Big Long

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nieśmiertelny Trader

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

dwa loty przy 10kzł by uzyskac taki zysk. Kilkadziesiąt pipsów w dół i po kapitale.

Daj znac jak juz wejdziesz za maxa to zagram odwrotnie w mysl zasady ''żaden dziennik nie zarabia od początku powstania forum''.

:564:

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

Niesmiertelny. Kupie sam dołek (raczej nie uda sie co do pipsa, ale bedzie to fenomenalny dolek).

Nie polecam ci brac shorta bo bedzie to idiotycznie wygladac bo bedziesz sprzedawac na dolku....

Calyczas szukam odpowiedzi dlaczego mam tak skuteczny system. Skutecznosc mam 100%... Tradów 20-30 rocznie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

dobryfxplayer, od 2009 ta para zrobiła 3200 pipsów, 8 lat, a wg Ciebie teraz nagle w 3-12 miesiecy poleci drugie tyle. Też jestem optymistą ale nie aż tak... Na papierze fajnie to wygląda, 100k przy tym TP jest do wzięcia. Tylko zastanawia mnie jak w tak krótkim czasie ta para ma polecieć drugie 3200 pips które pokonywała przez 8 lat... Sam miałem wchodzić pod Twoje analizy kontem 1k ale teraz już sceptycznie na to patrze.

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

mi wychodzi ok. 1500 pipsow. cos zle liczysz. pipsy mnie nie obchodza wogle.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

starywyjadaczfx pisze:mi wychodzi ok. 1500 pipsow. cos zle liczysz. pipsy mnie nie obchodza wogle.
Sorki, chyba coś źle policzyłem. Ok, powodzenia.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2017, 02:41 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

rookie ale ty mieszasz. nie polecam kopiowania mnie. nie polecam wogle kopiowania kogokolwiek. to swiadczy a amatorszczyznie i zero swiadomosci spekulacyjnej czy inwestycyjnej.

pieniadze sa tam gdzie nikt ich nie widzi. gdzie nikt o nich nie pisze, nie mowi o nich (tzn. czasami ktos napisze, jakies jednostki, wyjatki od reguly).

Awatar użytkownika
graczpospolity
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 10 lut 2016, 11:51

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: graczpospolity »

Całkiem możliwe, że ta para zaliczy dzisiaj kolejny spadek po 16.00, miejsce wydaje się całkiem fajne na longa mimo, że nie lubię łapać noży. Imo poczekałbym na potwierdzenie odwrócenia trendu.

Technicznie wejście wygląda spoko ale na jakich fundamentach opierasz ten trade?

olds

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: olds »

Wbrew zastrzeżeniom irmentrudy to wcale nie jest zły pomysł z crossem NZDCAD. To po prostu złożenie kiwi z loonie, obie pary dość popularne, obie surowcowe, poruszające się zwykle w przeciwnych kierunkach (co też jest dość logiczne).
Chociaż z zasady nie polemizuje z planowanymi tradami to nick autora i jego pewność siebie (słuszna) pozwala mi podjąć dyskusję bez obaw, że zmieni jego decyzję (trzeba wiedzieć co się robi, a stary wyjadacz fx wie). Przyjrzyjmy się więc obu parom z punktu widzenia PA. Przyglądamy się ruchom w skali miesięcy, więc pozostanę przy interwale miesięcznym.
kiwi
Obrazek
loonie
Obrazek
Żeby scenariusz starego wyjadacza fx się spełnił kiwi musi iść w górę , loonie w dół.
Tymczasem co ja widzę to kiwi wyraźnie w dół ok. ~2000 pipsów (tu z kolei ja nie mam żadnych wątpliwości) , loonie wyraźnie w górę jeszcze jakieś ~1200 (tu mam już trochę wątpliwości). (te cyferki na wykresie to odległości w pipsach od aktualnej ceny (15.10.2017 8:30)
W przeciwieństwie do starego wyjadacza fx wcale nie jestem powyższego scenariusza pewien na 100% więc nie zależy mi na mojej racji i nie trzymam za to kciuków. Wręcz przeciwnie życzę autorowi powodzenia (nasi rulez). Kwestia przebicia tego zaporowego pinbara (bo tam jest faktycznie silne wsparcie) rozstrzygnie się w ciągu kilku dni po pokonaniu kolejnych 150 pipsów w dół.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

starywyjadaczfx pisze:mi wychodzi ok. 1500 pipsow. cos zle liczysz. pipsy mnie nie obchodza wogle.
Jeśli kolega ma skuteczność 100% to ja od razu proponuje otwarcie 2-3 lota i w dodatku budować piramide za zarobione pieniądze z otwartej pozycji :)
A co. Będzie trwało dużo krócej

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

Planuje otworzyc 2.5 lota. Moze uda sie wiecej.

ODPOWIEDZ