BBB

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Bako_trader pisze:
17 gru 2022, 23:48
Czytam stary dziennik kolegi danbo86. Jestem na stronie 116. Czytam jak książkę i chce przeczytać całość choć trochę czasu pewnie mi z tym zejdzie
Narazie wnioski jakie mam to kwestia celu. Kolega miał jakiś cel z kosmosu na którym się fixowal typu z 1k do 100k i klapki na oczach. Myśle ze ja jednym koncie bez wypłat to było od startu skazane na porażkę bo musiał grać ostro cały czas i z każdym MC do odrobienia więcej i więcej i pętla się zaciskała.
Nie jestem nawet w połowie czytania ale historia ciekawa .. daje mi do myślenia co do mojego celu. Jest nim budowa konta na giełdę, powiązana z planem oszczędnościowym życiowym jaki mam i % przeznaczonym na forex.
Druga ważna rzecz to cięcie strat i tu w jakiś sposób zabezpieczam się mechanicznie robiąc małe wpłaty z tym ze dyscyplina jest wskazana żeby ciąć straty na 1R a nie na 2R.
Trzecia rzecz powiązana z pierwsza to ze nie mam nieskończonej ilości kasy żeby dopłacać. Selekcja wejść. Overtrading szczególnie po serii zysków jest zabójca i podejście Snajpera musi być rozwijane i stawiane w pierwszej kolejności. W tym roku potrafiłem rozegrać miesiąc na +1R i dziękuje nie gram więcej starczy mi. I to jest podejście ktore buduje kapitał i trzyma zdrowa psyche -> jednak jest to bardzo trudne ale tez konieczne. Ważniejszy przyrost kapitału niż chęć grania i łechtania ego ze mam racje. 4 R to może być bardzo dużo kasy i powinno się zaprzestać handlu miesięcznego na tym.
Ostatnia rzecz to pisać, wiedzieć a robić na żywo. Dyscyplina w realizacji celów i strategii umożliwiającej osiągniecie tych celów.
Koniec roku to czas przemyśleń i fajny dziennik dający dużo do myślenia …
I jeszcze taka dygresja na koniec ze wejście w rynek, czy system wejścia to jest coś na co ludzie tracą na początku dużo czasu i energii żeby rozkimic sposób wejścia. Kolega łapał tam spadające noże na strikte spadkowym rynku i potrafił kręcić od 1k do 10k. Wejście jest ważne ale wyjście, MM i psycha robi różnice. Można h.j.wo wejść ale z trendem i z dobra wielkością pozycji ustalić dobrego SL i zarobić. Metod strugania marchewki, ogórka czy ziemniaka jest dużo ale to jest w stosunku do reszty systemu Max 15% sukcesu. Takie moje zdanie i wiem ze nie wszyscy się z tym zgodzą ..

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

ninjaproject pisze:
18 gru 2022, 00:02
Bako_trader pisze:
17 gru 2022, 23:57
Plan na przyszły tydzień( przynajmniej początek tygodnia) to dax buy na zjazdach poniżej dolnej bany bolingera na H1, i EurUsd sell na górnych banach bolingera na H1.
Mam zbudowane mocne przekonanie co do zjazdu na EurUsd w perspektywie D1 i to głównie chciałbym rozgrywać. Co do dax to łapanie h1 na wyprzedaniu -> to mój cały plan na przyszły tydzień choć może ewaulowac wraz ze zmiana sytuacji na rynku …
Tydzień praktycznie świąteczny, no i koniec roku.
Daj sobie spokój z tradingiem - zacznij po Nowym Roku, tak z tydzień, dwa po.
Dobra rada, zobaczymy to EurUsd będzie na tapecie i jeśli będę miał dobry sygnał to wezmę, a z dax się zobaczy. Ogolnie rok zamknięty ma plus i nie ma co szarżować.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Short EurUsd
Ciut za wcześniej
Cel środkowa lub dolna banda bolingera na h1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Pierwszy target czyli środkowa banda osiągnięta.

Przestawiłem obie pozycje na BE ale mocno się zastanawiam czy nie zamknąć większej a zostawić tylko mniejsza.

Z reguły jak przestawiam na BE to mi je wywala
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Wieszak pozycja pozamykana +0,2R lepszy rydz niż nic

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Całość zamknięta. Pinbar wzrostowy na środkowej bandzie oznacza dla mnie goodbay. +0,4R całościowe dziękuje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Ma ktoś jakieś targety miesięczne po których przestaje handlować do końca miesiąca i się tego trzyma ? Zarówno co do strat jak i zysków żeby uszczegółowić pytanie ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Bako_trader pisze:
19 gru 2022, 20:41
Ma ktoś jakieś targety miesięczne po których przestaje handlować do końca miesiąca i się tego trzyma ? Zarówno co do strat jak i zysków żeby uszczegółowić pytanie ?
Według mnie takie targety nie mają najmniejszego sensu.
To jest sztuczne ograniczanie siebie, kiedy w rzeczywistości nie ma takich ograniczeń.
Liczy się konsekwencja wykonywania danej strategii i dążenie do wysokiego Profit Factor.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Dzięki ninja za odpowiedz. Z mojej perspektywy maksymalny limit miesięcznych strat musi być ustawiony. Nie jestem robotem i to co mi się przydarzyło to błędy w egzekucji strategii. I to było nawet Ok ale może się przerodzić w lawinę błędów i kosztować bardzo dużo. Wiec muszę wiedzieć kiedy ze sceny zejść w danym miesiącu nie robiąc sobie krzywdy i zrobić pewnego stopnia samoukaranie. Przewaliłes za dużo kasy nie ma więcej sorry. ..
Co do zysków sam nie wiem, myśle nad tym

Bako_trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 17 lis 2022, 16:27

Re: BBB

Nieprzeczytany post autor: Bako_trader »

Eurgbp short
Target środkowa lub dolna banda H1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ