Bedziem bogaci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Trading for a living or not??

Tak
14
70%
Nie
6
30%
 
Liczba głosów: 20

Mpapiez

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

imperator_wszechswiata pisze:Przerzuciłem się wyłącznie na eur/usd, utrzymuje jak najniższe TP, koszty/zysk 1:1, irytuje mnie czas otwarcia transakcji, na razie poziomy otwarcia całkowicie leżą mimo dobrego wyniku, często wchodzę w najgorszym możliwym miejscu :(
Druga średnia 16 okresów, ale raczej na pewno pójdzie do piekła, bo bardziej przeszkadza niż pomaga.
Myślę nad jakimiś regułami czasowymi, które pomogą mi otwierać transakcje... poza tym reszta bez zmian.
Spróbuj może otwierać pozycje tuż przed zamknięciem H4 lub tuż po otwarciu nowej... Czyli najbardziej mogłaby cię interesować godzina ~7:00, ~11:00, ~15:00, ~19:00.

Względnie miedzy 15:00 a 17:00 sporo się na rynku dzieje.
Myślę że grasz na niskim interwale i nie zauważasz takiej prawidłowści, że rzadko się zdarza tak, że low/high poprzedzającej świecy H4 zostaje szybko wybite... Gdy oprzesz ryzyko o low/high poprzedzającej H4, to moim zdaniem będziesz miał dużo czasu na pomysł jak poprowadzić pozycję.

I jeszcze jedna moja uwaga - skąd to przeświadczenie że wchodzisz w "najgorszym możliwym miejscu" ?
Taka moja rada - pamiętaj że nie jest najważniejszy sposób wejścia w pozycje, tylko sposób wyjścia.

I tak na koniec, wstęp który napisałeś brzmi tak, jak byś w styczniu planował się pożegnać z 20 000 zł, nie myślisz że lepiej może wrzucić 5 000 zł dopóki nie nabierzesz większej pewności siebie ? Zawsze możesz używać większego lewara, po co się wystawiać na pokusę grania va banque ?

Generalnie powodznka ! :564:

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Mpapiez pisze:grasz na niskim interwale
Tylko i wyłącznie M15, kryteria będą jedno interwałowe, nie interesuje mnie co się dzieje na innych. Nie mogę mieć żadnych wątpliwości.
Mpapiez pisze:I jeszcze jedna moja uwaga - skąd to przeświadczenie że wchodzisz w "najgorszym możliwym miejscu" ?
Taka moja rada - pamiętaj że nie jest najważniejszy sposób wejścia w pozycje, tylko sposób wyjścia.
Przeświadczenie wynika z tego, że od razu ustawiam TP i transakcja muli mi nawet niekiedy do 2 godzin :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no to musisz wybrać te godziny, gdy jest największa zmienność. myslę, że aktualnie zostaje Ci na edku okres 9-10.30 oraz 15-17. w pozostałym czasie zagryziesz wargi jak cena bedzia krazyc wokoł jednego poziomu przez godzine.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

irmentruda pisze:gdy jest największa zmienność
Docelowo ma być 9-17, wyłączając dane. Odnośnie reguł czasowych miałem na myśli coś w deseń tego co napisał Mpapiez, ale nie wiem czy coś wymyślę, skoro przez tyle lat nic nie wymyśliłem... a ma być jeden interwał.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

to juz Ci moge powiedziec, ze miedzy 11 a 14 bedziesz mial ciezko, czasami cos sie dzieje ale przewaznie nic, dzis np. na edku miales konsole w tych godzinach na 25 pipsow.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Próbka z konta testowego, cały dzień, wyrzuciłem jedną średnią, dwa razy złamałem zasady (na dużym koncie bym nie zagrał).
Ostatnia transakcja spalona, ale było by TP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: Jones »

imperator_wszechswiata pisze:
Przeświadczenie wynika z tego, że od razu ustawiam TP i transakcja muli mi nawet niekiedy do 2 godzin :)
rozumiem że czekasz na TP 2 godz. ?
jeżeli tak to co to za problem nie przesadzaj z tą szybkością zarabiania
hej :564:
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

To był mój najlepszy dzień, akurat tak się złożyło z odświeżeniem wątku.

Najgorszą transakcję (i jedyną) zamknąłem z palca ze stratą (w połowie SL'a), trwała by około 2g45min (zaliczając TP). Ale takich trwających od 1h do 2h jest sporo, powinny trwać średnio 15min i do tego dążę.

PS na razie robię statystyki, stąd tyle transakcji.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: Jones »

to mamy inne podejście
ja patrze na trafność wybranie tego konkretnego sygnału
a czas to mnie nie interesuje
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Tylko im dłużej tym więcej wątpliwości, większe prawdopodobieństwo zagrania wbrew strategii, rzecz niedopuszczalna.

ODPOWIEDZ