broker po esma

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

mozna. tez mam konto w ic markets i dzwignie 1:500. i tez pytalem o to fxclub ale jest tam napisane ze broker powinien taka dzwignie zaoferowac i tylko wg wytycznych esma a nie ze tylko taka oferuje :D ogolnie chodzi o to ze esma takiego czegos wymaga a fxclub musi o tym informowac na stronie. a ze australijczycy maja to w d. to juz inna sprawa i kazdy kumaty sie przejmowac nie bedzie :D
kontrola? esma do broka z australii nie ma wjazdu. chyba ze przez drzwi australijskiego nadzoru ale to chyba marzenie scietej glowy :twisted:

jamny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2015, 14:03

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: jamny »

Po esmie założyłem konto w Xm AU. Wszystko ładnie hulało, aż tu kilka dni temu dostałem od nich maila, że dla klientów z Europy nie będzie możliwości wpłat/wypłat przez Skrilla i Netellera. Zostają tylko płatności tradycyjnym przelewem bankowym międzynarodowym. I widzę na moim koncie, że rzeczywiście tak jest. Trochę słabo...

grazek12
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2019, 15:54

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: grazek12 »

Cześć wszystkim na forum:)
Szukam brokera, warunki:
min 1:100,
mikroloty 0,01
depozyt max 200 usd.
Czytałem o XM AUSTRALIA ale wyżej kolega podnosi, że wpłata przez cc lub debetowke niemozliwa (to prawda?)
Co polecicie?
Pozdrawiam

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

ic markets, mozna karta wplacac, mam konto juz jakis czas i jest ok
przez forexclub.pl masz mniejsze commission ale bez tego spready i tak sa dobre

grazek12
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2019, 15:54

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: grazek12 »

dzieki za odp:) w ic market konto ecn czy standardowe polecasz?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

grazek12 pisze:dzieki za odp:) w ic market konto ecn czy standardowe polecasz?
forex club daje rabat tylko na ecn ale w sumie i tak jest wyraznie tansze i na tym gram

MarcePan
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2019, 14:05

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: MarcePan »

Witam wszystkich. :)
Mam prośbę do kolegów forumowiczów, mianowicie chodzi o to, czy któryś z was nie wsparłby mnie swoim statementem za rok 2018.
Staram się o konto pro na plus500 i prosili mnie o historie od innego brokera.
Problem polega na tym, że za rok 2017 nie chcą przyjąć, bo za stare a za 2018 rok nie przyjmą, ponieważ brakuje mi otwartych pozycji w ostatnim kwartale, czego nie mogłem osiągnąć przez operacje i rehabilitację. :(
Będąc w szpitalu a później na rehabilitacjach nie miałem do tego ani głowy, ani czasu. :cry:
Jeżeli ktoś zechciałby pomoc to proszę o kontakt na priv.
Najlepiej jak by nie była to historia z xtb, gdyż ja dostarczałem od tego brokera, jak i plus500, bo nie chciałbym, żeby podpadło. :)
Dobrze jak by historia była głównie z towarów, ale nie będę wybrzydzał. :P
Pozdrawiam. :564:

fx_108
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:14

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: fx_108 »

Rozumiem , że jeśli broker z Australii udostępnia konto z dźwignią większą od 1:100 (np:1:400) klientowi z Polski , to robi to nielegalnie ?
A co w przypadku jak taki klient z Polski wygeneruje ujemne saldo na rachunku.
Czy broker ma prawo żądać pokrycia debetu , jeśli nie dostosował się do prawa polskiego ?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

z ta nielegalnoscia to zalezy od punktu siedzenia :D wg esma nie powinien tego robic ale wg australijskich przepisow nie jest to zabronione. w Szwajcarii to samo. tam brokerzy maja w d. co unia sobie wymysla bo pod nich nie podlegaja.

z debetem to jest tez tak ze brokerzy poza ue go nie gwarantuja ale nie slyszalem o przypadku zeby kogokolwiek scigali. ktos nawet na forum pisal ze zrobil debet u australijskiego brokera a ci sami mu zaproponowali ze wyzeruja konto jak tylko bedzie dalej u nich trejdowal. pewnie wiedzieli ze inaczej nigdy juz nie wplaci tylko pojdzie do konkurencji a od niego i tak nie sciagna zadnej kasy. dukascopy tez wyzerowalo bez zadnego gadania.

fx_108
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:14

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: fx_108 »

Forex-trader pisze:
18 kwie 2020, 16:44
z ta nielegalnoscia to zalezy od punktu siedzenia :D wg esma nie powinien tego robic ale wg australijskich przepisow nie jest to zabronione. w Szwajcarii to samo. tam brokerzy maja w d. co unia sobie wymysla bo pod nich nie podlegaja.

z debetem to jest tez tak ze brokerzy poza ue go nie gwarantuja ale nie slyszalem o przypadku zeby kogokolwiek scigali. ktos nawet na forum pisal ze zrobil debet u australijskiego brokera a ci sami mu zaproponowali ze wyzeruja konto jak tylko bedzie dalej u nich trejdowal. pewnie wiedzieli ze inaczej nigdy juz nie wplaci tylko pojdzie do konkurencji a od niego i tak nie sciagna zadnej kasy. dukascopy tez wyzerowalo bez zadnego gadania.
Umarzają debety , bo nie mają podstaw prawnych do ścigania , czy z innych powodów ?

ODPOWIEDZ