broker po esma

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Leszcz_z Fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2017, 20:16

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Leszcz_z Fx »

W przypadku renomowanych brokerów takich jak FxPro czy Admiral -- możliwość otwarcia konta przez europejczyków jest normalnym biznesowym zagraniem. To nie są brokerzy , którzy mają tylko licencję Bermudów, Bahamów itp. Przecież taki FXPro nie będzie skubał i okradał klientów w regulacji bahamskiej a był super uczciwy pod regulacją angolską. Normalne jest że wszyscy ale to wszyscy brokerzy , którzy piepszą farmazony że nie odczują nagłego odpływu klientów - kłamią.
Odczują i to naprawdę w najbliższym czasie odbije się na ich wynikach. Stąd ci co mogą próbują zatrzymać klientów jesli mają taką mozliwość w sposób legalny. Inni nie mający licencji poza UE zatrzymują klienta dając mu warunki pro. jeszcze inni pokazują, że są super uczciwi są bardziej świeci niż papież i domagają się udowodnienia (nie wystarcza im oświadczenie klienta) że klient spełnia warunki pro-- tak jakby dopłacali tym klientom do każdej transakcji. Wielka łaskę robią. Zobaczymy jak za kilka miesięcy im rura zmięknie jak właściciele zobaczą wyniki finansowe.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Leszcz_z Fx pisze:W przypadku renomowanych brokerów takich jak FxPro czy Admiral -- możliwość otwarcia konta przez europejczyków jest normalnym biznesowym zagraniem. To nie są brokerzy , którzy mają tylko licencję Bermudów, Bahamów itp. Przecież taki FXPro nie będzie skubał i okradał klientów w regulacji bahamskiej a był super uczciwy pod regulacją angolską. Normalne jest że wszyscy ale to wszyscy brokerzy , którzy piepszą farmazony że nie odczują nagłego odpływu klientów - kłamią.
Odczują i to naprawdę w najbliższym czasie odbije się na ich wynikach. Stąd ci co mogą próbują zatrzymać klientów jesli mają taką mozliwość w sposób legalny. Inni nie mający licencji poza UE zatrzymują klienta dając mu warunki pro. jeszcze inni pokazują, że są super uczciwi są bardziej świeci niż papież i domagają się udowodnienia (nie wystarcza im oświadczenie klienta) że klient spełnia warunki pro-- tak jakby dopłacali tym klientom do każdej transakcji. Wielka łaskę robią. Zobaczymy jak za kilka miesięcy im rura zmięknie jak właściciele zobaczą wyniki finansowe.
Ale ty wiesz że takie FCA bierze sobie losowych klientów pro i chce całą papierologię? No i teraz załóżmy że brałeś pro jak leci... W najczarniejszym scenariuszu Twoja licencja leci do kosza.
A co do otwarcia brokera w Belize, to jest to najprostszy element. Idź z taką licencją do Mastercard i zobaczysz co Ci taki operator kart powie. Ba, co niektóre banki nie otworzą Ci konta. Był o tym całkiem ciekawy panel podczas iFX Expo. Również Google wprowadza limity jak nie masz licencji lub masz licencję z wątpliwego kraju.

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Nie poszło łatwo, ale zostałem pro. Jedyny dokument, jaki musiałem wysłać, to statement. Co śmieszniejsze, "uwierzyli", że mam kupę siana, ale nie, że pracowałem w banku. Co do statementu, to napiszę tylko, że wydaje mi się, że jak ktoś wyedytuje, a nawet stworzy od podstaw, na swoją korzyść jakiś statement z MT4, to powinno się udać :lol:
Polskie kombinatorstwo vs. ESMA: 1:0 :D
Pozdrawiam obsługę tik mila :wink:

Leszcz_z Fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2017, 20:16

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Leszcz_z Fx »

Cyb pisze:
Leszcz_z Fx pisze:W przypadku renomowanych brokerów takich jak FxPro czy Admiral -- możliwość otwarcia konta przez europejczyków jest normalnym biznesowym zagraniem. To nie są brokerzy , którzy mają tylko licencję Bermudów, Bahamów itp. Przecież taki FXPro nie będzie skubał i okradał klientów w regulacji bahamskiej a był super uczciwy pod regulacją angolską. Normalne jest że wszyscy ale to wszyscy brokerzy , którzy piepszą farmazony że nie odczują nagłego odpływu klientów - kłamią.
Odczują i to naprawdę w najbliższym czasie odbije się na ich wynikach. Stąd ci co mogą próbują zatrzymać klientów jesli mają taką mozliwość w sposób legalny. Inni nie mający licencji poza UE zatrzymują klienta dając mu warunki pro. jeszcze inni pokazują, że są super uczciwi są bardziej świeci niż papież i domagają się udowodnienia (nie wystarcza im oświadczenie klienta) że klient spełnia warunki pro-- tak jakby dopłacali tym klientom do każdej transakcji. Wielka łaskę robią. Zobaczymy jak za kilka miesięcy im rura zmięknie jak właściciele zobaczą wyniki finansowe.
Ale ty wiesz że takie FCA bierze sobie losowych klientów pro i chce całą papierologię? No i teraz załóżmy że brałeś pro jak leci... W najczarniejszym scenariuszu Twoja licencja leci do kosza.
A co do otwarcia brokera w Belize, to jest to najprostszy element. Idź z taką licencją do Mastercard i zobaczysz co Ci taki operator kart powie. Ba, co niektóre banki nie otworzą Ci konta. Był o tym całkiem ciekawy panel podczas iFX Expo. Również Google wprowadza limity jak nie masz licencji lub masz licencję z wątpliwego kraju.
Czyli jaką dokumentację? Są jakieś szczegółowe wytyczne ESMA odnośnie dokumentacji jaką ma posiadać broker żeby mógł zakwalifikować inwestora jako pro? Nie chce się wymądrzać ale ja się przynajmniej nie doczytałem takowych. Prosta sprawa w razie kontroli brok przedstawi dokumentację czyli Twoje oświadczenia i tyle. Dlatego jedni skrupulatnie sprawdzają kwity i chcą wyciagów itp. a niektórzy mają to w głębokim poszanowaniu- wystarcza im oświadczenie. Podobnie jest z kredytem w banku. Bank a chce tylko oświadczenia a drugi numeru buta Twojego i wielkości obroży psa.
Oczywiście nikogo nie namawiam do składania fałszywych oświadczeń bo to jest karalne w mniejszym lub większym stopniu. O podrabianiu wyciągów już nawet nie wspominam bo to już przegięcie tym bardziej powinno być karane.
Co do udowadniania że ma się np. ponad 0,5 mln EUR to też kpina. Ktoś będzie wysyłał jakiemus brokerzynie wyciągi z kont , historie transakcji, kto z kim itp. Kpina. Ludzie którzy mają dużą kasę na pewno okażą stosowną historię przesyłają ją np. na Cypr mailem . Nie wiadomo do kogo i kto co z tym zrobi.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Czytałem kiedyś historie że brokerzy blokowali albo zamykali konta. Jakieś sprawy z bonusami, niestosowanie się do regulaminu itp. Jest taka reguła "Nieznajomość prawa nie zwalnia Cię z jego przestrzegania" więc moim zdaniem to klient poniesie odpowiedzialność za składanie fałszywych dokumentów. Broker chyba nie ma wglądu do zatrudnienia klienta, stanu konta, więc musi wierzyć mu na słowo. I potem tak się wyprze jeśli ESMA to sprawdzi. Dlatego lepiej nie kombinować... chyba...

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Dziwne, ale skoro brokerzy różnie do tego podchodzą, to może ta weryfikacja pro klientów zależy od tego jak do tego podchodzą regulatorzy i tak bardziej restrykcyjne FCA naciska na brokerów, aby to weryfikowali i np. mniej restrykcyjny Cysec leje na to :D

U jednego broka chcą np. wyciągu z konta lub innych dokumentów dla potwierdzenia 500tys euro i chcą oświadczenie od pracodawcy jeśli się wybrało, że się pracowało na odpowiednim stanowisku.

Za to inny broker sam na swojej stronie zamieścił w FAQ, że nie wymaga potwierdzenia, że się pracowało na stanowisku i wystarczy samo oświadczenie.

Ciekawe, w XTB jeszcze chyba do wczoraj działał adres: https://pl.xtb.com/klient-profesjonalny - na tej stronie można było przeczytać jakie korzyści mamy z zostania pro, jakie wymagania należy spełnić i link do formularza do wypełnienia w celu aplikowania o status pro. Dziś po przejściu pod ten adres jesteśmy przeniesieni na stronę główną, a wszystkie informacje o zmianie na status pro zniknęły z ich strony. Ciekawe, czym ta zmiana jest spowodowana :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

-rookie- pisze:Czytałem kiedyś historie że brokerzy blokowali albo zamykali konta. Jakieś sprawy z bonusami, niestosowanie się do regulaminu itp. Jest taka reguła "Nieznajomość prawa nie zwalnia Cię z jego przestrzegania" więc moim zdaniem to klient poniesie odpowiedzialność za składanie fałszywych dokumentów. Broker chyba nie ma wglądu do zatrudnienia klienta, stanu konta, więc musi wierzyć mu na słowo. I potem tak się wyprze jeśli ESMA to sprawdzi. Dlatego lepiej nie kombinować... chyba...
Bonusy były przyznawane na zachęte,a ludzie zaczęli kraść te pieniądze,które były wirtualne,a rykoszetem dostali też ci co nie zamierzali ich wypłacać.To nie tylko brokerzy ,ale też kombinatorstwo ludzi doprowadza do zmian i kłopotów.

Kajetan Kaminski
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:29

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Kajetan Kaminski »

Witam, nie ukrywam iż jestem nowy w handlu i dopiero wybieram brokera z którym chciał bym pracować i jak narazie próbowałem tylko rachunki demonstracyjne. Ze wszystkich z którymi miałem do czynienia najbardziej mi przypadł do gustu FxPro, najszybciej udało się tutaj otworzyć konto, a sama platforma jest bardzo czytelna i prosta w użyciu. Oprócz tego wsparcie techniczne jest też bardzo pomocne, wyjaśnili wszystko bardzo klarownie. Proszę o podpowiedź czy mogę polegać na tym brokerze (czy jest niezawodny)?

magda8208
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2018, 00:50

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: magda8208 »

polecam tu sprawdzić jeśli chcesz inwestować na dotychczasowych zasadach (bez regulacji esma). dobry broker, wysoka dźwignia, różne rodzaje kont, konta z bonusami powitalnymi nie wymagającymi żadnego depozytu (inwestujesz bez wpłaty własnej) https://fbs.com

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

ej, na serio, po dwóch msc okaże się którzy brokerzy dają grac starymi strategiami...
https://t.me/pump_upp

ODPOWIEDZ