BOSSAFX - konkurs 2011

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.

Wezmiesz udział w konkursie ?

Tak
51
57%
Nie
38
43%
 
Liczba głosów: 89

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Nieprzeczytany post autor: Janus »

Ostatnio BRE i Parkiet urzadzili taki smieszny konkurs ze wygrywal ten kto w jednym dniu zdobyl najwiekszy procentowy przyrost na rachunku kontraktow. No i wygrala tam zona jednego goscia, ktory wystepuje na forach pod nickiem Cris. Ale on chociaz nie ukrywala ze pomagal (czytaj: gral za nia) jej maz. Ale BRE to nie przeszkadzalo aby dac jej samochod.

Awatar użytkownika
kws
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 lut 2009, 16:35

Nieprzeczytany post autor: kws »

co ja czytam, kolejny spisek, bossa swoich ludzi podstawia żeby zgarnąć 25chf, kto takie rzeczy pisze....
Hope for the best, plan for the worst.

sonny
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2009, 16:59

Nieprzeczytany post autor: sonny »

życie panie, życie....

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

Film, kwestia gustu i oczekiwań:
Dla mnie OK i polecam (dobra obsada, niezła fabuła wokół wydarzeń historycznych). To był dobry film psychologiczny o hierarchii w korporacjach.
Chybiony był tytuł "margin call" bo budził oczekiwania, że to film o giełdzie/forex itp.
To film o zarządzaniu ryzykiem w banku inwestycyjnym i produktach opartych na obligacjach, które rozpoczęły zawirowania na wszystkich rynkach.
Kto czytał i ceni pozycje "Poker kłamców" będzie zadowolony.

Dodano po 7 minutach:

Rozmawiałem ze zwycięzcami:
automaty: czy był podstawiony? wszystko jest możliwe..., ale wg mnie nie koniecznie. Zbyt chętnie rozmawiał, a osoba podstawiona będzie poinstruowana aby unikał rozmów, szczegółów, on przywiązywał wagę do źródeł danych w back testingu, itp

Dodano po 5 minutach:

Kto zna szczegóły dyskwalifikacji "korzystanie z zewnętrznych źródeł danych celem uzyskania przewagi grając "skalpując".
Jakiś przykład jak można było przewagę tym trybem wygenerować?

Bossa chyba nie ma takich opóźnień w notowaniach wg moich obserwacji vs inne platformy.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

pytanie do pracowników bossy, kiedy będzie opublikowany PDF ze statystykami graczy z konkursu, czy może w tej edycji podsumowania nie będzie?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

imperator_wszechswiata pisze:kiedy będzie opublikowany PDF ze statystykami graczy z konkursu, czy może w tej edycji podsumowania nie będzie?
Wkrótce udostępnimy relację z gali zakończenia konkursu, uwzględniającą także statystyki konkursowe w pdf. Mam nadzieję że na jej podstawie każdy, kto nie był obecny na gali, będzie mógł samodzielnie wyrobić sobie opinię o zwycięzcach oraz o stosowanych przez nich strategiach.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

s_zadora pisze:
imperator_wszechswiata pisze:kiedy będzie opublikowany PDF ze statystykami graczy z konkursu, czy może w tej edycji podsumowania nie będzie?
Wkrótce udostępnimy relację z gali zakończenia konkursu, uwzględniającą także statystyki konkursowe w pdf. Mam nadzieję że na jej podstawie każdy, kto nie był obecny na gali, będzie mógł samodzielnie wyrobić sobie opinię o zwycięzcach oraz o stosowanych przez nich strategiach.
No i proszę jakie profesjonalne podejście ze strony Bossa. Mówisz i od razu masz.:)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

pko24 pisze:Rozmawiałem ze zwycięzcami:
automaty: czy był podstawiony? wszystko jest możliwe..., ale wg mnie nie koniecznie. Zbyt chętnie rozmawiał, a osoba podstawiona będzie poinstruowana aby unikał rozmów, szczegółów, on przywiązywał wagę do źródeł danych w back testingu, itp
Sorry ale przecież o tych źródłach danych to opowiadał zupełne brednie. Przypomnij sobie z pytań jakie mu zadawano: dlaczego wybrał te a nie inne pary ? Bo miał dla nich dane w terminalu. Ja to zrozumiałem tak, że użył danych "zapamiętanych" wcześniej przez terminal (mówił, że nie pobierał ich od brokerów bo są złe). To przepraszam bardzo jak długi był okres tych danych ? Wiadomo, że do sensownych testów trzeba ich sporo ...
Green
Obrazek
Obrazek

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

Re: green
"Wiadomo, że do sensownych testów trzeba ich sporo ..."
Nie pamiętam na jakich szeregach czasowych grał/testował. Mówił w kuluarach, że wg niego teoretycznie można się bawić na backtestach z kilku miesięcy, ale jednocześnie przyznawał że takie roboty, krótko żyją, np. tydzień.
Pytanie czy szukamy uniwersalnego "złotego grala", czy takiego który działa w określonym trendzie... i systematycznie podmieniamy różne roboty (raczej podmieniamy niż istotnie modyfikujemy wg mojego wyobrażenia) w zależności od założonego trendu wyższego rzędu.
Mnie bardziej zastanawiały deklaracje totalnego braku znajomości programowania i jakieś wzmianki o "informatykach za wschodnią granica".

Kiwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:03

Nieprzeczytany post autor: Kiwi »

Na stronie bossy :
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... at_id=1563
jest relacja z finału konkursu.
A tu są zdjęcia :
http://bossa.pl/index.jsp?news_cat_id=1 ... 4&layout=2

A teraz mały konkurs forumowy : :D :D :D
Zadanie konkursowe:
na zdjęciu " Sala w czasie finału " znajdź ogólnie znanego i powszechnie szanowanego forumowego Guru : Greena7

Podpowiedź: nie jest to ten Pan w pierwszym rzędzie.
Dla zwycięzców - zapewne będzie ich wielu : szacunek i uścisk dłoni prezesa.

ODPOWIEDZ