Biopaliwo z glonów.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

kafe466 pisze:jak dla mnie rewelacja, szkoda tylko ze żaden europejski koncern samochodowy na to nie pójdzie.
Rozpowszechniasz mity które wszyscy traktują jak aksjomaty.
To klienci na to nie pójdą a nie koncerny.
W ich interesie jest zarabiać jak najwięcej, więc jeśli ktoś coś chce kupić to zawsze znajdzie się ktoś kto to wyprodukuje.
Problemem są konsumenci bo fajnie się mówi o tego typu meleksach ale wybacz nie wyskoczyłbym tym na autostradę.
Jak klient ma wybrać wypasionego meśka albo takiego meleksa to wierz mi że wybierze to pierwsze.
Jeździłem hybrydami i wierz mi nie ma takiej frajdy jak jazda jaguarem xj albo meśkiem cls.
Możemy sobie tutaj mówić i stękać że nie będzie tych meleksowych cudów na prąd lub sprężone powietrze ale prawda jest tak że mało który z nas wyskoczyłby tym na miasto.
Mnie ciężko sobie wyobrazić jak jakiś małolat wyrywa "blacharę" na taką furę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale możemy dalej sobie wmawiać że to te złe koncerny wszystko blokują...... możliwe ale dlatego że nikt tego nie chce.
No chyba że nastanie moda i pokolenie emo będzie lansować się tylko w tego rodzaju furach to wtedy my będziemy za 30 lat stękać znowu że spisek korporacji spowodował że nie ma już porządnych 4 litrowych samochodów.
Ehhhh i tak w kółko.

Hummer jest bardziej ekologiczny niż Prius :D hehehehe
http://www.ncpa.org/sub/dpd/index.php?Article_ID=14304

ps. nie zauważacie czasami że te wszystkie teorie spiskowe w większości się wzajemnie wykluczają?
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

daromanchester pisze:To klienci na to nie pójdą a nie koncerny.
Dokładnie, też jestem tego zdania. Samochody elektryczne teraz dla mnie zaczynają osiągać (są blisko) co mnie interesuje(czytaj zasięg), tylko cena mi jeszcze nie odpowiada i tyle.

Gdy tylko znajda się masowi klienci, firmy bez problemu zaczną sprzedawać. (Dochodzi tu jeszcze problem infrastruktury).

Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

LowcaG pisze:(Dochodzi tu jeszcze problem infrastruktury).
No właśnie - słyszeliście już może o stacjach 'benzynowych', które wspierają auta elektryczne? :]
Czy jedyna możliwość to ładowanie pod domem przez kilkanaście godzin?

Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

Cadermo pisze:Bardziej stawiam na paliwa do transportu. Elektrycznych samolotów /tirów raczej nie zrobimy :wink:
25 lat temu tez bys raczej nie powiedzial ze bedziesz handlowal walutami legalnie siedzac w fotelu w domu przez jakis internet
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Co od samochodów elektrycznych to pewnie nie zauważyliście że:
- światowym samochodem roku 2011 został wybrany Nissan Leaf. Samochód elektryczny
- światowym samochodem roku 2012 (właśnie ogłoszono wyniki) zostały ex aequo Opel Ampera i Chevrolet Volt. Samochody elektryczne zbudowane na tej samej płycie i tej samej koncepcji. Podawany koszt pokonania 100 km na akumulatorach to 2 Eur (choć oczywiście cholera wie jak oni to liczą i jak jest naprawdę).

Eksperci już dostrzegli potencjał samochodów elektrycznych. Konsumenci dostrzegą: jeśli tylko okaże się, że samochody elektryczne są naprawdę sporo tańsze w eksploatacji.
daromanchester pisze:Mnie ciężko sobie wyobrazić jak jakiś małolat wyrywa "blacharę" na taką furę
A na taką?
http://www.teslamotors.com/roadster

3.7s do setki - maksymalny moment obrotowy dostępny w pełnym zakresie działania silnika....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

green7 pisze:daromanchester napisał:
Mnie ciężko sobie wyobrazić jak jakiś małolat wyrywa "blacharę" na taką furę

A na taką?
http://www.teslamotors.com/roadster

3.7s do setki - maksymalny moment obrotowy dostępny w pełnym zakresie działania silnika....
http://www.youtube.com/watch?v=AypLHoX2iNk
tutaj jest test tesli z tvn turbo
byl jeszcze fajny test kiedys z top gear ale cos go nie widze na YT


takiego demota jeszcze znalazlem w zwiazku z tym co wczesniej pisalem....
demot jak to demot pewnie troche przekolorowany ale glowna rzecz sie potwierdza :)



Obrazek

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

No to panowie proponuje zadanie na weekend zdemontować tego demota.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

seba pisze:takiego demota jeszcze znalazlem w zwiazku z tym co wczesniej pisalem....
demot jak to demot pewnie troche przekolorowany ale glowna rzecz sie potwierdza
- o EV1 znajdziesz film na YT (tytuł bodaj "śmierć samochodu elektrycznego"). To mniej więcej zgadza się z tym co pokazuje demot.
- oprócz tego demot pokazuje, że autor ma poważne braki w wykształceniu i przespał podstawówkę.
Według niego bowiem:
źródłem surowca spalanego przez pojazd wodorowy jest powietrze
Taaa ... wodór pochodzi z powietrza. Chyba, że mu się wodór pomylił ze słowem odór :) Co prawda w powietrzu mamy śladowe ilości wodoru - ale nie na tyle, żeby cokolwiek sensownego z tym zrobić.
Genpax pierwsze i jedyne dotąd auto działające na parę wodną
Taa jasne.... pierwsze auta na parę pojawiły się koło roku 1800. I jeszcze zapewne kilka z nich zachowało się do dziś. Z historii też pała.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Ile kosztuje samochod elektryczny w stosunku do spalinowego ? 2x wiecej (okolo).
Ile kosztuja akumulatory do sam. elektr. ? Polowe jego ceny ?
Ile lat akumulatory mozna uzywac ? 3 do 5 ?


Chyba musialbym upasc na glowe zeby kupic sobie samochod elektryczny ...
daromanchester pisze:No chyba że nastanie moda
I dlatego jest tak glosno ...

Nastepna paranoja to samochody na sprezone powietrze , skad sprzet do "ladowania" takiego pojazdu (kilkaset atmosfer) , po drugie koszt ladowania wiekszy od normalnego paliwa .
Takie moje zdanie wszystko tylko pieknie wyglada ....
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

rabit elektryki może będą się sprawdzać w ciepłych krajach.
Ale nie wyobrażam sobie jaka będzie wydajność tych akumulatorów przy -20C
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ