Big Long

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
olds

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: olds »

FXpleyer pisze:Kupiłeś czy pojechali bez ciebie ? pin na daili 25tego i raczej pewne że na tygodniowym drugi retest był , może taniej juz nie być , ale jak to mówią lepiej stracić okazję niż pieniądze.
Lekcja z PA raczej do powtórki, bo 25 to nie był pinbar, lecz reversal.
Za to z lekcji 27 zapamiętaj wygląd fałszywego wybicia (uczeni napisaliby upthrust):
Obrazek

piszesz na tygodniowym retest ? :lol:
to pilnie obserwuj opory:
Obrazek

powyższe uwagi to tylko najczęściej obserwowane zachowania rynku, a zdarzyć się może wszystko. Nie takie jaja z nagłym odpałem w górę rynki widziały.

FXpleyer

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

To są twoje obserwacje nie wiadomo czy słuszne , mnie one nie interesują , nie ma co krzyczeć bo może i ciebie rynek zmusi nie raz do powtórki z lekcji które mi zalecasz mam otwarte L bo tak mi mówi wskaźnik i moja skromna AT

olds

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: olds »

Na nikogo nie krzyczę , przedstawiłem jedynie swoją opinię o crosie oraz NZDUSD i CADUSD popartą kłującymi w oczy wykresami. Jeżeli zabieram niezwykle rzadko głos na tym forum to w nadziei na merytoryczną fachową dyskusję, ponieważ WSZYSTKO co widzimy i czytamy jest SUBIEKTYWNE a więc podlegające krytyce. Tylko wtedy wytężamy mózgownicę, korygujemy własne zdanie, uczymy się. Dwukrotnie zastrzegłem że mogę się mylić w nadziei , że ktoś podejmie rękawicę i skopie mi dup.. wskazując kontrargumenty. Ale widzę , że nie warto, szkoda czasu. Tu nikt nie wytęży się z jakąkolwiek analizą i uzasadnieniem. Będzie rosło - bo zająłem pozycję , albo zajmę i już. PA

Awatar użytkownika
Nesses
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:07

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: Nesses »

Wsparcie na MN jest solidne, ale brakuje jeszcze świecy kierunkowej/popytowej, co może potrwać jeszcze miesiąc. Natomiast na W1 formuje się podwójne dno i jak w tym czasie wypali, wtedy ruszymy na północ :)
Obrazek Obrazek

olds

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: olds »

Co do wsparcia w obecnym obszarze pełna zgoda - jest silne i warto obserwować, ale to co mnie skłania do opinii o dalszym zjeździe to poniższy wykres
Obrazek
Widać tam konsolidację z której mamy wyjście reversalem. W tą konsolę zaangażowały się duże środki i nie pozwolą na zbyt szybkie zakończenie ruchu. Oczekuję zjazdu do jednego z poniższych dwóch wsparć, ale trzymam kciuki za kolegę. Tyle razy wziąłem w d... , że wisi mi czy tym razem będę miał rację

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

dzisiaj duzo danych dla big longa. pkb kanada, i chyba rynek pracy nowa zelandia. aha i prezes banku centralnego kanady (czy kim on jest, nie wiem) bedzie gadal dzisiaj? takze danych sporo....

oczekujaca na 2.5 lota po stronie long. jezeli rynek pozwoli i zejdzie jeszcze odrobine nizej to dobiore jeszcze 1 lot.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 280
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

starywyjadaczfx pisze:dzisiaj duzo danych dla big longa. pkb kanada, i chyba rynek pracy nowa zelandia. aha i prezes banku centralnego kanady (czy kim on jest, nie wiem) bedzie gadal dzisiaj? takze danych sporo....

oczekujaca na 2.5 lota po stronie long. jezeli rynek pozwoli i zejdzie jeszcze odrobine nizej to dobiore jeszcze 1 lot.
A SL planujesz jakiś postawić ?
PS.
Nie wiem jak inni, ja tam trzymam kciuki za powodzenie tego trejdu.

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

SL bedzie na 10k. Dokladnie pod pinbarem jak przedstawilem w planie.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jak na koncie masz tylko tyle pieniędzy co na stop loss to uważaj żeby Cię nie wystop-outowali.

Też ściskam kciuki ;)

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

depo to 20k.

cały trejd/big long bedzie polegal na prowadzeniu pozycji, prowadzeniu mojej psychologi/samopoczucia, kontrolowania brokera pod wzgledem zmiany dzwigni, zmiany swapu.

Ale jestem raczej spokojny. XTB to dobra marka.

:564:

ODPOWIEDZ