BROKERZY NA ŚWIECIE= BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH ŚRODKÓW

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Sprawa jest prosta.Trzeba szukać solidnego brokera.

Ps. a nie firmy kogucik...zabili gp i uciekł....... Razz
To miała być strategia dywersyfikacyjna :lol: :lol: ciągle ją stosuje bo czasem się udaje oskubać takiego koguta.
A i jeszcze 10% bonusa od depo nie doliczyłem :mrgreen:
Straty w strategii się zdarzają. To taki przykład, który właśnie mnie może doświadczył a może nie.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Ważne pytanie do Kolegów i Koleżanek znających się na prawie.
W związku z tym że technologia poszła ostro do przodu przesądzony jest intensywny rozwój usług finansowych FX.
Moje pytanie jeżeli broker // właściciel platformy // ma rachunek powierniczy w banku to nasze środki są chronione ustawą bankową?.
Czy w takiej sytuacji może broker swobodnie operować naszymi pieniędzmi np. ukraść? Czy jest to niemożliwe i tylko my mamy dostęp do tych pieniędzy / poza oczywiście zabezpieczeniem transakcji.
Czy w przypadku oszustwa lub bankructwa brokera te pieniądze są dalej nasze i nikt poza nami nie ma do nich prawa?.
Czy w przypadku bankructwa banku gdzie mamy pieniądze // czyli rachunek powierniczy brokera // rekompensaty ustawowo się nam należą?// np. 100 tyś Euro obowiązuje w całej U..E

Ostatnie pytanie ,jeżeli z tego co napisałem wyżej coś nas nie chroni to czy nie powinno się dodatkowo ubezpieczać takiego rachunku powierniczego?.
Pytam dlatego że nie jestem pewien czy nasze banki i B.M nadążą....natomiast jestem pewien na 100 % .. że firmy innowacyjne w to ostro wejdą... i dobrze by było abyśmy ten temat rozbudowali.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

"Czy w przypadku oszustwa lub bankructwa brokera te pieniądze są dalej nasze i nikt poza nami nie ma do nich prawa?. "

Poczytaj jak to było kilka lat temu z WGI.......do dzisiaj mają
prawo.
Nie wiem tylko jak można mieć prawo, do czegoś
czego nie ma i nie będzie he,he, :D :D :D

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Poczytaj jak to było kilka lat temu z WGI.......do dzisiaj mają
prawo.
Nie wiem tylko jak można mieć prawo, do czegoś
czego nie ma i nie będzie he,he, Very Happy Very Happy Very Happy
Logiczne dla każdego chyba jest że po to poruszam ten temat aby taka sytuacja jak WGI się nie powtórzyła .
Ustawowe rekompensaty inwestorzy dostali ,natomiast każdy kto wpłacił pieniądze zanim dostali licencję to niestety peniądze przepadły....

zz pisze:Ważne pytanie do Kolegów i Koleżanek znających się na prawie.
W związku z tym że technologia poszła ostro do przodu przesądzony jest intensywny rozwój usług finansowych FX.
Moje pytanie jeżeli broker // właściciel platformy // ma rachunek powierniczy w banku to nasze środki są chronione ustawą bankową?.
Czy w takiej sytuacji może broker swobodnie operować naszymi pieniędzmi np. ukraść? Czy jest to niemożliwe i tylko my mamy dostęp do tych pieniędzy / poza oczywiście zabezpieczeniem transakcji.
Czy w przypadku oszustwa lub bankructwa brokera te pieniądze są dalej nasze i nikt poza nami nie ma do nich prawa?.
Czy w przypadku bankructwa banku gdzie mamy pieniądze // czyli rachunek powierniczy brokera // rekompensaty ustawowo się nam należą?// np. 100 tyś Euro obowiązuje w całej U..E

Ostatnie pytanie ,jeżeli z tego co napisałem wyżej coś nas nie chroni to czy nie powinno się dodatkowo ubezpieczać takiego rachunku powierniczego?.
Pytam dlatego że nie jestem pewien czy nasze banki i B.M nadążą....natomiast jestem pewien na 100 % .. że firmy innowacyjne w to ostro wejdą... i dobrze by było abyśmy ten temat rozbudowali.
Proszę aby się tylko do tego ustosunkowywać ponieważ tutaj jest klucz.
Wiem że przy profesjonalnym podejściu jest do dopracowane na igłę...łącznie z niezależnym ubezpieczeniem depozytów klientów...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Moje pytanie jeżeli broker // właściciel platformy // ma rachunek powierniczy w banku to nasze środki są chronione ustawą bankową?.
Nie
zz pisze:Czy w takiej sytuacji może broker swobodnie operować naszymi pieniędzmi np. ukraść?
Tak.. zykle operuje.
zz pisze:Czy jest to niemożliwe i tylko my mamy dostęp do tych pieniędzy
Tylko w przypadku DM lub specjalnych brokerów z Clearingiem.
zz pisze:Czy w przypadku oszustwa lub bankructwa brokera te pieniądze są dalej nasze i nikt poza nami nie ma do nich prawa?.
W klasycznym biznesie CFD pieniadze zawsze najpierw sa brokera.. :D
Czy w przypadku bankructwa banku gdzie mamy pieniądze // czyli rachunek powierniczy brokera // rekompensaty ustawowo się nam należą?// np. 100 tyś Euro obowiązuje w całej U..E
Brak związku.. PKAO SA jest bankiem i DM .. podobnie Bossa, ale zawsze masz 2 odrębne konta.. podobnie w Dukascopy (ale tu jest maly wyjatek, kiedy latasz przez FIX).
zz pisze:Ostatnie pytanie ,jeżeli z tego co napisałem wyżej coś nas nie chroni to czy nie powinno się dodatkowo ubezpieczać takiego rachunku powierniczego?.
Z zasady DM nie moga utopic Twojej kasy (chyba ze niautoryzowana transakcja) wiec, nie ma potrzeby.. a brokerzy MM?

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=11453
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dzięki reptile.Czyli jest tak jak myślałem że niestety trzeba czekać lub szukać kontaktu z Bankami FX lub D.M..
Szkoda że Banki i Domy Maklerskie nie nadążają....

Pozdrawiam.

Dodano po 2 godzinach 9 minutach:



PS.
reptile pisze:zz napisał:
Czy jest to niemożliwe i tylko my mamy dostęp do tych pieniędzy

Tylko w przypadku DM lub specjalnych brokerów z Clearingiem.
Prosiłbym o rozszerzenie tematu...

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Prosiłbym o rozszerzenie tematu...
ZZ.. ty już troche na rynku jestes chyba..
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=11151
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze: ZZ.. ty już troche na rynku jestes chyba.
... :P OK reptile zrozumiałem...,tylko realnie to co napisałeś odnosi się do USA ,jeżeli chodzi o europę.... to jeszcze z jakieś 30 lat... trzeba poczekać...
Więc zostają nam tylko Banki i B.M..... niestety..

Pozdrawiam.

PS po cichu liczę że jeżeli nasze banki przez tą chmurę podepną się pod Integrala... to może szybciej..będzie normalnie...?...

:P :P :P

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

prawnik
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 09 cze 2011, 22:07

Nieprzeczytany post autor: prawnik »

Musicie zrozumieć jedno Że prawo nie tylko w Polsce nie nadąża za rozowjem szeroo rozumianego rynku FOREX. WGI i inne przypadki jasno pokazuja jakie cuda mogą się dziać z nasza kasą. A Kuczyński i spółka nadal doradzaj, pomagają tylko pod innymi szyldami. Podobnie jak superdebeściak M. Zuber, który umoczył w ciagu ostatnich 3 lat kilkadziesiat milionów złotych grubszych inwestorów. Parkiet nawet wysmarował kiedys jakis artykuł na ten temat ale ucichło. Poszkodowani to goście, którzy powpłacalisolidne pieniązki z 6 zerami a i tak są w czarnej d..pie jeśli chodzi o ich odzyskanie. A Marek chodzi na siłkę i na każdej konferencji ekonomicznej (patrz Wall Street) pojawia się z rozczochraną brunetką.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

prawnik pisze:Musicie zrozumieć jedno Że prawo nie tylko w Polsce nie nadąża za rozowjem szeroo rozumianego rynku FOREX. WGI i inne przypadki jasno pokazuja jakie cuda mogą się dziać z nasza kasą. A Kuczyński i spółka nadal doradzaj, pomagają tylko pod innymi szyldami. Podobnie jak superdebeściak M. Zuber, który umoczył w ciagu ostatnich 3 lat kilkadziesiat milionów złotych grubszych inwestorów. Parkiet nawet wysmarował kiedys jakis artykuł na ten temat ale ucichło. Poszkodowani to goście, którzy powpłacalisolidne pieniązki z 6 zerami a i tak są w czarnej d..pie jeśli chodzi o ich odzyskanie. A Marek chodzi na siłkę i na każdej konferencji ekonomicznej (patrz Wall Street) pojawia się z rozczochraną brunetką.
Tak to jest jasne,dlatego zapluwam się nad klawiaturą abyśmy wiedzieli jak się bronić.
prawnik pisze:Musicie zrozumieć jedno Że prawo nie tylko w Polsce nie nadąża za rozowjem szeroo rozumianego rynku FOREX
Jasne,lecz jabyś miał bank FX np.ML lub Bracly bank,Bank of America + inwestorzy jeżeli będą profesjonalistami to wszystko rozwiązuje // poza aspektem podatkowym//.
prawnik pisze:WGI i inne przypadki jasno pokazuja jakie cuda mogą się dziać z nasza kasą
WGI pokazało to o czym piszę że wszyscy co wpłacili pieniądze do B.M dostali rekompensaty ponieważ to reguluje prawo, natomiast ci co wpłacili pieniądze zanim byli B.M. niestety pieniądze całkowicie przepadły.

Pozdrawiam.

Dodano po 14 minutach:

Prawnik znalazłem to o czym piszesz...
http://themanwithnonamefund.bblog.pl/data,2010,7.html

To pokazuje w jakim buszu żyją najbogatsi....
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ