BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

fajnie chłopaki obserwujecie i ciekawe wnioski będę próbowałe również pod tym kontem patrzeć na rynek

Ale ogólnie dla mnie FBO to wycięci z pozycji tam gdzie ktoś postawił sobie SL, czyli ich wycinamy i jedziemy w kierunku profitów, a tak logicznie się zastanawiam kto stawia SL dla ceny zamknięcia świecy?
Może Thorez mógłby się jakoś na ten temat wypowiedzieć.

Z drugiej strony jeżeli obserwujesz rybnek i widzisz często sytuację, że robią FBO na cenie zamknięcia to warto z tego korzystać, w sumie nie ważne jak wazne aby do przodu :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

czerwinek pisze:widzisz często sytuację, że robią FBO na cenie zamknięcia to warto z tego korzystać
Tak, ale w takim przypadku:

1. biore pod uwage TYLKO sytuacje gdzie grupa swiec zamyka sie powyzej danego poziomu, a nie pojedyczna
2. przy takim zagraniu ryzyko mniejsze i szerszy SL na wypadek gdyby chcieli jednak przetestowac ekstremum

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Z drugiej strony jeżeli obserwujesz rybnek
Masz na myśli rynek rybny? ;)
Same płotki, leszcze i rekiny. A od drugiej strony to nic ciekawego, śmierdzi strasznie ;)

EDIT:
1. biore pod uwage TYLKO sytuacje gdzie grupa swiec zamyka sie powyzej danego poziomu, a nie pojedyczna
Ooo, a na jakim TF, jeśli można wiedzieć?

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Mowa o H1, na wyzszych zaznaczam juz same ekstrema.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Miałem tego nie robić ale sytuacja była kusząca. Tam gdzie był strzałką miałem ustawioego sell limita, wykres jakoś tak idealnie mi pasował żeby tam zrobić FBO i polecieć do ekstremum lub BO. Nie załapałem się o 5 pipsów, ciekawy jestem ale moja wyobraźnia mi podsuwa pomysł, że jak Bernake będzie mówił to cena jeszcze podjedzie zrobić to FBO i wykosi tych co są w shorcie i dopiero poleci w dół :)
Ale to taka moja wyobraźnia, ale kto wie.... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

A gdybys zaznaczyl to w ten sposob? :)

Obrazek

Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Nieprzeczytany post autor: Buho »

sorry panowie że takie podstawowe pytanka, ale tak dla jasności, chcem się zapytać czy gracie w ten sposób co zaznaczyłem na screenie?,

te linie i prostokąty to wskaźnik do tej techniki który udostępnił Shadi na forum w temacie opisu strategii,

to było akurat prawie pewne wejście zgodnie z trendem H4, wsumie z samego H4 można było wyczuć tego longa.
Czyli tak:
1. przebicie BO, długą świecą,
2. korekta przebicia, aby móc na odpowiedniej formacji i układzie załadować się w odpowiednie pozycje,
3. jazda zgodnie z trendem :D
to oto tu chodzi?

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

bartek1916 pisze:A gdybys zaznaczyl to w ten sposob?

Nieźle to wygląda ale nie wiem czy mógłbym się przemóc jakoś :) Ciągle mi nie dawałoby spokoju, że nie zrobili FBO na szycie tylko na zamknięciach, nic wrzucaj dalej przy kolejnych okazacj przykłady :) to może mnie przekona :) ogólnie nieźle to wygląda sam jestem cieakwy co zrobią dalej
Olokozak pisze:Czyli tak:
1. przebicie BO, długą świecą,
2. korekta przebicia, aby móc na odpowiedniej formacji i układzie załadować się w odpowiednie pozycje,
3. jazda zgodnie z trendem
to oto tu chodzi?
Ogólnie każdy stara się grać tak jak lubi i jak mu wygodnie :)
ale z tego co napisałeś to nie wiem jak Ty grasz musiałbyś dokładnie wejścia zaznaczyć.
Ogólnie napiszę jeszcze raz ponownie, według mnie prawidłowe zagrania to od FBO w kierunku ekstremum lub BO, najlepiej jak po drodze trafią nam się jeszcze ZL dla potiwerdzeń, również wydają się dobre wejścia gdzie robi się FBO na BO wówczas możemy grać na kontynuację ale tutaj jakoś to średnio mi wychodzi, bo jeżeli chodzi o mnie to tak naprawdę ciężko jest wyznaczyć dokłądnie BO.
Na różnym interwale różna linia jest BO więc wszystko zależy od interwaly czyli punkt spojrzenia zależy od punktu zbliżenia :)

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

No i dobili:) Dopiero badam ten sposob wyznaczania ekstremow, ale moze cos sie ciekawego wymysli na tej podstawie aby nie uciekaly nam fajne ruchy. W weekend chce przysiasc to moze cos jeszcze podrzuce.

Obrazek

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Panowie wybaczcie, miałem mały wypadek i nie jestem w stanie dużo pisać.
Nie wiem kiedy odpiszę na pytania, mam nadzieję że jak najszybciej.
Pozdrawiam.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

ODPOWIEDZ