BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

DonForex:-) pisze:Witaj Thorez Smile Miło przeczytać Twój post po długim braku aktywności na forum Smile
Również witam ;)
DonForex:-) pisze: domyślać się mogę, że gdzieś popełniam błąd wchodząc wcześniej? Mógłbyś napisać czy byłyby to za wczesne wejścia wg Ciebie i dlaczego?
Nie... nigdy tak nie myśl, tzn. ja tam wszedłem bo miałem powód, jednak jeżeli miałeś powód aby wejść wcześniej to jak najbardziej nie popełniłeś błędu. Popatrz obiektywnie na wykres który podałeś, czyje wejścia są lepsze? Oczywiście Twoje.
Właśnie tego na początku nie mogłem pojąć, martwiłem się że widziałem coś inaczej niż Dragon, TRO czy MO, ale dopiero potem zrozumiałem że to nie ma znaczenia, że ważne jest jakie ja mam zasady, co widzę i co wierzę że działa... oczywiście nie zawsze działa, ale to co robię ma dla mnie największy sens, więc po co robić to co inni nie rozumiejąc tego.
Powiem inaczej; nie popełniasz błędu gdy stracisz czy zarobisz mniej, ale gdy nie robisz tego co ma dla Ciebie sens i w co wierzysz.
dulf pisze:Ukłony dla miszcza
Nie no proszę, nie przesadzajmy...
dulf pisze:Ja w kwestii technicznej .Możesz podać informację jakich wykresów używasz jako roboczych (szablon) ,czy zmieniło się coś od czasu gdy udzielałeś się w wątku ZL ,jeśli chodzi o wykresy których używasz ?
W sensie kolorki świec i tła? :D
Nie bardzo rozumiem... dalej używam custom candle i w zasadzie tyle ;]
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Thorez pisze: W sensie kolorki świec i tła? :D
Nie bardzo rozumiem... dalej używam custom candle i w zasadzie tyle ;]
Właśnie chodzi mi głównie o kolory.
//Edit
Dzięki za screeny .
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, 22:21 przez dulf, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

dulf pisze:Właśnie chodzi mi głównie o kolory.
Proszę bardzo. To jedyne trzy szablony jakich używam.
Pierwszy (nadaje się raczej tylko do dnia ;) ), jest tylko do M5.

Obrazek

Drugi do oddalonego M15.

Obrazek

Trzeci do TF H4 i większych.

Obrazek

Przepraszam że nie wysyłam gotowych szablonów, ale próbowałem już wielokrotnie i jakoś mi to nie wychodzi... podejrzewam że jest jakieś zabezpieczenie na platformie lub coś podobnego.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

Thorez pisze:Właśnie tego na początku nie mogłem pojąć, martwiłem się że widziałem coś inaczej niż Dragon, TRO czy MO, ale dopiero potem zrozumiałem że to nie ma znaczenia
Pewnie masz rację :) Jednak o FBO/BO uczyłem się na Twoich postach, screenach i zjawiasz się po sporej przerwie i od razu w głowie pytanie... "kurczę, Thorez wszedł troszkę później, na pewno jego wejścia są mniej ryzykowne bo pewnie czekał na dodatkowe potwierdzenia, stąd wejście świeczka/dwie później... :)
I pewnie tak jest, dlatego też ciekawi mnie czym jeszcze się można kierować przy takich wejściach.
To co robię ma dla mnie sens i wierzę w to jednak ciągle dążę do ułożenia swojego planu gry, jeszcze sporo mam znaków zapytania ale jak tylko czas pozwala to skupiam się na tym :)
Pozdrawiam... mam nadzieję, że zawitałeś na dłużej :)
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Thorez pisze:Również witam
Witaj Thorez :) fajnie, ze znow uaktywniles sie na forum. Twoje wpisy w watku odnosnie ZL byly moja pierwsza inspiracja. Przy okazji spytam czy grasz tylko na EU czy na innych parach rowniez? Czy FBO szukasz na wyzszych interwalach czy wystarczy Ci M5/ M15?

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Fajnie, że wątek się rozwija.
Witam również Thoreza, dzięki którego wpisom i zrzutom zacząłem całkiem inaczej patrzeć na FX.

Mam nadzieję, że Thorez jak i wielu innych użytkowników będą co jakiś czas wrzucać screeny z wejść :)

Co do mojej pozycji to niestety zakończyła się SL, jak widać TP1 czyli najbliższe ekstremum to było jedyne na co dzisiaj ewentualnie mógłbym liczyć na tej parze niestety chciałem aby cena poszła niżej ale to było tylko moje "chcenie" a rynek chciał inaczej i dawał sygnały jeszcze jak byłem przy kompie ale niestety je zignorowałem :(
Jutro niestety dzień bez grania inne obowiązki.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

czerwinek pisze:I tak na koniec podaję jeszcze link do zrzutu do którego często zaglądam:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... p?id=42566
Dla mnie to czyste PA ... :D
Ale mysle ze ten obrazek wyjasnia wiecej niz dziesiecio stronnicowy post . :wink:
Pozdro.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Wlasnie zrobilem sobie analize pod ten sys M15 i M5, w zalaczniku . Dobrze mysle ? Ewentualne wejscia zaznaczone X .
Pozdro.

Edit . Dwa zagrania pod ta analize , jedno z mala strata (rekwotowanie) drugie na plus . Podoba mi sie . :lol: Ale chyba powinienem trzymac dluzej ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

DonForex:-) pisze:Pewnie masz rację Jednak o FBO/BO uczyłem się na Twoich postach, screenach
No tak ale nie da się robić dokładnie tego samego co inni :D
Zdobądź wiedzę i poukładaj ją w logiczną całość w głowie tak jak będzie Ci najwygodniej.
DonForex:-) pisze:To co robię ma dla mnie sens i wierzę w to jednak ciągle dążę do ułożenia swojego planu gry, jeszcze sporo mam znaków zapytania ale jak tylko czas pozwala to skupiam się na tym Smile
Jak mawiał Einstein: "Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona". I mogę powiedzieć że właśnie w taki sposób ułożyłem cały swój plan, który mam tylko w głowie - wychodzę z założenia że jeżeli coś jest dla mnie ważne to i tak zapamiętam, a reszta tylko przeszkadza :D
Witaj Thorez fajnie, ze znow uaktywniles sie na forum. Twoje wpisy w watku odnosnie ZL byly moja pierwsza inspiracja. Przy okazji spytam czy grasz tylko na EU czy na innych parach rowniez? Czy FBO szukasz na wyzszych interwalach czy wystarczy Ci M5/ M15?
Gram tylko na EU, oczywiście używam też wyższych TF'ów, samo M5 i M15 nigdy nie wystarcza.
czerwinek pisze:Witam również Thoreza, dzięki którego wpisom i zrzutom zacząłem całkiem inaczej patrzeć na FX.
Dzięki, bardzo się cieszę że mogłem jakoś pomóc.

Dzisiejszy skalp:

Obrazek

Czy ktoś załapał się na ten piękny zjazd?
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Ja złapałem ,ale na demo .
W realu boję się tak grać,jakoś nie mogę się przełamać.
Na H1 masa FBO od początku dnia że tylko ładować od góry ,ale jak patrzę na M15 M5 to mi się robi mętlik bo cena tak zap... w obie strony że strach :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, 19:58 przez dulf, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

ODPOWIEDZ