BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Dzięki Czerwinek. Dla mnie obecnie najwięcej trudności sprawia określenie co się dzieje na najwyższych interwałach. Często siedzę i siedzę i nie mogę nic wymyślec. A przez to czasami aż mi się nie chce myślec i gram nie patrząc na wyższe TF. Chyba się muszę bardziej przyłożyc :) Wesołych jajek! :)
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

Ladne FBO i długa jazda up?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Trader1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 387
Rejestracja: 19 sty 2013, 10:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Trader1 »

caciavita pisze:Ladne FBO i długa jazda up?
Jak na moje oko to na bui jest zbyt wczesnie. Jak narazie szukal bym sell

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

caciavita pisze:Ladne FBO i długa jazda up?
Ja nawet nie wiem co to za instrument. Gram tylko na walutach. Ale patrząc na ten wykres poczekałbym na HH a następnie na korektę.

Czerwinek jeśli lepiej Ci się gra shorty to możesz sobie obrócic każdą parę na stronie http://stooq.com/
Np. USDAUD zamiast AUDUSD. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Ten WTI to ropa parę razy grałem na tym :) ogólnie wiadomo będzie rosnąć toć ile może spadać :)
bfx pomysł dobry tylko wtedy nie mógłbym grać sell na aud/usd :) więc raczej zostanę przy wzorcowych parach i poczekam na odpowiednią sytuację par jest dużo więc zawsze coś się znajdzie :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Caciavita Znalazłem WTI u siebie, tylko u mnie nie ma tego FBO na dole. Tak więc radzę się upwenic, że to u mnie jest źle a nie u Ciebie.
Czerwinek ile par obserwujesz? Pytanie już padało ale nie pamiętam. Na sell fajnie NZDJPY wygląda. Jakbyś mógł to rzuc okiem czy też tak widzisz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Trader1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 387
Rejestracja: 19 sty 2013, 10:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Trader1 »

Dobra wiec jak ropa ma rosnac to wszedlem cale depo up. Jezeli to pewniak to trzemu by nie zarobic. I nie interesuje mnie male up czekam na zmiane trendu sl pod dolkiem .
Co myslisz czerwieniek. Zaryzykujesz?

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Ja obserwuje około 20 par to znaczy tyle mam wrzucone na platformę ale nie obserwuję wszystkich, czasami mam dosyć jakiejś pary albo widzę że nic się nie dzieje to przesuwam na koniec w platformie ale tak na bieżąco około 12-15 zależy.
u mnie też na ropie inaczej wykres trochę wygląda i nie ma takie FBO jak u Trader1.
Treder1 oczywiście że nigdy nie zaryzykuję całego depo? Bo po co? wolę stablinie i do przodu tak to jest igranie z ogniem. poza tym co to znaczy całe depo? Ustaliłeś sobie SL że jak Cię tam wytnie to będziesz miał zero na koncie czy w ogóle bez SL? Dla mnie tak gra jest totalnie bez sensu, zaryzykować całeg depo można ale jak ma się nie wiem 100-500zł ale to do niczego dobrego nie prowadzi. nie ma czegoś takiego jak pewniak to jest FX i teoretycznie wszystko może się zdażyć. Poza tym pytanie czy SL Ci wystarczy do najniższego dołka ostatniego?
Poza tym jeżeli wejdziesz całym depo to nie możesz na innych parach grać i jesteś ukiszony w jednej parze a ja lubię grać codziennie jak mam okazję a nie kisić kasę. Poza tym powiedzmy że ropa zmieniła trend i będą szli up cały czas za rok cena dojdzie na sam szczyt i co? Myślisz że utrzymasz pozycję przez rok? Ja to nie wiem czy kiedyś dłużej niż dwa tygodnie udało się utrzymać ale jeżeli masz cierpliowść i będziesz patrzył przez rok na wykrres (nawet przez miesiąc) to gratuluję. Ja po prostu bym tak nie potrafił. Lubię grać na konkretny ruch w trendzie wtedy jest konkretna kasa. A tak to wiesz potem korekta to widzisz jak depo zarobione topnieje, a ja staram się wychodzić i dołożyć znowu na korekcie ale każdy ma swój styl.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Aha bfx co do nzd/jpy, też grałem ostatnio trochę shorta ogólnie wg mnie jest tak. Liczę na spadki ale to tylko liczę żeby mieć potwierdzenie weź wykres na D1 i jezeli teraz zrobili by niszy dołek to wg mnie przez jakiś czas będzie można spokojnie shorty grać :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Chyba będziemy zjadac wczorajszy profit na parach z CAD. Ktoś też tak widzi?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ