspomniane IQ Option ma licencję cypryjską, a na swojej stronie cały czas oferuje opcje binarne (chyba, że to tylko dla klientów profesjonalnych, ale takowej informacji nie widzę(...)
Mają informacje jak wejdziesz na Options: "Binary and Digital Options are only available to Professional Clients" :)
Ok, ma to sens :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ