BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

1. Jest BO.
2. Zakres świecy BO jest większy bądź równy poprzedniej świecy.
3. Cena zamyka się przynajmniej x pipsów powyżej BO.
4. Etap ZL: po tym gdy cena zamknie się x pipsów powyżej BO, ustaw BO (teraz ZL) powyżej poprzedniej świecy i rób tak dopóki cena zamyka się powyżej ZL.
5. Używaj kropek po wejściu żeby nie zaśmiecać wykresu.
Sam juz nie wiem na co patrzec na tych wykresach.
Ichimoku jest fajne i ladne ale....nie zawsze cena uklada sie tak aby stworzyc dobre setupy pod wzgledem ichimoku.
Wydaje mi sie, ze jednak najnormalniejsza i najbardziej uniwersalna jest klasyczna szkoła, tj. wsparcia i opory, konsolidacje i wybicia, impulsy i korekty.
Czysty wykres jest jak kobieta bez makijażu, może się nie podobać ale taki jest naprawdę.
Jeżeli nie wiesz co zrobić z czystym wykresem to nie umiesz handlować, (wyjątkiem są ci po przeszczepach serca co grają pod dane) ale to nic strasznego, bo tak naprawdę niewiele osób to umie, większości się tylko wydaje.
Jeżeli chcesz się nauczyć handlować walutami, włącz czysty wykres i pracuj!
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej Thorez, dzieki za odzew. Z powodzeniem stosuje BO z pullbackiem lub na same wybicie, ZLki jako punkty poczatkowe i koncowe. Czasami uda sie chwycic FBO ale to rzadkosc albo malo wprawne oko. I na tym moja umiejetnosc z korzystania czystego wykresu poki co konczy sie.
Pzdr.

ask
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2015, 17:04

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ask »

Thorez jakies zagrania moze wrzucisz ?
Caly czas handlujesz tak samo jak w 2008 r ?

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Czyli trzeba mieć doświadczenie i grać na czuja.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

irmentruda pisze:hej Thorez, dzieki za odzew. Z powodzeniem stosuje BO z pullbackiem lub na same wybicie, ZLki jako punkty poczatkowe i koncowe. Czasami uda sie chwycic FBO ale to rzadkosc albo malo wprawne oko. I na tym moja umiejetnosc z korzystania czystego wykresu poki co konczy sie.
Pzdr.
W zasadzie samo BO powinno Ci wystarczyć, reszta to dodatki.
ask pisze:Thorez jakies zagrania moze wrzucisz ?
Caly czas handlujesz tak samo jak w 2008 r ?
Nie, nie będę wrzucał wejść. Jak idzie w moją stronę to zarabiam, jak nie to nie. Wchodzę w longa gdy idzie w górę, nie ma nad czym się rozpisywać.
Na pewno od 2008 wiele się nauczyłem, pamiętam że wtedy też próbowałem innych metod. Ale sama idea ZL chyba pozostała taka sama.
Marcifx pisze:Czyli trzeba mieć doświadczenie i grać na czuja.
Doświadczenie i czuja w czym? W przewidywaniu?
Doświadczenie sprowadza się do rozróżnienia czerwieni od zieleni, klikania przycisku "buy" i wpisywaniu ceny SL.
Doświadczenie nie jest konieczne! Konieczny jest plan na zarabianie, MM, konsekwencja i jaja żeby wytrwać :D
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
Pełnomocnik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 549
Rejestracja: 01 lip 2010, 00:12

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Pełnomocnik »

Thorez wrzuć wspomniane tłumaczenie postu MO :)

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Wrzucę wykres Efektu Krugera-Dunninga, bardzo w temacie moim zdaniem :D

Obrazek
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Nieśmiertelny Trader

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Jedyne co podoba Mi się w tym temacie to cytaty w stopkach Thoreza i silverarrow. Aż skleiłem Sobie z tego tapetę w paincie na pulpit. System jak każdy inny, wszystkie działają ale mało kto to wytrzymuje na dłuższą metę... Jak byśmy mieli jakiegoś chipa który każe nam złamać zasady ;)

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: gientek »

Pełnomocnik pisze:Thorez wrzuć wspomniane tłumaczenie postu MO :)
wydaje mi się że właśnie to uczynił...

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Czy dobrze Cię Thorez rozumiem sugerujesz by wziąć świecę a następnie handlować zgodnie z jej kolorem na niższym interwale?
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

ODPOWIEDZ