BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

Thorez
Rozumiem, że te krzyżyki to poziomy na których warto czekać na FBO czy są to już (w czasie wrzucania krzyżyka) FBO?
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

DonForex:-) pisze:Thorez
Rozumiem, że te krzyżyki to poziomy na których warto czekać na FBO czy są to już (w czasie wrzucania krzyżyka) FBO?
Z tego co widzę to zamknięcia pozycji...

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

gutek04 pisze:Z tego co widzę to zamknięcia pozycji...
Rzeczywiście :)

Thorez, przepraszam za może natręctwo ale muszę zadać pytanie :) Ślęczałem nad wykresem po pracy, nic sensowego nie przyszło mi do głowy więc postanowiłem zapytać... jak nie chcesz to po prostu nie odpowiadaj :)
Ponownie edytowałem Twojego screena: na czerwono zaznaczyłem jedną z Twoich linii. Jeżeli dobrze rozumiem jest to BO, na którym potem zrobiony FBO i zaraz po tym Twoje wejście w S. Jednak dlaczego na linia zaczyna się od tej świeczki, którą Ty wybrałeś a nie o dwie świeczki wcześniej, na której jest niżej low?

Drugie pytanie: możesz wyjaśnić czym kierowałeś się przy tej stratnej pozycji z drugiego Twojego screena w tym wątku? Czy chodziło o objęcie (tak w ogóle to czy bierzesz pod uwagę objęca, inside itp itd?) ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Wczoraj nie miałem czasu na granie tylko na 5min włączyłem kompa i jedno zagranie zrobiłem. Oczywiście ktoś mnie może zganić że SL nie proporcjonalny do TP ale tylko wszedłem w pozycję i musiałem wyjść znowu.

Swoją drogą Thorez czy masz jakieś metody wyjścia z pozycji, czy to zalezy od siły FBO, czy wychodzisz zawsze na njbliższym ekstremum, czy może patrzysz co się dzieje na ekstremum i jak przebiją to trzymasz dalej.
Na moim zrzucie widać jak cena jeszcze dalej zanurkowała, ale też i piękne FBO zrobili :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

w cTrader nie ma mozliwosci wrzucenia zrealizowanych transakcji na wykres wiec wrzucam jeszcze w trakcie. Jak widac na EUR/JPY w ostatnim czasie bylo sporo podobnych okazji pod wzgledem FBO. TP dalem przy ostatnim szczycie - RR 1:2.

Obrazek

Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Nieprzeczytany post autor: Buho »

Witam wszystkich,

dzięki czerwinek że otworzyłeś ten ciekawy dziennik, jednak mam pare pytań i rozwikłań wątpliwości,
jeśli chodzi o technike gry, to faktycznie wygląda na zwykłe price action,
momentum i poprzednia świeczka to zwykła formacja 123,
jednak z początku myślałem że to będzie jakieś wejście na FBO prawie na szczycie i zgarnięcie sporego profitu z korekty :D

czerwinek dlaczego w swoim screenie skoro wiedziałeś że to FBO, niedałeś tego shorta od razu po zamknięciu tego pinbara? tylko czekałeś na następną fale, która niestety była wzrostowa i kierunek ostatniego układu świec na M15 już przestał być taki pewny.

załączam też screen, wziąłem linie i wejścia od Thoreza i tak właściwie to ZL D1 to zwykłe wsparcie/opór, dlatego domyślam się że to wyście tak ładnie nastąpiło w profitowym miejscu ;]

pozdrawiam, chyba też spróbuje zdziałać troche w tej technice gry bo ciekawie się zapowiada :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Olokozak pisze:czerwinek dlaczego w swoim screenie skoro wiedziałeś że to FBO, niedałeś tego shorta od razu po zamknięciu tego pinbara? tylko czekałeś na następną fale, która niestety była wzrostowa i kierunek ostatniego układu świec na M15 już przestał być taki pewny.
Wczoraj nie miałem czasu na grę więc jak był PB z M5 to mnie nie było przy kompie, to było moje takie zagranie mocno spóźnione i z doskoku.

Dzisiejsze zagranie na Edku, nie widziałem tam FBO, więc zagranie było ryzykowane (chyba, że było a ja nie widziałem :) ) dlateg o dosyć szybko na BE przestawiłem. Cena doszła do TP, tylko mam problem z wyjściem doszli do BO i ja miałem tam TP ale jak widać cena poszła dalej i można było dwa razy tyle wyciągnać, muszę jakoś to uskutecznić docelowo :)
Jakby ktoś się pytał czemu wchodziłem to odpowidam, że cena mi to mówiła. Faktycznie nie było FBO ale było BO do którego cena zmierzała i układ świec wskazywał na UP, czyli ZL z M15 i PB (ciało w kierunku zysku i knto w kierunku strat).
W ogóle kiedyś dosyć często grałem zleceniami oczekującymi, aktualnie wolę mniej zgarnąć ale grać tylko z ręki, chociaż faktycznie zdażały się zarąbiste wejścia jak tutaj:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... p?id=66683

ale też i zdażały się wpadki więc aktualnie postanawiam grać tylko z ręki, chyba że będę miał dużo duże konto to jakieś małe próby z zleceniami oczekującymi ale to kiedyś :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Cześć czerwinek

Jestem w trakcie opracowywania osobnego systemu opartego tylko o FBO/BO. Według moich obserwacji zaczynam zwracac uwage nie tylko na ekstrema, ale rowniez ceny zamkniecia swiec - glownie H1. Jezeli widze, ze kurs kilkakrotnie testowal jakis poziom i zamykal sie powyzej pozostawiajac nizej tylko knoty to warto go rowniez zaznaczac. Wowczas wraz z zamknieciem i ekstremum mamy strefe. Oczywiscie w przypadku zagrywania na zamkniecie stop powinien byc szerszy i ryzyko mniejsze niz w przypadku FBO na samych ekstremach.

Tak jak dzis rano na E/U. To tylko jeden przyklad a mozna wiele takich znalezc. Dlatego wg mnie warto rozroznic FBO samych zamkniec swiec (ale tylko w przypadku testow kilku swiec a nie pojedynczej) oraz ekstremow. Dla kazdego z nich gramy z innym podejsciem, ryzykiem i MM.

Obrazek

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

bartek1916 pisze:Cześć czerwinek
....
Jestem w trakcie opracowywania osobnego systemu opartego tylko o FBO/BO. Według moich obserwacji zaczynam zwracac uwage nie tylko na ekstrema, ale rowniez ceny zamkniecia swiec - glownie H1. Jezeli widze, ze
Ja biorę pod uwagę ceny otwarcia świec robiących BO H4 i H1 (oczywiście po zamknięciu takiej świecy) jest to nawet po długim czasie silny opór lub wsparcie .
Wczoraj był przykład jak działają .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, 11:59 przez dulf, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

dulf pisze:Ja biorę pod uwagę ceny otwarcia świec robiących BO H4 i H1
czyli cos w stylu ZL

ODPOWIEDZ