Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witryna została zarejestrowana 13 maja tego roku. W sieci brak jakichkolwiek sensownych opinii, a raczej wpisy same sugerują, że to scam:
https://www.personal-reviews.com/2022/0 ... e-yt-scam/

Sprawdziłeś na brokercheck ale tam nic konkretnego nie ma. Zresztą firma podaje na swojej stronie adres Irlandii, a Ty sprawdzasz, że jakiś Universe z Nowego Jorku ma licencję amerykańskiego SEC i dziwnym trafem zapomnieli o tym wspomnieć u siebie na stronie. Brak tu jakiejkolwiek logiki.

Jeśli chcesz nas przekonywać, że to nie scam, to wybacz ale za długo siedzimy na tym rynku ;) A jeśli jesteś zadowolony... to w drugą stronę też na siłę przekonywać Ciebie nie będziemy. Jak musisz się przekonać, to zleć wypłatę całości, zobacz czy dojdzie. Najwyżej znowu sobie wpłacisz. Powodzenia.

edit:
zmarnowałem kolejne 10 minut życia żeby samego siebie jeszcze przekonać z 99% na 100% ;)
https://universe.yt/pl/faq/verification/
pomijamy jakość tłumaczenia, cyrylicę itd. ale odnośnik z Sprawdzanie -> Czy procedura finansowania... -> "karty bankowej kształt" (nie wnikajmy, naprawdę :) ) -> prowadzi do takiego PDF-a z formularzem wypłaty:
https://universe.co.com/documents/withdrawal.pdf

Widnieje tu logo Fxspace. Witryna już niedostępna ale wystarczy wygooglować tę nazwę, żeby zobaczyć, że to był scam.

Jak to się stało, że link ze strony Universe prowadzi do takiego PDF-a? Otóż, scamy tego typu regularnie tworzą nowe nazwy, kopiując praktycznie tę samą witrynę (ew. zmieniając tylko kolorystykę) jak tylko okazuje się, że dany brand jest "spalony". Dlatego też w umowach i reszcie dokumentacji nie przewija się żadna nazwa firmy. Jest to po prostu wygodne przy przeskakiwaniu na kolejną markę i nie trzeba zmieniać zbyt wiele na stronie. No ale widać aż tacy dokładni nie są i o hiperłączach im się zapomniało... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LongJoeHunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2022, 01:19

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: LongJoeHunter »

raposo pisze:
12 gru 2022, 14:00
Witryna została zarejestrowana 13 maja tego roku. W sieci brak jakichkolwiek sensownych opinii, a raczej wpisy same sugerują, że to scam:
https://www.personal-reviews.com/2022/0 ... e-yt-scam/

Sprawdziłeś na brokercheck ale tam nic konkretnego nie ma. Zresztą firma podaje na swojej stronie adres Irlandii, a Ty sprawdzasz, że jakiś Universe z Nowego Jorku ma licencję amerykańskiego SEC i dziwnym trafem zapomnieli o tym wspomnieć u siebie na stronie. Brak tu jakiejkolwiek logiki.

Jeśli chcesz nas przekonywać, że to nie scam, to wybacz ale za długo siedzimy na tym rynku ;) A jeśli jesteś zadowolony... to w drugą stronę też na siłę przekonywać Ciebie nie będziemy. Jak musisz się przekonać, to zleć wypłatę całości, zobacz czy dojdzie. Najwyżej znowu sobie wpłacisz. Powodzenia.

edit:
zmarnowałem kolejne 10 minut życia żeby samego siebie jeszcze przekonać z 99% na 100% ;)
https://universe.yt/pl/faq/verification/
pomijamy jakość tłumaczenia, cyrylicę itd. ale odnośnik z Sprawdzanie -> Czy procedura finansowania... -> "karty bankowej kształt" (nie wnikajmy, naprawdę :) ) -> prowadzi do takiego PDF-a z formularzem wypłaty:
https://universe.co.com/documents/withdrawal.pdf

Widnieje tu logo Fxspace. Witryna już niedostępna ale wystarczy wygooglować tę nazwę, żeby zobaczyć, że to był scam.

Jak to się stało, że link ze strony Universe prowadzi do takiego PDF-a? Otóż, scamy tego typu regularnie tworzą nowe nazwy, kopiując praktycznie tę samą witrynę (ew. zmieniając tylko kolorystykę) jak tylko okazuje się, że dany brand jest "spalony". Dlatego też w umowach i reszcie dokumentacji nie przewija się żadna nazwa firmy. Jest to po prostu wygodne przy przeskakiwaniu na kolejną markę i nie trzeba zmieniać zbyt wiele na stronie. No ale widać aż tacy dokładni nie są i o hiperłączach im się zapomniało... ;)
Zleciłem wypłatę 1500€ jeszcze. Wpłaciłem kartą 1000€.

Ostatnie na prawdę ostatnie pytanie. Czy jeśli te pieniądze do mnie dojdą normalnie bez problemu jest szansa, że to jednak wszystko Ok z nimi?

Czy zdarzają się sytuacje, że scam dochodzi do stopnia nawet czasem wypłat zarobionej kasy aby potem większą kwotę przywłaszczyć?

Proszę Was o wyrozumiałość. Ja poważnie chce się na tym poznać dogłębnie aby nigdy więcej nie popełnić podobnego błędu.

Dziękuje

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

LongJoeHunter pisze:
12 gru 2022, 16:11
Ostatnie na prawdę ostatnie pytanie. Czy jeśli te pieniądze do mnie dojdą normalnie bez problemu jest szansa, że to jednak wszystko Ok z nimi?
Nie.
LongJoeHunter pisze:
12 gru 2022, 16:11
Czy zdarzają się sytuacje, że scam dochodzi do stopnia nawet czasem wypłat zarobionej kasy aby potem większą kwotę przywłaszczyć?
Niewykluczone ale wyjątkowo mało prawdopodobne i nie słyszałem o takim przypadku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

LongJoeHunter pisze:
12 gru 2022, 16:11

Zleciłem wypłatę 1500€ jeszcze. Wpłaciłem kartą 1000€.

Ostatnie na prawdę ostatnie pytanie. Czy jeśli te pieniądze do mnie dojdą normalnie bez problemu jest szansa, że to jednak wszystko Ok z nimi?
Nikt Ci nie da gwarancji, brokera wybiera się na własną odpowiedzialność, musisz sam zdecydować. Ja widzę, że bardzo chciałbyś zostać u tego brokera, ale żeby ktoś to potwierdził. A tak przy okazji, jest tylu bardziej znanych i sprawdzonych brokerów, więc nie rozumiem czemu akurat Universe, co on ma czego inni nie mają

LongJoeHunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2022, 01:19

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: LongJoeHunter »

W sumie oprócz dźwigni 1:500 i łatwego interfejsu który już znam i rozumiem to nic.

Ja po prostu nie nawidzę zaczynać od nowa.

Ale właśnie myśle o Tickmill ale tam dźwignia 1:30 i mt4 od niech ze strony mi się nie pobiera.

Także w sumie to tyle. I chyba taka wewnętrzna potrzeba świadomości, że ja przecież nie dałbym się oszukać wygrywa i nie odwiedzanie, że ktoś mógłby mi tak w żywe uszy kłamać.

Ehh

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dźwignię 1:500 znajdziesz gdzie indziej ale szczerze wątpię żebyś jej potrzebował.

Ze strony Tickmilla MT4 da się pobrać - właśnie spróbowałem. Więc pokombinuj np. z inną przeglądarką lub może jakiś soft blokuje Ci pobieranie pliku .exe.

Na (marne) pocieszenie mogę Ci napisać, że w ciągu ostatnich kilku lat ofiar w samej Polsce zapewne można już liczyć w tysiącach, a są i tacy, którzy stracili dużo więcej niż tysiąc euro (znam przypadki, że było to grubo x100 więcej). Można więc powiedzieć, że oszuści mieli czas, aby się w tym wyspecjalizować.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Przemula
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2022, 11:58

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: Przemula »

Do mnie też dzwonią, póki co wpłaciłem 100euro, ale chyba sobie daruję...

Przemula
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2022, 11:58

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: Przemula »

LongJoeHunter pisze:
12 gru 2022, 16:47
W sumie oprócz dźwigni 1:500 i łatwego interfejsu który już znam i rozumiem to nic.

Ja po prostu nie nawidzę zaczynać od nowa.

Ale właśnie myśle o Tickmill ale tam dźwignia 1:30 i mt4 od niech ze strony mi się nie pobiera.

Także w sumie to tyle. I chyba taka wewnętrzna potrzeba świadomości, że ja przecież nie dałbym się oszukać wygrywa i nie odwiedzanie, że ktoś mógłby mi tak w żywe uszy kłamać.

Ehh
A czy kolega dalej z nimi współpracuje? Jak poszły wypłaty ?

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Patrzcie, człowiek musi się tyle napocić godzinami, żeby zarobić te pare %, walczyć z demonami, namodlić, a tu na ulicy leży tyle leszczy.
Złote czasy dla oszustów, naprawdę złote. Juz się zaczynam zastanawiać czy nie powinno się skorzystać z tych czasów, bo kiedyś to się skończy.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
27 gru 2022, 14:00
Patrzcie, człowiek musi się tyle napocić godzinami, żeby zarobić te pare %, walczyć z demonami, namodlić, a tu na ulicy leży tyle leszczy.
Złote czasy dla oszustów, naprawdę złote. Juz się zaczynam zastanawiać czy nie powinno się skorzystać z tych czasów, bo kiedyś to się skończy.
Nie skończy się, a będzie coraz gorzej.
Ludzie już wierzą, że gadają z prawdziwą inteligencją, kiedy gadają z SI (AI), która tylko udaje inteligencję i podaje informacje w inny sposób niż wyszukiwarka, i sprawia wrażenie, że jest inteligentna.
To są dopiero przekręty!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ