BB i CCI handel na m1

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jest kilka rodzaji pivotow. Ja wybralem pivot obliczany z zastosowaniem fibo. Pivoty moga byc dzienne, godzinowe a nawet minutowe. W zalaczniku widac ze te linnie sa w jakis tam sposob respektowane przez kurs Euro. Nie oznacza to ze jak jest jakis pivot to kurs tam sie napewno odbije ale jak zastosujesz BB's i CCI to mozesz wybrac ktora linnia jest ta gdzie moze takie odbicie nastapic a pozostale mozesz sobie darowac. W srode np. H bylo w okolicach R1, Low na P a zamkniecie dnia bardzo blisko mR1. W czwartek H w okolicach R1 a dzisiaj byla wazniejsza linia niz pivoty na Low dnia pod warunkiem ze to wszystko sie utrzyma do zamkniecia. Pivoty sa tylko pomoca do strategii bo kurs moze wielokrotnie odbijac sie od nich w ciagu dnia ale BB's i CCI pokaze ze to jest fake odbicie i trzeba szukac H czy L gdzie indziej. Czytaj, testuj jak bedziesz mial jakies pytania to pytaj ale najpierw poczytaj zebys wiedzial o czym mowimy. Druga sprawa to nie tylko ja ale i chyba Dadas napisal ze z Jego doswiadczenia wychodzi ze i tak i tak na 10 osob moze jedna cos zrozumie. Jezeli nie wiesz jak zastosowac BB's czy CCI czy nawet innej strategii do handlu to jak bedziesz je mial na wykresie nic Ci nie da. Ty musisz to sam zobaczyc. Zapomnij tez o EA bo zaden EA nie wygra z traderem. Jak koniecznie chcesz miec jakiegos robota to zarobi tylko taki ktory wykonuje proste czynnosci np TP=3 pipki 100 czy 200 tradow dziennie ale to Ty decydujesz kiedy ma robic S a kiedy L a nie robot. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Czy warto zastosowac teorie Elliotta do tradingu w dzisiejszych czasach?
Jezeli podejdziemy do tego profesjonalnie tak jak to jest w zalacznikach to odpowiem: tak warto. Jezeli bedziemy to robic jak wiekszosc amatorow to robi oznaczajac fale gdzie popadnie to raczej dajmy sobie na wstrzymanie. Prawidlowe oznaczenie fal to bardzo trudny orzech do zgryzienia nawet dla Elliottowcow. EW w tradingu bardzo mi pomaga i wszystkim polecam. Napewno nie bedziemy znawcami EW po przeczytaniu ksiazki czy jakiegos artykulu w netcie. Jak ktos bedzie bardzo chcial to po roku czy dwoch bedzie cos tam kumal.
Podalem przyklad jak rozliczyc trzeba bylo ruch z 1.3993 do 1.0340 i postaram sie poszukac moich wpisow na tym forum z tamtego okresu zeby nie bylo ze po to wszyscy wiedza. CDN....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

19 lis 2015, 12:51

Jezeli chodzi o EU to w mojej ksiazce jest napisane, ze z 0616 do 0980 albo 1055 i jak odbije to 0309. Tylko ponizej 0570 spadek na 0505 i korekta.
Mozliwa korekta z 0732-45

25 lis 2015, 23:49

TsunamiPL pisze:
Caldeborn pisze:
Co powiecie na 1.0890?


Abstrakcja.

Dzieki, moze 1,0505-20 przed 1,09

1.0505-20 to poziom zasiegu fali trzeciej jaki mi wyszedl z obliczen medoda HEW 561-570% fali pierwszej.
To sa moje wpisy na forum DT. Odbicie z 1.0520 wyszlo ponad max. zasieg fali czwartej i trzeba bylo poczekac na 1.0505. Wystapilo tez prawdopodobienstwo innej struktury EW z mozliwym ABCDE ale fala E nie osiagnela min. zasiegu i mozna bylo wrocic do szukania trojki na 1.0505. Dalej poszlo juz normalnie. Piata fala byla troche mala ale miescila sie w normie. Nie jest to najprostsza metoda ale jak chcemy zarabiac kase to nie mozna isc na latwizne. Z mojego doswiadczenia wiem, ze ta metoda nie dzialala tylko wtedy kiedy to ja popelnialem bledy i podchodzilem do analizy z jakims tam nastawieniem. Najlepiej jest siedziec okrakiem na plocie ale czesto sie nie da. Bardzo przydaje sie EW do handlu na m1. Dzieki tym wszystkim wyliczeniom mozemy ograniczyc nasza glupote do minimum. Powodzenia

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak juz wiemy wszystko o CCI i BB's to handel bedzie sama przyjemnoscia. Dadas byl tak laskaw i napisal mi indyka na swieto indyka(mozna go sobie sciagnac z jego jurnala) i jak ktos dostaje oczoplasu od zbyt wielu BB's to mozna handlowac na 3 sposoby:
z BB"s albo tylko jedna
bez
albo zupelnie czysty i tylko czekac na pojawienie sie sygnalu.
Sygnaly beda nam pokazywac albo breakout albo zmiane kierunku. Dlatego CCI jest nam potrzebny zeby wiedziec kiedy jest BO a kiedy zmiana kierunku.
Sa to wykresy z m5 bo na taki patrze srednioterminowo. Jeden, dwa, trzy dni a czasami nawet dluzej.
Jak ktos bardzo lubi kanaly to mozna narysowac ale czy to ma jakis sens? Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Renko daje większe pole manewru https://images84.fotosik.pl/1042/b5b1a026413c6477.png i być może lepszą skuteczność analizy. 1) Na renko masz stałą wartość bloczków nie uwzględniając knotów (wicks) przez co od razu wiesz jaki jest potencjalny Stop Loss, ponieważ ustawisz pod / nad renko. 2) Skoro wartość SL będzie stała, bo zależna od długości renko np na wykresie 5 pip sl będzie prawdopodobnie 5 pip to już masz łatwiej żeby policzyć potencjalny target dla TP, pozytywne RR 3) Masz kilka możliwości wejścia w pozycje w zależności od tego jaki kierunek ustalisz np standardowo możesz ustawić zlecenie buystop / sellstop na wybicie renko jeśli cena znajduje się między jego high i low, czyli pomiędzy renko, wtedy masz okazje zagrać na wybicie i na przykład może to być kontynuacja kierunku z poprzedniego renko. Jest też możliwość ustawienia zlecenia nad lub pod renko na zanegowanie ruchu tzn odwrócenie. 4) Możesz dać różne wartości renko np 1, 5, 15 i dzięki temu znasz już potencjalne stałe ryzyko w pipsach oraz horyzont czasu, bo renko 1-2 pips to głównie skalp, a już 15 to będzie może nawet kilkugodzinny ruch. Więc reasumując, może sprawdź czy renko jest lepsze od świec M5. Niestety nie mam wskaźnika renko dla MT4, nie znalazłem jeszcze nic konkretnego, na jforex jest standardowo wbudowane w platforme.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

-rookie- pisze:Renko daje większe pole manewru https://images84.fotosik.pl/1042/b5b1a026413c6477.png i być może lepszą skuteczność analizy. 1) Na renko masz stałą wartość bloczków nie uwzględniając knotów (wicks) przez co od razu wiesz jaki jest potencjalny Stop Loss, ponieważ ustawisz pod / nad renko. 2) Skoro wartość SL będzie stała, bo zależna od długości renko np na wykresie 5 pip sl będzie prawdopodobnie 5 pip to już masz łatwiej żeby policzyć potencjalny target dla TP, pozytywne RR 3) Masz kilka możliwości wejścia w pozycje w zależności od tego jaki kierunek ustalisz np standardowo możesz ustawić zlecenie buystop / sellstop na wybicie renko jeśli cena znajduje się między jego high i low, czyli pomiędzy renko, wtedy masz okazje zagrać na wybicie i na przykład może to być kontynuacja kierunku z poprzedniego renko. Jest też możliwość ustawienia zlecenia nad lub pod renko na zanegowanie ruchu tzn odwrócenie. 4) Możesz dać różne wartości renko np 1, 5, 15 i dzięki temu znasz już potencjalne stałe ryzyko w pipsach oraz horyzont czasu, bo renko 1-2 pips to głównie skalp, a już 15 to będzie może nawet kilkugodzinny ruch. Więc reasumując, może sprawdź czy renko jest lepsze od świec M5. Niestety nie mam wskaźnika renko dla MT4, nie znalazłem jeszcze nic konkretnego, na jforex jest standardowo wbudowane w platforme.


Większych głupot nie czytałem na tym forum :shock:
To jest straszne że po tak długim czasie obecności na forum, i tylu postach można się tak zbłaźnić.
Dodatkowo proponując że to dobre rozwiązanie. :?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

@Rookie
Kazdy system jest dobry jezeli mozesz na nim zarabiac. Nie ma systemu o 100% skutecznosci bo skutecznosc zalezy od umiejetnosci tradera. Kiepski trader potrafi kazdy system polozyc a dobry czy doswiadczony jest w stanie na kazdym zarobic. Ja od ponad 20 lat handluje na BB's i do tej pory tak jak g..no bogate w blonnik plywam na powierzchni. Jak mamy duzo czasu to mozna tak plywac po calym oceanie.
Moje BB's chronia mnie przed samym soba a raczej moja glupota bo jak otwieram czy zamykam pozycje tam gdzie dostane sygnal(BB's +CCI) to jestem OK a jak nie to pelne zanuzenie.
RE: swiece
Na zalaczniku z czystym wykresem czy widzisz tam jakies swiece?
Wielu szuka robotow bo boja sie otwierac pozycje jak widza swiece. Najczesciej to swieca na ktorej trzeba otworzyc pozycje w przeciwnym kierunku wcale nas do tego nie zacheca a raczej odwrotnie. Moglby to robic za nas robot ale wtedy skutecznosc bedzie o wiele nizsza a bez SL to raczej gleba. Powodzenia

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Nie odpowiadam na PW jak ktos chce cos skonsultowac na na tym forum.
Widze ze powinienem zaczac od tego jak dziala rynek FX i moze wtedy bedzie bardziej zrozumiale zastosowanie BB's do handlu. Postaram sie wytlumaczyc w najprostszy sposob korzystajac z cytatow z "Wiki".

The interbank market is the top-level foreign exchange market where banks exchange different currencies. The banks can either deal with one another directly, or through electronic brokering platforms. The Electronic Broking Services (EBS) and Thomson Reuters Dealing are the two competitors in the electronic brokering platform business and together connect over 1000 banks.
Unlike the stock market, the foreign currency exchange market (Forex) does not have a physical central exchange like the NYSE. Without a central exchange, currency exchange rates are made, or set, by market makers. Banks constantly quote a bid and ask price based on anticipated currency movements taking place and thereby make the market. Major banks handle very large forex transactions often in billions of units. These transactions cause the primary movement of currency prices in the short term.
A market maker or liquidity provider is a company or an individual that quotes both a buy and a sell price in a financial instrument or commodity held in inventory, hoping to make a profit on the bid-offer spread, or turn. The U.S. Securities and Exchange Commission defines a "market maker" as a firm that stands ready to buy and sell stock on a regular and continuous basis at a publicly quoted price.
In currency exchange:
Most foreign exchange trading firms are market makers and so are many banks. The market maker both sells to and also buys from its clients and is compensated by means of price differentials for the service of providing liquidity, reducing transaction costs and facilitating trade.
Jak ktos to sobie przetlumaczy to juz bedzie mniej wiecej wiedzial co to jest FX. Oczywiscie nie jest to detaliczny market ale nasz market dziala podobnie. Za pomoca platformy czy MT4 czy NT czy jforex czy... mozemy zawierac transakcje z naszym LP czyli MM. Tak jak nasz broker jest naszym MM tak i my jestesmy jego MM. Nawzajem sobie robimy market czy zapewniamy plynnosc jak zwal tak zwal. Na FX do zawarcia transakcji a raczej zakladu na roznice kursu potrzebne sa dwie storny, jedna otwiera L druga S. Obecnie jest to w systemie ECN i bez DD jak to bylo kiedys.
CDN... cos mi edek daje slaby sygnal.

-- Dodano: 03 maja 2018, 16:19 --

Jeden z interbankow(zalacznik) gdzie detaliczny trader moze sprzedac Euro i kupic Dollars.

-- Dodano: 03 maja 2018, 16:50 --

Nie wszystkie nasze pozycje broker zatrzymuje u siebie. Nie wszyscy traderzy traca. Pozycje tych co zarabiaja broker kopiuje(lub moze kopiowac) do swojego LP i w ten sposob zabezpiecza sie przed strata plus moze jeszcze zarobic odpowiednio zwiekszajac pozycje jezeli pozycja jest zbyt mala do min. jakie przyjmuje LP albo z checi zarobku na naszej analizie.
Bledem jest twierdzenie ze broker gra przeciwko nam. On tylko zapewnia nam plynnosc w nadzieji ze zarobi. Celem jego firmy jest legalne oskubanie nas z depozytu ale my tez mamy taki sam cel otwierajac konto.
Wiki podaje ze nie wszyscy brokerzy sa MM i to jest prawda. Niewielka grupa takich brokerow sa tylko naszymi agentami i przekazuja nasze pozycje do innego brokera ktory zapewnia nam plynnosc ale na nich szkoda czasu i papieru.
Jezeli ten rynek jest przez kogos kreowany to musi to byc robione na pewnych zasadach, za pomoca jakiegos AT i moim zdaniem BB's o odpowiednich parametrach pomoga nam zrozumiec jak to jest robione. Oczywiscie jedynie maly procent traderow bedzie w stanie to rozgrysc bo w innym przypadku jak mozna by bylo zarobic na tym rynku jak wszyscy by wiedzieli o co chodzi. Tak jak i detal tak i grubasy zeby jeden mogl zarobic to drugi musi stracic. Na tym polega zarobek na kontraktach. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

krystian74 pisze:
-rookie- pisze:Renko daje większe pole manewru https://images84.fotosik.pl/1042/b5b1a026413c6477.png i być może lepszą skuteczność analizy. 1) Na renko masz stałą wartość bloczków nie uwzględniając knotów (wicks) przez co od razu wiesz jaki jest potencjalny Stop Loss, ponieważ ustawisz pod / nad renko. 2) Skoro wartość SL będzie stała, bo zależna od długości renko np na wykresie 5 pip sl będzie prawdopodobnie 5 pip to już masz łatwiej żeby policzyć potencjalny target dla TP, pozytywne RR 3) Masz kilka możliwości wejścia w pozycje w zależności od tego jaki kierunek ustalisz np standardowo możesz ustawić zlecenie buystop / sellstop na wybicie renko jeśli cena znajduje się między jego high i low, czyli pomiędzy renko, wtedy masz okazje zagrać na wybicie i na przykład może to być kontynuacja kierunku z poprzedniego renko. Jest też możliwość ustawienia zlecenia nad lub pod renko na zanegowanie ruchu tzn odwrócenie. 4) Możesz dać różne wartości renko np 1, 5, 15 i dzięki temu znasz już potencjalne stałe ryzyko w pipsach oraz horyzont czasu, bo renko 1-2 pips to głównie skalp, a już 15 to będzie może nawet kilkugodzinny ruch. Więc reasumując, może sprawdź czy renko jest lepsze od świec M5. Niestety nie mam wskaźnika renko dla MT4, nie znalazłem jeszcze nic konkretnego, na jforex jest standardowo wbudowane w platforme.


Większych głupot nie czytałem na tym forum :shock:
To jest straszne że po tak długim czasie obecności na forum, i tylu postach można się tak zbłaźnić.
Dodatkowo proponując że to dobre rozwiązanie. :?
Zdaje się, że kolega chciał koledze dostanie powiedzieć, że zmienność jest dynamiczna, a nie statyczna.

BTW Bollinger bands określa wykupienie/wyprzedanie względem średniej n okresowej co też przy zmienności rynków nie jest miarodajne. Stąd też kolejne paplanie o potrzebie połączenia z innymi narzędziami/wskaźnikami.

-- Dodano: poniedziałek 2018-05-07, 15:10 --
4. If more than one indicator is used the indicators should not be directly related to one another. For example, a momentum indicator might complement a volume indicator successfully, but two momentum indicators aren't better than one
źródło https://www.bollingerbands.com/bollinger-band-rules
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Wstegi BB nie musza wspolpracowac z jakims innym wskaznikiem. Przyklad w zalaczniku. Wskaznik(np: CCI) moze nam pomoc w poczatkowej fazie naszej przygody z BB's ale nie jest wymagany. System dwu czy wielowstegowy sam pokaze nam miejsce gdzie zmiana kierunku jest najbardziej prawdopodobna. W zalaczniku mamy system dwuwstegowy na Aussie na m1 ktory 1 Maja pokazal prawdopodobna zmiane kierunku na jakis tam okres czasu do momentu kiedy znowu system pokaze nam zmiane kierunku. Zaznaczone sa dwa miejsca gdzie taka zmiana mogla miec miejsce. Nie jest to idealny system ale tak jak dla mnie wystarczajacy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ