BROKERZY NA ŚWIECIE= BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH ŚRODKÓW

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Witam szanownych market makerów MT4 i w sumie resztę :wink:
http://www.crownforex.com/
* plotke słyszeli ? Podobno zniknęły depozyty :roll:
Jak ktoś będzie miał o tym coś ciekawego chetnie poczytam. :wink:

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

zz pisze:Do rzeczy zrobili to w UK z 50 do 500 tyś funt,USA z 25 tyś do 250 tyś $ wnioski?
Ja mam takie pytanko - mozna jakis link do tego co napisales??? O ile pamietam w UK rzeczywiscie bylo 48K...

Zgadzam sie z zz ze gwarancje powinny byc duze.
Ostatnio na wykladzie moja bardzo madra Pani doktor opisala sytuacje licencjonowania instytucji przez KNF - taka licencja powinna byc dla klienta gwarantem wiarygodnosci.
KNF jest nam narzucony z gory, jego wladze nie pochodza z wyboru, wiec skoro ogranicza dzialalnosc finansowa, tzn czuwa nad nia, to powinien dawac jakas wartosc dodana, w zamian za ograniczanie naszych praw
Tymczasem jak jest?
Masz licencje, dzialasz, jak Ci sie uda zagrac wszystkim na nosie to sie uda, KNF umywa rece, mimo ze mialo pilnowac, PODPISALO sie pod tym na swojej licencji. Przyklad WGI.

Ale to tylko taka dygresja, bylbym wdzieczny za odp na poczatkowe pytanie

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Oczywiście są to fundamentalne sprawy.Dla mnie FOREX to są 4najważniejsze sprawy.

1-instytucje interbanku czyli CLS czyli Continuous Linked Settlement .
2-Rzetelna AT //Metastok//
3-Zwolnienia podatkowe lub sensowne limity podatkowe
4-To co napisałeś czyli bezpieczeństwo.Rzeczywiście w UK podnieśli z 48 na 500 tyś funt.Czytałem to w parkiecie zobacz parkiety z ostatniego miesiąca w rzepie chyba też to czytałem.Szkoda że Pani doktor nie powiedziała Wam że KNF utrzymywany jest z składek firm na GPW wtedy dla Was wszystko by się stało jasne.........................
Pozdrawiam,

Dodano po 8 minutach:

Ps.USA z 25 tyś do 250 tyś $ to też czytałem w Rzeczpospolitej niestety nie pamiętam numeru.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

mxmx1 napisał Crown forex
bankructwo
cyt:
FINMA, czyli tamtejsza organizacja nadzorująca rynek finansowy, podjęła 18 maja decyzję o wszczęciu procedury upadłościowej względem tego brokera. Do czasu wyjaśnienia sprawy, nieznane są nikomu dokładne jej szczegóły. Idea Prawdopodobnie jednak wielu inwestorów straci tam sporo pieniędzy.
to ku przestrodze forumowiczów.
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

List od CMS

Nieprzeczytany post autor: reptile »

reptile pisze:Witam szanownych market makerów MT4 i w sumie resztę Wink
http://www.crownforex.com/
* plotke słyszeli ? Podobno zniknęły depozyty Rolling Eyes
Jak ktoś będzie miał o tym coś ciekawego chetnie poczytam.
List od CMS
Witaj Reptile, :roll:

Choć analizę obejmującą następny miesiąc prześlę Ci dopiero jutro, to jeszcze dziś postanowiłem napisać do Ciebie w bardzo ważnej sprawie. Chodzi o bezpieczeństwo obrotu na rynku forex( i nie tylko) – więc przeczytaj ten list do końca. Być może dotarły do Ciebie już wieści na temat bankructwa firmy Crown Forex, z siedzibą w Szwajcarii.

FINMA, czyli tamtejsza organizacja nadzorująca rynek finansowy, podjęła 18 maja decyzję o wszczęciu procedury upadłościowej względem tego brokera. Do czasu wyjaśnienia sprawy, nieznane są nikomu dokładne jej szczegóły. Prawdopodobnie jednak wielu inwestorów straci tam sporo pieniędzy.

Czemu o tym piszę? Być może masz tam rachunek lub rozważałeś jego otwarcie. Być może masz rachunek w podobnej firmie lub rozważasz jego otwarcie. Chciałbym więc abyś był świadom ryzyka, jakie może przed tobą stać. Na rynku już teraz mówi się o trudnościach kolejnych, „nowych” brokerów FX i niewiadomo czy nie pojawią się u niektórych z nich problemy finansowe.

Wszystkich „nowych brokerów” łączy kilka wspólnych cech. Zacznijmy od platformy – MetaTrader. Skądinąd bardzo dobre oprogramowanie. Jego popularność wśród brokerów wzięła się jednak stąd, iż bardzo łatwo i tanio można wydzierżawić taką platformę. Pojawiło się więc mnóstwo malutkich firm, które za relatywnie małe pieniądze dzierżawiło MetaTradera. Nie świadczy to źle o samym oprogramowaniu, które jak pisałem jest bardzo dobre. Jednak jeśli jesteś jego miłośnikiem, to bierz pod uwagę raczej duże firmy, które go oferują.

Druga sprawa. Strzeż się wszelkich małych brokerów, kuszących wizją spreadu na poziomie „1 pipsa”(czasami nawet mniej). Niemożliwe jest, aby przy tak niskim spreadzie firmę było stać na wydzierżawienie zewnętrznej platformy i zapewnienie sobie (a w konsekwencji swoim klientom) bezpieczeństwa finansowego. Na taki gest mogą pozwolić sobie jedynie najwięksi rynkowi potentaci, którzy mają ogromną bazę klientów detalicznych oraz korporacyjnych
Twoje fundusze mają być źródłem twoich zysków. Wystawiasz je na ryzyko inwestując na rynkach. Nie powiększaj tego ryzyka korzystając z usług firm, które nie mogą zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa.

Bez względu na to z usług jakiego brokera korzystasz (lub zamierzasz korzystać), odpowiedz sobie na następujące pytania:
1. Czy twój broker jest nadzorowany przez poważną organizację?
2. Jak wykonuje swoją pracę ta organizacja?

-Czy przyjmuje twoje zażalenia na brokera?

Na stronie NFA można znaleźć dwa zażalenia skierowane przez inwestorów pod adresem firmy CMS. W obu przypadkach zostały rozpatrzone przez NFA i nie doszukano się tam złamania regulaminu. Czy twój broker również może pochwalić się taką przejrzystością działań?

http://www.nfa.futures.org/BasicNet/Cas ... 9&type=arb
-Czy ta agencja zapobiega defraudacjom?(przykład CrownForex oraz WGI w Polsce)
-Czy na bieżąco monitoruje pracę brokerów?
3. Czy masz dostęp do danych finansowych swojego brokera?
-Wiele organizacji wymaga od brokerów podawania takich danych. Choćby CFTC:

http://www.cftc.gov/marketreports/financialdataforfcms/

4. Jak długo działa na rynku twój broker?
Czy jest liderem rynku i firmą z długoletnim doświadczeniem oraz ugruntowanymi fundamentami? Czy też firma ta powstała 2 lata temu i działa na progu rentowności?

5. Czy twój broker gra fair wobec Ciebie?

Pomyłki i błędy systemów zdarzają się wszędzie – sam jestem tego długoletnim świadkiem. Ale jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, to czy twój broker jest gotowy przyjąć twoją reklamację i oddać Ci pieniądze, czy też zawsze się wymiguje od odpowiedzialności?

6. Czy w przypadku problemu masz do kogo się zgłosić ?

Czy twój broker ma kogoś, do kogo możesz się zgłosić, aby upomniał się w twojej sprawie? Być może jest to agent inwestycyjny, broker wprowadzający lub zwykły „account executive”?
Potraktuj poważnie tą wiadomość. Możesz przesłać ją do swoich znajomych inwestorów. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Jutro natomiast prześlę Ci analizę rynkową na czerwiec. Podsumujemy zyski i zobaczymy, czy w następnym miesiącu również będą jakieś okazje do zarobku.

Pozdrawiam,

Sylwester Majewski

Dodano po 4 minutach:
zz pisze:mxmx1 napisał Crown forex
* spóźniłem się, ale i tak 1szy wiedziałem :lol:
Crown forex
W tym temacie polecam również poczytać
Afery finansowe i nie tylko ... (o przkrętach)...

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile nieważne kto pierszy,ważne że forumowicze z tego bardzo dużo skorzystają dla siebie.
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

reptile nieważne kto pierszy,ważne że forumowicze z tego bardzo dużo skorzystają dla siebie.
Dzisiaj miałem okazje testować real Broco ECN. Porażka techniczna i dotyczy wszystkich brokerów z MT4 i multiterminala przedewszystkim. :roll:
Ale zz chyba nie korzystasz z Mt4. Kiedyś napisałeś, że to dobre jest. Chyba nie masz racji. :roll:

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile to są bardzo ważne tematy.Lecz nie o to mi chodziło Mt4 jest najbliższy Metastocka i to jest dla mnie fundamentalne.Reasumując nie mylić tych pojęć tz. Mt4 dla mnie jest bardzo dobre do AT natomiast z platformy czy banku możesz korzystać z jakiego chcesz.
Pozdrawiam.

Dodano po 3 minutach:

Ps.Mt4 jest najbliżej metastock to nie znaczy że to jest to samo ponieważ zdarzało mi się że w przełomowych momentach rynku Mt4 zmieniało się po zamkniętym interwale a mestatock nie to jest bardzo ważna sprawa.

Dodano po 10 minutach:

reptile żebyśmy się bardzo jasno i precyzyjnie rozumieli uważam że powinniśmy stawiać na ostrzu noża: FOREX to są 4najważniejsze sprawy.

1-instytucje interbanku czyli CLS czyli Continuous Linked Settlement .
2-Rzetelna AT //Metastok//
3-Zwolnienia podatkowe lub sensowne limity podatkowe
4- bezpieczeństwo.W UK podnieśli z 48 na 500 tyś funt.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Skrzypek na dachu
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2009, 16:38

Nieprzeczytany post autor: Skrzypek na dachu »

zz pisze:reptile to są bardzo ważne tematy.Lecz nie o to mi chodziło Mt4 jest najbliższy Metastocka i to jest dla mnie fundamentalne.Reasumując nie mylić tych pojęć tz. Mt4 dla mnie jest bardzo dobre do AT natomiast z platformy czy banku możesz korzystać z jakiego chcesz.
Pozdrawiam.

Dodano po 3 minutach:

Ps.Mt4 jest najbliżej metastock to nie znaczy że to jest to samo ponieważ zdarzało mi się że w przełomowych momentach rynku Mt4 zmieniało się po zamkniętym interwale a mestatock nie to jest bardzo ważna sprawa.
MT najblizej MetaStock? W jakim sensie? MT4 blizej do Tradestation IMO....do Metastocka to VTT.

Zreszta najczesciej nagradzane platformy sa niepodobne do niczego ;) SaxoTrader np.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

No nie Panowie......................
Jest odwrotnie jak Piszesz tz. oczywiście są to trudne platformy lecz to je nie dyskwalifikuje a nawt wprost przeciwnie.........Nam się wydaje że poćwiczyć na demo z 3 tygonie i jesteśmy super a prawda jest taka że te trudne platformy można i rok obsługiwać i człowiek coraz to nowe rzeczy znajduje ............. oraz dodaj sobie do tego że to jest bank dla wielu jest to podstawowy warunek powierzenia środków.Dlaczego najbliższy MT-4 Mestastokowi? ponieważ testowałem różne systemy jednocześnie i MT-4 zachowywał się dokładnie jak metastok..
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ