BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson,
Żeby polować na Long według tego, co pokazałeś, to trzeba ryzykować w ciemno:
[DAX30]M15.jpg
A to nie jest zgodne z koncepcją FBO & BO.
Czyli, takie wejścia, według mnie, mają uzasdnienie tylko wtedy, gdy metoda daje dużą
gwarancję bardzo dużego RR kosztem skuteczności.
Skuteczność przy wchodzeniu w ciemno wynosi zwykle pomiędzy 20% - 30%.
Żeby zarabiać przy takiej skuteczności potrzebne jest piramidowanie.
To, z kolei powoduje, że potrzebujemy rozgrywać taki setup, który kiedy wychodzi, to daje
stosunkowo szybki ruch bez retestów, ponieważź zasada musi być zachowana, że ryzyko musi być stałe
na kapitale, zawsze, czyli że im więcej pozycji piramidy jest otwartych, tym bliżej jest SL na kapitale.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
25 sie 2020, 11:14
ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 10:59
@dzikson,
Twoja uwaga odnośnie trendu jest po fakcie, kiedy cena odbiła, i ty to widzisz.
Inaczej byś pisał, gdyby cena spadła.
Nie napisał bym inaczej, z tego względu że walka z trendem dała mi tyle razy po zębach że stwierdziłem że za często jestem u dentysty.. Nie oznacza to że nie szukam setupów na odwrócenie, ale jak zapewne zauważyłeś (kiedys gdzies tam wklejałem) szybko zabezpieczam i często mnie wywala.
Wcześniej chciałem napisać że nie sztuka jest analizować lewą strone wykresu, pobawmy się w prawą stronę.. Ale dodałem również że jeśli ktoś chce na siłę wchodzić to jedynym miejscem dla mnie do rozważenia było by to które wskazałem jako nr.2 i nadal uważam że takie miejsca mają sens, a nie to gdzie pojawiła się strzałka.. Pomijając już fakt że wejście wykonał bym na niższym TF'ie i SL ustawił ciaśniej

edit.
Odnośnie trendu, nie po fakcie a na podstawie tego co wkleiłeś, czyli tego że kurs szedł cały czas do góry. Nie opierałem się na trendach wyższego rzędu, ani innych TF'ów a tylko na podstawie obrazka
Generalnie, to się zgadzam z tym, co piszesz, trend był tu:
[DAX30]M15.jpg
Co do prawej strony, to nie można się bawić z czymś, czego jeszcze nie ma...
To jest niemożliwe.
Jedyne co mamy (na wykresach i w życiu) to zapis przeszłości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@czerwinek,
Jeszcze jedno mnie zaintrygowało.
Piszesz, że świece musiałyby wyglądać inaczej.
To jest dla mnie zbyt nieprecyzyjne, totalnie niejasne.
Jakbyś to mógł sprecyzować, konkretnie, ale bardzo konkretnie, to by z pewnością wiele wyjaśniło.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2020, 11:36 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 11:21
@dzikson,
Żeby polować na Long według tego, co pokazałeś, to trzeba ryzykować w ciemno:
Od rana opierałem się tylko na tym co wklejałeś, ale teraz poświęciłem moje 3 minuty życia aby sprawdzić daxa w m15 i reakcja na tym poziomie nie była bezzasadna choćby ze względu na to co zaznaczyłem.
Obrazek
Więc nadal uważam że wejście zgodnie z panującem ruchem, w tym wypadku wzrostowym było uzasadnione 8) Jak można zauważyć korzystam ze stocha, dla mnie to dodatkowe potwierdzenie aby szukać wejścia. Doprecyzowując, nie łapał bym tam dołka, tylko czekał na reakcje
ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 11:21
[DAX30]M15.jpg
A to nie jest zgodne z koncepcją FBO & BO.
I tu się nie wypowiem bo bladego pojęcia nie mam odnośnie różnych strategii i koncepcji, bo im więcej tego poznaje tym więcej mam zamętu w glowie, dlatego zaprzestałem szukania i skupiam się na wykresie
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson,
A to znaczy, że cena nie może przebić wsparcia i odwrócić w dół?
Czyli, nadal w ciemno.
Przez "w ciemno" rozumiem że bez potwierdzenia ze strony PA wzrostowego.
Co jest dla ciebie tym potwierdzeniem, o ile takie w ogóle jest?
I nie średnie, proszę.
Także nie Stoch.
Piszesz, że czekałbyś na reakcję, rozumiem, ale czy to rzeczywiście coś znaczy?
Nigdy nie widziałeś reakcji np. do góry, po czym od razu ruch w dół?
Tzw. upthrust?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Reakcja na wsparcie, bo napiszę to jeszcze raz, NIE łapie dołków ani szczytów.... Przebicie oznaczało by że się myliłem i zaliczył bym SL. Nie mogę być niczego pewien ale zakładamy coś z jakąś dozą prawdopodobieństwa...
To co napisałeś dobrze wiemy że jest możoiwe przepicie, odwrócenia i wszystko inne, gdyby rynek był tak przewidywalny to każdy by zarabiał
Zresztą patrz na moje wejście i oceń kiedy wchodziłem
Obrazek
Wejście było spóźnione i ryzykowne, ale stosunek 20 punktów straty do obecnych 100 punktów potencjalnego zysku jest w miarę ok
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
25 sie 2020, 11:48
Reakcja na wsparcie, bo napiszę to jeszcze raz, NIE łapie dołków ani szczytów.... Przebicie oznaczało by że się myliłem i zaliczył bym SL. Nie mogę być niczego pewien ale zakładamy coś z jakąś dozą prawdopodobieństwa...
To co napisałeś dobrze wiemy że jest możoiwe przepicie, odwrócenia i wszystko inne, gdyby rynek był tak przewidywalny to każdy by zarabiał
Zresztą patrz na moje wejście i oceń kiedy wchodziłem
Obrazek
Wejście było spóźnione i ryzykowne, ale stosunek 20 punktów straty do obecnych 100 punktów potencjalnego zysku jest w miarę ok
Jak dla mnie, to totalnie nieuzasdniony Long po tej cenie.
Dlaczego?
Ponieważ rynek był dokładnie pod potencjalnie silnym oporem.
Wniosek z tego, że niestety, ale to wszystko, o czym napisałeś nie ma najmnieszego znaczenia, a tobie jedynie się udało.
Ja miałem Short:
2020-08-25_121004.jpg
On zarabiał i był już 50 pips na plus, ale ja liczyłem na więcej i wyszło ostatecznie +13 pips.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 10:59
@czerwinek,
Nie rozumiem dlaczego w tym miejscu uważasz, że koncepcja ZL/FBO/BO nie ma zastosowania?
Czym motywujesz swoją opinię, skoro warunki są spełnione?
W jaki sposób twierdzisz, że nie było BO, skoro wyraźnie jest BO?
Nawet, jeżeli tego z rysunku powyżej nie uznasz za BO, to BO jest tutaj:
Przykład.jpg
Ja nie mówię o żadnej koncepcji jeżeli chodzi o mnie bym się nie skusił na ten trade, może i bym się skusił ale tak jak pisałem wyżej ja nic nie widzę na Twoim rysunku, pełno jakiś kresek, dopiero teraz zobaczyłem że Ty masz jakieś połówki świeczek na różne kolory ciężko w tym wszystkim się połapać jak dasz normalny zrzut świece i nic więcej będę mógł jakoś sensowniej odnieść się.
Faktycznie z tego co tak słabo widzę do było BO w górę, następnie zawrócili i zrobili jakieś lekkie BO w dół i potem cofka i trochę poszli w dół i doszli powiedziemy do połowy tego pierwszego BO.
A to co pisze BO jest tutaj to też nie wiem którego dotyczy.
Ja ogólnie staram się grać teraz jak wrzucałem parę screenów wcześniej oraz to co widze czyli musze wiedzieć gdzie chcę iść i wtedy szukam w moim kierunku BO i jazdy w góre po korekcie.
Ogólnie tak kierunek wyszukuję z W1, D1, H4, H1 (ogólnie patrzę co się dzieje na tych interwałach, bo zarówno jestem skłonny grać i up jak i down w zależności co widzę) i następnie szukam na M15 i M5 wejść. Taki mam cel i aktualnie tak to u mnie wygląda bez napinki wyszukiwać w miarę pewnych sygnałów i zagrań. Jak jakiś układ wytworzy się na wyższych świeczkach to też nie pogardzę wszystko zależy od sytuacji staram się obserwować rynek i nie narzekać ogólnie i nie szukam złotego grala że zawsze będzie szło od świeczki do świeczki jak ja sobie wymyślę. Patrzę gdzie mogą iść i staram się podłączyć pod ruch.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

czerwinek pisze:
25 sie 2020, 12:13
ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 10:59
@czerwinek,
Nie rozumiem dlaczego w tym miejscu uważasz, że koncepcja ZL/FBO/BO nie ma zastosowania?
Czym motywujesz swoją opinię, skoro warunki są spełnione?
W jaki sposób twierdzisz, że nie było BO, skoro wyraźnie jest BO?
Nawet, jeżeli tego z rysunku powyżej nie uznasz za BO, to BO jest tutaj:
Przykład.jpg
Ja nie mówię o żadnej koncepcji jeżeli chodzi o mnie bym się nie skusił na ten trade, może i bym się skusił ale tak jak pisałem wyżej ja nic nie widzę na Twoim rysunku, pełno jakiś kresek, dopiero teraz zobaczyłem że Ty masz jakieś połówki świeczek na różne kolory ciężko w tym wszystkim się połapać jak dasz normalny zrzut świece i nic więcej będę mógł jakoś sensowniej odnieść się.
Faktycznie z tego co tak słabo widzę do było BO w górę, następnie zawrócili i zrobili jakieś lekkie BO w dół i potem cofka i trochę poszli w dół i doszli powiedziemy do połowy tego pierwszego BO.
A to co pisze BO jest tutaj to też nie wiem którego dotyczy.
Ja ogólnie staram się grać teraz jak wrzucałem parę screenów wcześniej oraz to co widze czyli musze wiedzieć gdzie chcę iść i wtedy szukam w moim kierunku BO i jazdy w góre po korekcie.
Ogólnie tak kierunek wyszukuję z W1, D1, H4, H1 (ogólnie patrzę co się dzieje na tych interwałach, bo zarówno jestem skłonny grać i up jak i down w zależności co widzę) i następnie szukam na M15 i M5 wejść. Taki mam cel i aktualnie tak to u mnie wygląda bez napinki wyszukiwać w miarę pewnych sygnałów i zagrań. Jak jakiś układ wytworzy się na wyższych świeczkach to też nie pogardzę wszystko zależy od sytuacji staram się obserwować rynek i nie narzekać ogólnie i nie szukam złotego grala że zawsze będzie szło od świeczki do świeczki jak ja sobie wymyślę. Patrzę gdzie mogą iść i staram się podłączyć pod ruch.
Dzięki, ale to niczego nie wyjaśnia.
Ponieważ reaktywowałeś się w wątku o ZL i FBO & BO, to miałem nadzieję na konkrety, a ty piszesz tylko o swoich odczuciach.
To nie jest dobra baza do skutecznego trejdingu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Odnośnie tych kresek, to one są dokładnie według koncepcji Zero Line by MightyOne.
Są po to, żeby łatwo wyznaczać SRy, za jednym kliknięciem, o tak:
[DAX30]M15.jpg
Widzisz, nie możemy dokładnie przewidzieć, która konkretnie ZL stanie się Mighty.
Dopiero reakcja wykresu może nam to powiedzieć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ