BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Z 1% zrobiło się 20% :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Panowie,

na zdjęciach sytuacja wręcz identyczna: dwa razy ustawiłem stopa ponad wicki przy FBO i w obu przypadkach mnie wycięło i oczywiście poszło, gdzie chciałem. Coś ten mój stop za krótki. I pytanko:

jakiego stopa ustawiacie, żeby was nie wycięło?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Raikart
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:13

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Raikart »

dzisiaj mam ten sam ból
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nic tak człowieka nie motywuje do nauki, jak bycie bankrutem.

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

@raikart nigdy nie kupuj po wzrostach i nie sprzedaj po spadkach. W twoim przypadku wiąże się to jeszcze z tym że sprzedałeś dokładnie w miejscu które poprzednio odwracało spadki to oznacza że prawdopodobnie jest tam jeszcze płynność którą trzeba zdjąć z rynku aby kontynuować spadki.

@eresz Jeśli zawierasz krótką pozycję twoim SLem będzie pozycja przeciwna więc kupisz od kogoś kto Ci sprzedaje - to jest polowanie na stop lossy niby oczywiste ale wielu popełnia błąd wydaje im się że to wina zbyt wąskiego SLa a nie sposób działania rynku. Problemem w tym wypadku wydaje mi się, jest to że nie wszedłeś ponownie skoro uznałeś że to dobry kierunek. Choć te miejsca osobiście wydają mi się słabe istotą BO&FBO zeroline ..... jest pojawienie się znaczącej nierównowagi pomiędzy płynnością po dwóch stronach rynku. Tutaj tego w mojej ocenie nie było cena jest odrzucona ale wraca w pobliże tych miejsc i tam krąży tzn. że jest tam płynność po obu stronach. Oczywiście może być niewielka np. z powodu zbliżających się odczytów danych....

Pozdrawiam
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

RoLudlum pisze: istotą BO&FBO zeroline ..... jest pojawienie się znaczącej nierównowagi pomiędzy płynnością po dwóch stronach rynku. Tutaj tego w mojej ocenie nie było cena jest odrzucona ale wraca w pobliże tych miejsc i tam krąży tzn. że jest tam płynność po obu stronach. Oczywiście może być niewielka np. z powodu zbliżających się odczytów danych....

Pozdrawiam
wow, dzięki za wyjaśnienie, mi się wydawało , że to właśnie knoty są odzwierciedleniem tej nierównowagi, każda próba kupujących została zbita przez sprzedających, co w efekcie przedstawi się na wykresie jako knot.

a mógłbyś na którymś z moich załączników pokazać, gdzie jest właśnie ta znacząca nierównowaga?

edit: tak po namyśle po jakimś czasie: BO jest znaczącą nierównowagą?


PS. Zerknijcie na nzdusd, o którym mówił czerwinek, wróciliśmy... :)

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

eresz pisze:......mi się wydawało , że to właśnie knoty są odzwierciedleniem tej nierównowagi, każda próba kupujących została zbita przez sprzedających, co w efekcie przedstawi się na wykresie jako knot.

a mógłbyś na którymś z moich załączników pokazać, gdzie jest właśnie ta znacząca nierównowaga?
Jeśli połączysz białą świeczkę na której wszedłeś z czarną na której Cię wywaliło (EURUSD m5) będziesz miał pina :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

krótko, klarownie i na temat :)
gdybym mógł, dałbym punkcik.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Ale dają na EURAUD. Jak mi to doleci do TP to pobiję swój rekord na jednej transakcji dwukrotnie :shock: Siedzi ktoś w NZDUSD lub NZDJPY? Wczoraj ładne FBO były.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: eresz »

bfx pisze:Siedzi ktoś w NZDUSD lub NZDJPY? Wczoraj ładne FBO były.
byłem, ale się wycofałem, czy dobrze to sam nie wiem, miałem już przestawiony sl na be i by mnie wycięło na drobnym plusie. Ale teraz to tylko czekać na korekte i jazda w dół, hę? I tp na 0,72... ech...

zwróćcie uwagę również na gpbusd, też podobna sytuacja jak na kiwi, tylko czekać na korektę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Skąd wiedziałeś, że mam TP na 0.72? :D Miałem nadzieję, że ruszą dzisiaj w nocy grubiej bo sporo danych było. Ale wygląda na to, że będą jednak korekcic. Byle by nie za głęboko. Na gbpusd też się czaje na shotra. Szkoda tylko że nie zrobili FBO u góry. Mogą chciec poprawic szczyt jeszcze raz.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ