BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
03 wrz 2020, 18:02
Wiesz, kłopot zawsze jest ten sam - widzisz to po fakcie.
Potwierdzasz po fakcie, widzisz np. oczami wyobraźni.. Celowo tak napisałem. Czyli próbujesz przewidzieć, zakładasz jakiś scenariusz..
ninjaproject pisze:
03 wrz 2020, 18:02
Czyli, stosujesz tzw. racjonalizację post-hoc, a to jest jeden z podstawowych błędów.
to nie jest błąd, bo na podstawie tych zdarzeń w czasie widzisz że te właśnie zdarzenia się powtarzają.. Autor zakłada To o czym pisze bo to już wiele razy się zdarzyło i będzie się powtarzało.
czerwinek pisze:
03 wrz 2020, 18:50
Takie krótkie podsumowanie (...)
Stąd muszę sie zastanowic trochę jak to rozgrywać czy brać od razu te 20-30 pipsów i mieć spokój czy no właśnie liczyć na lepszą ilość pipsów to będzie dla mnie takie zadanie na przemyślenie i rowziązanie tego problemu. Ale na tą chwilę jest priotyte 10 pipsów dziennie średnio,
Jeśli będziesz miał powtarzalność i zakładając 10 pipsów będziesz zyskiwał 20 to chyba wyrabiasz normę wystarczająco? Z czegoś Twoje założenia na target dzienny 10 pipsów sie wzięły.. Wyliczenia jakieś robiłeś i stwierdzileś że 10 pipsów będzie ok, więc zawijając 20 codziennie wyrobisz dwukrotnie cele..
Ci co nie mają twardych zasad cały czas się bujają.. Ja po wyrobionym targecie dziennym odchodzę od kompa i już nie gram, cieszę się że mam wolne, jak mam ustaloną stratę również, nie dotykam już platformy choćby była okazja nad okazjami..

@ninja dziękuję za dokładny opis. Jest to powszechnie używana metoda przez wielu traderów, i co lepsze każdy sobie ten schemat nazywa inaczej a zasady wejść i analizy są dokładnie takie same
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Jeśli będziesz miał powtarzalność i zakładając 10 pipsów będziesz zyskiwał 20 to chyba wyrabiasz normę wystarczająco? Z czegoś Twoje założenia na target dzienny 10 pipsów sie wzięły.. Wyliczenia jakieś robiłeś i stwierdzileś że 10 pipsów będzie ok, więc zawijając 20 codziennie wyrobisz dwukrotnie cele..
Ci co nie mają twardych zasad cały czas się bujają.. Ja po wyrobionym targecie dziennym odchodzę od kompa i już nie gram, cieszę się że mam wolne, jak mam ustaloną stratę również, nie dotykam już platformy choćby była okazja nad okazjami..
No pisałem kiedyś że to wynika z tego że dziennie chciałbym robić 1% konta do tego potrzeba mi 10 pipsów stąd wyszły te założenia.
Wiem, że normę wyrabiam ale zastanawiam się jak będzie gorszy okres bo nawet na platformie jest ustawić mi SL mniejszy niż 10 pipsów nie pozwala mi platforma, wiec przy jednym SL pełna stawką niby tracę cały zysk dzienny. Wynika z tego że albo muszę mieć dużą skuteczność wejść z dobrze obranym kierunkiem albo robić mniej wejść na większym interwale i robić jednorazowo 30-50 pipsów, albo brać te 20- pipsów jak widzę i zamykać bo z reguły zawsze są korekty no chyba że tak jak ostanio były takie mega spadki to bez korekt praktycznie :-) albo nie patrzeć na pipsy i grać co się widzi i tak by było najpiękniej. Jednak w praktyce jest to tak, że niby gram co ja widzę i jak chcę i w sumie wychodzi od razu w większości te 20 pipsów i jeżeli bardziej analizuję bo targety z reguły patrzę z H1, H4 lub D1 więc kusi zostać w pozycji ale za nim doszli by do targetu z H1 czy H4 czy D1 to często na M5 czy M15 jest tyle korekt w jedną drugą tak jak nawet na tym GBP/AUD było czy nawet no Ujku który pokazywałem.
Więc takie zadanie na weekend to przemyśleń ale podejrzewam że to będzie trochę trwało muszę zobaczyć co mi lepiej będzie leżeć czy brać kilka trejdów z mniejszymi pipsami czy czekać na jeden większy. Może to też zależeć będzie od czasu w ciągu dnia oraz jakbym grał na dłuższy trejd to musialbym mieć pewnie troszkę większy SL, ale zobaczę pomyślę, narazie mimo tych dylematów jest nieźle ale na dłuższą metę to się nie sprawdzi za dużo czasu przy kompie bym musiał spędzać, wiec fajniej by było jeden 2 trejdy dziennie jakieś pewniejsze i spokój mieć na resztę dnia :-)
Czyli co spokój cierpliwość i trzymanie się głównych założeń planu i nie jarać się za bardzo tym wszystkim jutro też dzień nowe szanse i tak w kółko :-)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
03 wrz 2020, 19:19
@ninja dziękuję za dokładny opis. Jest to powszechnie używana metoda przez wielu traderów, i co lepsze każdy sobie ten schemat nazywa inaczej a zasady wejść i analizy są dokładnie takie same
W takim razie, wytłumacz to tym wszystkim, którzy nadal się nabijają z mojego DSWS!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

czerwinek pisze:
03 wrz 2020, 20:19
..... ustawić mi SL mniejszy niż 10 pipsów nie pozwala mi platforma
Co to za dziwna platforma, co nie pozwala na SL mniejszy niż 10 pips?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

grzegrzyw pisze:
03 wrz 2020, 23:14
czerwinek pisze:
03 wrz 2020, 20:19
..... ustawić mi SL mniejszy niż 10 pipsów nie pozwala mi platforma
Co to za dziwna platforma, co nie pozwala na SL mniejszy niż 10 pips?
Dokładnie! Zmień brokera, bo dzisiaj normalny broker ma zerowy poziom stopu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

grzegrzyw pisze:
03 wrz 2020, 23:14
czerwinek pisze:
03 wrz 2020, 20:19
..... ustawić mi SL mniejszy niż 10 pipsów nie pozwala mi platforma
Co to za dziwna platforma, co nie pozwala na SL mniejszy niż 10 pips?
Wiesz już miałem założone konto tam kilka lat temu (FxGrow)i nie spodziewałem się, myślałem że to jakieś zmiany nie wiem bo tam wchodziły jakieś ustawy i w sumie się nad tym wcześniej nie zastanawiałem. Narazie mi ten 10 pipsów starczy a zawsze mogę na tą chwilę wyjść z ręki. Zobaczę jak to będzie szło i jak będzie mi to mocno przeszkadzać to pomyślę nad zmianą.
mam pytanie bo nie mogę znaleźć informacji a może ktoś z forum będzie wiedział.
Jeżeli na platformie mam edka to mam zarówno możliwość wyboru pary EUR/USD oraz EUR/USD.e i właśnie nie wiem czym to się różni że każda para oprócz zwykłej nazwy ma ten dodatek równnież ".e". Ktoś może wie o co w tym chodzi??
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Musisz patrzeć w specyfikacji instrumentu.
To jest rzecz indywidualna dla danego brokera.
Mój broker, np., nie stusuje takich sztuczek, a stosuje inne.

Prawdopodobnie te z końcówką .e są ECN.
Ale, ten broker nie cieszy się dobrą opinią, jak większość cypryjskich brokerów.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Edek H1 L
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Wywaliło na BE i to już chyba była ostania szansa edka na wyjście górą.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No bo, trend jest też bardzo istotny.
Tu był trend w dół, więc większa szansa, że wywali Longi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ