broker po esma

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mustafa pisze: Było już coś takiego jak umorzenie a raczej anulowanie zysków. Pewien znany broker po czarnym czwartku uznał, że anuluje zyskowne transakcje swoich klientów (a stratnych jakoś nie anulowano). Nie widzę problemu żeby historia nie mogłaby się powtórzyć.
Oczywiście. Były też sytuacje, że wypowiadali umowy, korygowali ceny transakcyjne, dochodziło do procesów sądowych, podpisywano klauzule poufności (jak coś, ja nic nie wiem :D ) i wiele innych przypadków. Tylko powody takiego stanu rzeczy zawsze były z goła inne, a to wydaje mi się kluczowe.

Moje zdanie jest podobne do brg
Broker akceptuje klientów na profesjonalistów na podstawie czegoś. Skoro brok uznał, że ktoś jest pro, to jest pro. Bardziej prawdopodobny wydaje mi się scenariusz jak w przypadku łowców frajerów. Ktoś zadeklaruje, że jest pro, podstaw nie będzie miał do tego żadnych (jak kokosy :D ), ale jakoś to przepchnie a potem będzie lament i płacz, że dźwignia duża i straciłem pieniądze i że czemu dali taką dużą jak ja nie umiem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Leszcz_z Fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2017, 20:16

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Leszcz_z Fx »

Jak ktoś się boi albo nie dane mu jest być pro(broker nie pozwala)-- uruchomić konto poza tą złą UE np. w Oceanii i już ma się warunki pro bez łaski. Jakoś niektóre broki z poza UE funkcjonują nawet dłużej niż te z UE i mają nawet lepszą reputacje. Po co więc kłamać, oszukiwać i drżeć że się wyda???

Michal00
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2018, 12:52

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Michal00 »

raposo pisze:W przypadku XTB, jak głosi komunikat, który wkleiłeś, zmianie nie ulegnie lewarowanie dla wcześniej otwartych pozycji. Zmieni się ono tylko w momencie, gdy częściowo zamkniesz jakąś pozycję i tylko na platformie MT4 (xStation zostaje normalnie). Jak zamkniesz ją w całości to nie będzie miało to znaczenia.

Też tak rozumiałem komunikat, jednak dzwoniłem na infolinię dopytać, laska poprosiła o czas, oddzwoniła, że nic z tego. O północy 1.08 przeliczają według nowych depozytów i co poniżej 50% zamykają.

Zastrzegam, że nie wyglądała na super zorientowaną, no ale chyba kogoś spytała zanim oddzwoniła

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Michal00 pisze:
raposo pisze:W przypadku XTB, jak głosi komunikat, który wkleiłeś, zmianie nie ulegnie lewarowanie dla wcześniej otwartych pozycji. Zmieni się ono tylko w momencie, gdy częściowo zamkniesz jakąś pozycję i tylko na platformie MT4 (xStation zostaje normalnie). Jak zamkniesz ją w całości to nie będzie miało to znaczenia.

Też tak rozumiałem komunikat, jednak dzwoniłem na infolinię dopytać, laska poprosiła o czas, oddzwoniła, że nic z tego. O północy 1.08 przeliczają według nowych depozytów i co poniżej 50% zamykają.

Zastrzegam, że nie wyglądała na super zorientowaną, no ale chyba kogoś spytała zanim oddzwoniła
Ok, w takim razie podpytałem na pewno dobrze zorientowane osoby pracujące w XTB i potwierdziły treść mojego wcześniejszego postu. W przypadku XTB zmiana dźwigni nie wpływa na wcześniej otwarte pozycje (poza sytuacją na MT4 z częściowym zamknięciem).

Być może pani źle zrozumiała pytanie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Michal00
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2018, 12:52

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Michal00 »

@raposo

A myślisz, że rolowanie będzie miało wpływ, coś wiesz?

Czy to znaczy, że jak otworzę pozycję 31.07 przy dźwigni 1:100 to mogę ją trzymać do uchachanej śmierci o ile nie będę przy niej gmerał?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rolowanie u brokerów FX zazwyczaj ogranicza się do naliczenia punktów swapowych w wysokości odpowiadającej różnicy w kursach serii kontraktów. Czyli nadal zostajesz z tą samą pozycją -> nie ma to znaczenia.

Nie wiem na kiedy planujesz swoją śmierć, ale polscy brokerzy pozwalają trzymać otwartą pozycję maksymalnie przez 365 dni :). Nie wiem z czego to wynika, po prostu tak jest.

I ostatnia kwestia, tutaj mówimy konkretnie o XTB. 31 lipca nie otworzysz już pozycji z lewarem 1:100, bo broker ogranicza go już 28 lipca. Każdy broker ma własną politykę i harmonogram więc warto się upewnić jak to będzie wyglądać w Waszym przypadku.

Tutaj małe zestawienie brokerów i dat:
https://forexclub.pl/dzwignia-esma-brok ... ienie-dat/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Michal00
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2018, 12:52

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Michal00 »

Z kolei chwilę temu Admirał napisał maila, że:
PROSIMY O UWAŻNE PRZECZYTANIE, JEŚLI JESTEŚ KLIENTEM DETALICZNYM

Limity dźwigni finansowej zostaną zastosowane do wszystkich pozycji, w tym tych otwartych przed powyższą datą, a także tych, które możesz otworzyć później. Innymi słowy, limity dźwigni wpłyną na Twoje otwarte pozycje natychmiast po otwarciu sesji w poniedziałek 30 lipca 2018, zwiększając wartość wymaganego depozytu zabezpieczającego nawet 10-krotnie, zgodnie z tabelą w punkcie 3.1.

Prosimy o sprawdzenie stanu rachunku przed zamknięciem sesji w piątek 27 lipca 2018 i jeśli konieczne, zmianę ekspozycji rynkowej, aby w pełni spełnić nowe wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego oraz zwiększonego poziomu Stop Out, w celu uniknięcia ewentualnych zakłóceń w handlu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dokładnie tak jak napisałem. Każdy broker ma własną politykę, więc trzeba te przypadki rozpatrywać indywidualnie. Tickmill np. zmienił dźwignię już w miniony weekend, a zmiany objęły także wcześniej otwarte pozycje.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

raposo pisze: Nie wiem na kiedy planujesz swoją śmierć
:D :D
Michal00 pisze: Też tak rozumiałem komunikat, jednak dzwoniłem na infolinię dopytać, laska poprosiła o czas, oddzwoniła, że nic z tego. O północy 1.08 przeliczają według nowych depozytów i co poniżej 50% zamykają.
Czyli reasumując, jeśli chodzi o XTB:
- zmiana dźwigni nie wpływa na wcześniej otwarte pozycje (poza sytuacją na MT4 z częściowym zamknięciem)

Ale zmiana margin level z 30% na 50% już wpłynie i może zamknąć pozycje u tradera.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dokładnie tak ;). Fakt, jeśli ktoś balansuje blisko 30% obecnie to oczywiście wzrost limitu SO do 50% też może wywołać zamknięcie. Ale przy takim małym marginesie błędu większe szanse, że to luka cenowa na otwarciu w niedzielę szybciej załatwi sprawę :P
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ