BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Nieśmiertelny Trader

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

mario1410 pisze:Hej,

powie mi ktoś dlaczego na BOSSA widzę taki duży SPREAD(jak na załączonym obrazku), po zamknięciu zlecenia oczywiście wróciło do normy, ale w między czasie uniemożliwiało mi to zamknięcie zlecenia z oczekiwanym zyskiem, zresztą SPREAD 50pkt?, normalnie jest 18...

dzięki
23:00 mała płynność...

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

dokładnie w tych godzinach odbywa się przeważnie swapowa-nie i wtedy to rożne cuda mogą się zdarzać :-)
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

s_zadora pisze:
arkoni pisze: Zazwyczaj tzw. szemrani brokerzy stosują metodę: poczekajmy aż przeminie z wiatrem.
Myślę że to spora przesada. Prawie żaden broker nie koresponduje z traderami poprzez to forum, najczęściej pozostawiając zadawane pytania bez odpowiedzi i trudno zarzucać im wszystkim prowadzenie szemranej działalności. Po prostu mają infolinie, dedykowane adresy mailowe, czasem nawet sieć placówek (choć to ostatnie bardzo już rzadko), które służą do kontaktu. My też to wszystko mamy (łącznie z oddziałami), ale i tak zdarza się komentować kwestie ofertowe także na forum - i tu jesteśmy raczej wyjątkiem. Nie oznacza to jednak że będę zajmował się tu rozpatrywaniem reklamacji czy innych kwestii dotyczących konkretnych rachunków.
Pisałem o tym już kilkukrotnie i proszę w przyszłości na to nie liczyć.

Ponieważ znowu pojawił się wątek zmagań z rynkiem vs. zmagań z brokerem, pozwolę sobie odnieść do tego.
Ciekawe jest, że mimo iż rynek FX dostępny jest w Polsce w różnych modelach od wielu lat, nadal tak często spotykane są stereotypy - zwłaszcza te oparte o konflikt interesów. Powtórzę to co zawsze przy takiej okazji - jeśli nie czujesz się wystarczająco komfortowo w konflikcie interesu z partnerem transakcji (ktokolwiek by nim nie był)- znajdź sobie inny rynek niż derywatów. Zarówno ten OTC często związany z instrumentami CFD, jak i każdy inny, w tym giełdowy rynek futures czy opcji. Konflikt interesów jest związany z charakterem instrumentów pochodnych a nie z klasą aktywów, rynkiem, modelem dostępu do niego, czy wreszcie konkretnym brokerem. On jest zawsze, tak długo jak handlujesz pochodnymi. Istnieje również w modelu ECN i STP.
Natomiast nie jest najważniejsze to, czy ten konflikt istnieje, czy nie. Ważne jest to, czy dana firma działająca w dowolnym modelu, dopuszcza do wpływu tego konfliktu na proces realizacji transakcji. Jeśli dopuszcza - Twoje wyniki pewnie się pogorszą.

Myślę że coraz więcej inwestorów jest tego świadoma. I nie tylko inwestorów, bo także IB mocno niegdyś preferujący ECN/STP dziś wracają do Market Makerów, przynajmniej tych o ugruntowanej pozycji na rynku. Przykładem jest Forex Club i raposo aktywnie działający na tym forum.

O tym, że wiarygodny, markowy Market Maker nie dopuszcza do wpływu istniejącego konfliktu interesów na proces realizacji transakcji świadczą statystyki zyskowności klientów - zarówno te publikowane przez brokerów MM i ECN/STP w Stanach Zjednoczonych przez wiele ostatnich lat, jak i te publikowane przez polskie firmy brokerskie, dzięki ostatnio wprowadzonym wytycznym KNF. Opublikowane w październiku przez polskich brokerów dane zebrał w całość bankier.pl:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking ... 858,2.html

Klienci BossaFX osiągają najwyższy odsetek zyskowności na polskim rynku Forex - w 3. kwartale 2016 było to aż 45,79% klientów, wyprzedzając nie tylko innych Market Makerów, ale także firmy działające w modelach STP czy ECN. Świadczy to oczywiście o umiejętnościach naszych klientów i ich doświadczeniu rynkowym, ale także o tym, że usługa przez nas świadczona spełnia najwyższe standardy jakości a charakterystyczny dla tego rynku konflikt interesów jest skutecznie zarządzany.

Jeśli nie jesteś w tych blisko 46% zyskownych klientów, oczywiście możesz obwiniać brokera. Możesz nawet obwiniać prezesa banku centralnego za ostatnio podjętą (lub nie podjętą) decyzję. Lub kogokolwiek innego. Ale jeśli przetestowałeś swoją strategię także u innego Market Makera, u ECN i jeszcze innego STP, i w dalszym ciągu nie działała (traciła) bo albo spready były za szerokie, albo poślizgi zbyt duże albo rekwotowania zbyt często albo jeszcze coś innego Ci przeszkodziło, to istnieje coraz wyższe prawdopodobieństwo że to nie rynek jest winien. Ani broker. Jest wysoce prawdopodobne że po prostu w ten sposób nie zarobisz, zatem poszukaj innego (sposobu bądź rynku).
Jak mógłbym otrzymać tą wypowiedź na piśmie i z podpisem Zarządu, żeby miała wartość w postępowaniu przed sądem? Czy mógłbym odebrać taki dokument z siedziby Bossy w Warszawie w tym tygodniu?

Sanczez
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2015, 10:33

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Sanczez »

A po co ci to na piśmie i z podpisem zarządu? Napisane z oficjalnego konta brokera, wystarczy zrobić screeny i udokumentować z notariuszem, żeby miało moc prawną.

Inna sprawa po co, bo samą prawdę napisał, zresztą są ta rzeczy oczywiste. Co ty chcesz z tego wykorzystać?

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 686
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Sanczez pisze: Napisane z oficjalnego konta brokera, wystarczy zrobić screeny i udokumentować z notariuszem, żeby miało moc prawną.
Hmmm, a możesz wskazać podstawę prawną takiego stanowiska, chyba jesteś w błędzie ;) .

-- śr 19-07-2017, 11:19 --

Mam demo na Bossie, 2 tygodnie temu był problem z łącznością (brak połączenia całkowity), po 2-ch dniach zaskoczył.
Wczoraj się powtórzyło, zadzwoniłem do Bossy, czy przypadkiem nie wyłączyli , bo demo ale nie, miła pani zmieniła hasło dostępu ale nie pomogło.
Dzisiaj zainstalowałem MT4 na nowo i od początku brak połączenia :( , na tym samym kompie mam też TMS (konkurs) i śmiga :) .
Co może być?

-- śr 19-07-2017, 11:21 --

ps. Nie tworzę nowego konta tylko chcę się zalogować do już istniejącego.
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Trochę tu cicho ostatnio... ;)

A tymczasem BossaFX jako drugi (a właściwie pierwszy) polski broker wprowadza gwarantowaną ochronę przed ujemnym saldem:
https://forexclub.pl/bossafx-polski-broker-debet/

Ostatnio na taki krok zdecydowało się XTB i ochrona wchodzi w życie od 1-go października. Bossa wprowadziło ją 25-go września.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: kapart »

Raposo, drobna korekta - ochrona przed ujemnym saldem obowiązuje wobec nowych Klientów od dnia 25 września 2017 roku, a w stosunku do dotychczasowych Klientów od dnia 9 października 2017 roku.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kapart pisze:Raposo, drobna korekta - ochrona przed ujemnym saldem obowiązuje wobec nowych Klientów od dnia 25 września 2017 roku, a w stosunku do dotychczasowych Klientów od dnia 9 października 2017 roku.
Racja :). Poprawione, dzięki!
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

Czy innym klientom bossy tez dzis nie działa wersja mobilna (android)mt4? U mnie wygląda tak jakby mt4 nie mógl znalezc serwera. Bossy nie ma na liscie brokerow przy probie dodania nowego konta
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

pitero
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2017, 09:52

Re: BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: pitero »

Witam, U mnie jest podobnie, ale dodatkowo zauważyłem, że Bossafx w wersji desktopowej u mnie też nie działa. Tzn dane się pojawiają, ale to są jakieś scachowane dane a nie aktualne. Czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć temu ? Póki co to wysałełem zapytanie na adres mailowy podany na stronie bossy i w odpowiedzi dostałem info, że taki adres nie istnieje... pewnie będę dalej drążył temat jakoś telefonicznie.

ODPOWIEDZ