BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

MarianDolar pisze: weż przy okazji pod uwagę że stop loss nie jest gwarantowany i zamykają po cenie rynkowej, czyli jak masz pecha to z gapem po danych..
Panowie pamiętajcie o tym co jest najważniejsze jeszcze 5-7 lat temu pracowników banku za samą taką rozmowę wywalali na zbity pys...k z pracy teraz zakladają platformę............postęp ewidentny...........

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

forex pisze:W mojej ocenie zupelnie przecietna oferta.
Ale w mojej ocenie chyba jednak lepsza niż XTB czy Admiral. Np. pod względem wiarygodności firmy..

Tylko to ograniczenie 10 lotów... Ale przynajmniej wiadomo na jakich klientów się nastawiają. "Kawa na ławę" bez żadnej ściemy...

Moim zdaniem mają duży potencjał, oby więcej takich platform. Dzisiaj praktycznie każdy bank ma już swój Dom Maklerski, jutro pewnie każdy będzie miał swoją platformę Forex. A konkurencja generalnie dobrze wpływa na rynek, choć nie zawsze oczywiście.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

wszystkie + i - wyjdą przy transakcjach, ma ktoś już reala u nich???

cytat z ich firmowego forum na temat płynności:
"Domykamy i będziemy domykać z partnerami do których mamy zaufanie oraz na otwartym rynku. Więcej nie mogę napisać ;) "

tak czy inaczej muszą się zabezpieczać, to jest za poważna firma, a nie broker widmo żeby się zmyć z rynku jak coś pójdzie nie tak.

m_wojciechowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:20

bossafx

Nieprzeczytany post autor: m_wojciechowski »

Witam!
W odpowiedzi na Wasze wątpliwości:

@dargoth

"Wystarczy spojrzeć na swapy, żeby się zorientować, że broker nie jest nastawiony na uczciwe traktowanie klienta"

Ujemne swapy wynikają z marży pobieranej przez brokera, a nie z uczciwości. Właśnie z powodu, o którym piszesz, mamy za dużo do stracenia, żeby narazić się klientom. Siedzimy na zbyt wysokiej pozycji (pierwsza na rynku kontraktów), żeby ryzykować utratę zaufania klientów „tanimi sztuczkami”.
Marże na swapach i spready mogą się zmniejszyć gdy będziemy mieli więcej klientów. W tej chwili jest to nasz zarobek i o tym mówimy i piszemy głośno bez zaciemniania.

@dargoth
"polski ECN związany z jakimś solidnym bankiem byłby skazany na sukces"

Przykład WGPW (kontrakty walutowe) wskazuje, że niestety nie masz racji. Trudno sobie wyobrazić większy zasięg niż giełdy i bardziej solidne banki, niż wszystkie, które z giełda współpracują. Po prostu to jeszcze nie ten moment i nie ten rynek. Wierz mi, że wolelibyśmy działać jako pośrednik - organizator rynku (tak jak na WGPW), niż jedyna strona biorąca cały trade na siebie.

Póki co poprzestaniemy na animatorze na GPW i MM na bossafx. Jak się okaże, że nasz rynek jest rzeczywiście tak głęboki jak mówisz to pierwsi będziemy chętni do stworzenia ECN.

@Jan55
Dodatkowe instrumenty, jak tylko pojawi się wystarczający popyt ze strony klientów.

@ All
"Klienci DM BOŚ zakładać się będą o kurs walut, towarów i indeksów z samym brokerem (ich zlecenia nie będą przekazywane dalej na inną platformę)."

To cytat trochę wyjęty z kontekstu. Chodziło raczej o to, że nie jesteśmy IB dla jakiejś platformy tylko stroną transakcji. NIE oznacza, że wszystko bierzemy na swoją książkę. Zabezpieczamy się tak jak napisałem na forum bossa – u naszych partnerów lub na rynku.

Chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości, żeby ograniczyć plotki i nieporozumienia. Choć muszę przyznać, że poziom na tym forum jest i tak znacząco wyższy od podobnych w sieci.
Gratuluję i tak trzymać.

Michał Wojciechowski

Awatar użytkownika
ttomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:51

Nieprzeczytany post autor: ttomek »

jakby na to nie patrzyć pojawiienie się tego brokera to same plusy, nie wykluczone że może mieć również pierwsze miejsce w pl na rynku fx - aby tak dalej, a jeśli ewoluuje to w kierunku ECN to wprost marzenie.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Na blogu wyraziłem swoją wstępną opinię dot. nowych brokerów na polskim rynku, między innymi BOSSAFX. Bo jakoś nie widzi mi się boom na Forex...
Trade what you see, NOT what you hear or think

MarianDolar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: MarianDolar »

m_wojciechowski pisze:@dargoth

"Wystarczy spojrzeć na swapy, żeby się zorientować, że broker nie jest nastawiony na uczciwe traktowanie klienta"

Ujemne swapy wynikają z marży pobieranej przez brokera, a nie z uczciwości. Właśnie z powodu, o którym piszesz, mamy za dużo do stracenia, żeby narazić się klientom. Siedzimy na zbyt wysokiej pozycji (pierwsza na rynku kontraktów), żeby ryzykować utratę zaufania klientów „tanimi sztuczkami”.
Marże na swapach i spready mogą się zmniejszyć gdy będziemy mieli więcej klientów. W tej chwili jest to nasz zarobek i o tym mówimy i piszemy głośno bez zaciemniania.
Przepraszam bardzo ale co ma poziom punktów swapowych do wielkości pozycji??? moim skromnym zdaniem tylko tyle, że im większe pozycje (brutto) tym więcej zarabiacie na swapach, nawet jeśli pozycja netto z waszego punktu widzenia jest 0. Więc po co ta paplaninka o "zbyt wysokiej pozycji"? jak nie chcecie brać pozycji to ją hedgujcie. "Wypłaszczacie" klientów już powyżej 100 tyś depozytu, więc ryzyko że przyjdzie na prawdę duży klient i nawali wam pozycję generującą faktyczny risk jest bardzo małe.
Ja się jak najbardziej zgadzam z tym, że poziom swapów nie ma nic do rzeczy z uczciwością brokera, nie wiem jak można taką bzdurę palnąć. Ale nie można też ściemniać że ma on jakiś związek z ryzykiem pozycji. To po prostu coś na czym broker może zarobić i ma do tego prawo. Jak się komuś swapy nie podobają niech najdzie lepsze, w końcu jest troche brokerów. i tyle w temacie.
pzdr

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny trafnie o oceniłeś.Z mojej strony dorzucę tylko to że można składać reklamację po polsku oraz dobry Polski support.Dla inwestorów nie znających angielskiego to podstawowa sprawa.Wiem co przechodzili inwestorzy gdy zagranicznych brokerów przyszło składać reklamację czy szczegółowe pytania.

Pozdrawiam.

Ps. pamiętajcie o tym co jest najważniejsze inne procedury są ochronne są w bankach a inne w BM.Przypominam że było biuro maklerskie co w swojej krótkiej działalności nie było w ogóle kontrolowane KNF natomiast bank mniemam na coś takiego sobie nie pozwoli .Osobiście uważam że to dla inwestorów powinna być podstawowa informacja o wyborze brokera.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

m_wojciechowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:20

Nieprzeczytany post autor: m_wojciechowski »

@nievinny
"Przepraszam bardzo ale co ma poziom punktów swapowych do wielkości pozycji?"

Nie mam pojęcia ;)
W zdaniu "Siedzimy na zbyt wysokiej pozycji (pierwsza na rynku kontraktów), żeby ryzykować utratę zaufania klientów"

chodziło mi o wysokie, bo pierwsze miejsce na rynku kontraktów na FW20, a nie o wielkość pozycji na FX ;)
Pozdrawiam
Michał

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

m_wojciechowski pisze:"polski ECN związany z jakimś solidnym bankiem byłby skazany na sukces"
Witamy serdecznie forum.Cieszę się z Waszej oferty i po cichu liczę że pójdziedzie to dalej tz. może uchylisz rąbka tajemnicy czy w przyszłości planujecie mieć dojście bezpośrednie na ECN lub bezpośrednio do interbanku?.Wiem że to jest trudna procedura niemniej naprawdę zrewolucjonizowała by ona nasz rynek.Wiem że dużo poważnych inwestorów już dawno uciekło do takich brokerów i im daje zarabiać .
Zresztą nie wyobrażam sobie poważnych usług finansowych bez rozwiązania tej sprawy.

Pozdrawiam.

P

Dodano po 2 minutach:


Ps. może wzielibyście się za lobbowanie dobrych rozwiązań podatkowych?.Wiem że BOŚ w innych segmentach rynku np. funduszy itp. aktywnie się za to bierze.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ