BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Re: bossafx

Nieprzeczytany post autor: forex »

m_wojciechowski pisze:"Klienci DM BOŚ zakładać się będą o kurs walut, towarów i indeksów z samym brokerem (ich zlecenia nie będą przekazywane dalej na inną platformę)."

To cytat trochę wyjęty z kontekstu. Chodziło raczej o to, że nie jesteśmy IB dla jakiejś platformy tylko stroną transakcji. NIE oznacza, że wszystko bierzemy na swoją książkę. Zabezpieczamy się tak jak napisałem na forum bossa – u naszych partnerów lub na rynku.

Chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości, żeby ograniczyć plotki i nieporozumienia.
Skoro BOSSAFX prowadzi tak otwarta polityke informacyjna, to ja mam dwa pytania:

1) Skad jest brany datafeed?
2) U jakich konkretnie partnerow sa hedgowane pozycje klientow?

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

m_wojciechowski pisze:@nievinny
"Przepraszam bardzo ale co ma poziom punktów swapowych do wielkości pozycji?"
To chyba nie do mnie :D

Punkty swapowe mają znaczenie tylko przy pozycjach utrzymywanych przez długi okres i grający trendem powinni na nie zwracać uwagę :)
Trade what you see, NOT what you hear or think

MarianDolar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: MarianDolar »

m_wojciechowski pisze:"Przepraszam bardzo ale co ma poziom punktów swapowych do wielkości pozycji?"

Nie mam pojęcia
W zdaniu "Siedzimy na zbyt wysokiej pozycji (pierwsza na rynku kontraktów), żeby ryzykować utratę zaufania klientów"

chodziło mi o wysokie, bo pierwsze miejsce na rynku kontraktów na FW20, a nie o wielkość pozycji na FX
Sorry, ale dalej nie rozumiem tego wywodu, bo wychodzi teraz że poziom waszych swapów jest determinowany przez wielkość udziału BOS na rynku kontraktów. Dla mnie to się nie trzyma kupy, pomijając już fakt że na futach jesteście aktywnym brokerem a nie jakimś wielkim trzymaczem pozycji, bo te podawane przy danych o koncentracji z mojej wiedzy to pozycje 2 dużych zagranicznych graczy, nie krajowych.
pzdr

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

MarianDolar pisze:Sorry, ale dalej nie rozumiem tego wywodu, bo wychodzi teraz że poziom waszych swapów jest determinowany przez wielkość udziału BOS na rynku kontraktów
Skąd takie przypuszczenie? Pan Wojciechowski wyraził się jasno. Co ma swap do rynku kontraktów? Tu chodzi o uczciwe postawienie sprawy zdeterminowane chęcią utrzymania wysokiego zaufania klientów budowanego konsekwentnie na rynku kontraktów i akcji.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

m_wojciechowski pisze:Choć muszę przyznać, że poziom na tym forum jest i tak znacząco wyższy od podobnych w sieci.
Ja bym się tak nie zapędzał z tym poziomem.
alinoe pisze:Pan Wojciechowski wyraził się jasno.
Oczywiście że tak, ale niektórym trzeba tłumaczyć "z polskiego na nasze."
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

@m_wojciechowski :arrow: FAQ - cytowanie
Firmie proponuje się dodać do Lista brokerów
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

m_wojciechowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:20

Nieprzeczytany post autor: m_wojciechowski »

@forex
forex pisze:1) Skad jest brany datafeed?
2) U jakich konkretnie partnerow sa hedgowane pozycje klientow?
Niestety takie informacje są poufne (zapisy w umowach handlowych).

@nievinny
Faktycznie moja uwaga dot. postu MarianDolara ;)

@jasonbourne
Ocena zależy od tego z którym forum byśmy porównywali albo od tego jak długo jest się bywalcem tego forum ;)

Dodano po 8 minutach:

@zz
zz pisze:planujecie mieć dojście bezpośrednie na ECN
Dojście już mamy do zabezpieczania swoich pozycji.
Zakładam jednak, że interesuje Cię bardziej czy damy taki dostęp Klientom? Póki co nie bardzo składa się to biznesowo - tak jak napisałem we wcześniejszym poście.

P.S. Co do lobbowania rozwiązań podatkowych to chyba wiesz więcej ode mnie ;) Albo przeceniasz nasze możliwości.

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

m_wojciechowski pisze:@forex
forex pisze:1) Skad jest brany datafeed?
2) U jakich konkretnie partnerow sa hedgowane pozycje klientow?
Niestety takie informacje są poufne (zapisy w umowach handlowych).
Dokladnie takiej odpowiedzi sie spodziewalem. Jeszcze nie spotkalem market makera, ktory by sie przyznal skad bierze kwotowania i jaka prowadzi polityke w zakresie zabezpieczania pozycji klientow.

Dla mnie to zrozumiale. Jeszcze co bardziej dociekliwi klienci mogliby zaczac analizowac roznice miedzy kwotowaniami, ktore ich broker dostaje, a tym co widza w swoim MT4. Nie jest to jakis przytyk w kierunku BOSSAFX, bo zdaje sobie sprawe, ze caly biznes marketmakerowy opiera sie na tych zasadach.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Teraz w tym wątku piszemy tylko na temat brokera. O polskim ECN jest oddzielny watek w dziale "dyskusje ogólne".
Trade what you see, NOT what you hear or think

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny pisze:Teraz w tym wątku piszemy tylko na temat brokera
OK.Tylko proszę zwrócić uwagę na to że jeszcze nikt nie odpowiedział na najważniejsze pytanie jak jak to działa w realu :?: .Prosimy o odpowiedż :!: .

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ