Bankowość inwestycyjna

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
jacek_1986
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2008, 06:08

moje zdanie

Nieprzeczytany post autor: jacek_1986 »

MOim zdaniem nic nie wyparowało no chyba ze ktos uzywa stoplossow. Jesli inwestor kupil czesc przedsiebiorstwa (akcje) np. Proctera to w zwiazku ze zmianą notowan gieldowych nie stracil ani jednej ze swoich akcji w zadnym momencie. Przez caly czas mial prawo udzialu w zyskach firmy i wspoldecydowania o jej losie. Jesli kupisz dom za 500 tys, a po pol roku zadzowni do ciebie 10ciu gosci z oferta kupna za 200 tys to znaczy ze straciles 300 tys ? :)

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Re: moje zdanie

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

jacek_1986 pisze:MOim zdaniem nic nie wyparowało no chyba ze ktos uzywa stoplossow. Jesli inwestor kupil czesc przedsiebiorstwa (akcje) np. Proctera to w zwiazku ze zmianą notowan gieldowych nie stracil ani jednej ze swoich akcji w zadnym momencie. Przez caly czas mial prawo udzialu w zyskach firmy i wspoldecydowania o jej losie. Jesli kupisz dom za 500 tys, a po pol roku zadzowni do ciebie 10ciu gosci z oferta kupna za 200 tys to znaczy ze straciles 300 tys ? :)
Tylko że dla indywidualnego gracza akcje, poza możliwością ich sprzedaży NIC nie znaczą. Porównanie do domu jest kompletnie bez sensu. :D
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

jacek_1986
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2008, 06:08

Nieprzeczytany post autor: jacek_1986 »

Jak to nic nie znacza? To kwestia podejscia raczej i psychiki moze, bo prawnie majac akcje jestes takim samym wspolwlascicielem jak inni akcjonariusze, fundusze etc. No i masz prawo do dywidendy, dostajesz pp, mozesz isc na walne i powiedziec co myslisz. Mam wrazenie ze dzisiaj zbyt wiele ludzi wychodzi z zalozenia ze mogliby handlowac czmkolwiek, nawet kontraktami na gowno gdyby byla zmiennosc i plynny rynek

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Nie wiem czy nie znaczą, w Stanach jest sporo spółek które wypłacają naprawdę spore dywidendy i to np. co rok przez ostatnie sto lat. Zwykli akcjonariusze kupują i liczą na wzrosty, ale często nie zamierzają tych akcji sprzedawać, zadowalają się dywidendą, a akcje zostawiają w spadku dzieciom :wink: .

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Jeżeli cena akcji w ataku spekulacyjnym spadła z 40$ na 1 centa i odbiła z powrotem do 40$ to tym co są na tych papierach nic się nie stało.Mnie chodziło o to że jeżeli instytucjelub inwestorzy indywidualni byli na jakich kolwiek tych kontraktach to już ich nie ma i mają wyzerowane rachunki.

Noob pisze:Nie wiem czy nie znaczą, w Stanach jest sporo spółek które wypłacają naprawdę spore dywidendy i to np. co rok przez ostatnie sto lat. Zwykli akcjonariusze kupują i liczą na wzrosty, ale często nie zamierzają tych akcji sprzedawać, zadowalają się dywidendą, a akcje zostawiają w spadku dzieciom
Noob to co napisałeś jest podstawowym fundamentem.Szkoda że najlepsi DI tego nie rozumieją....,lub nie chcą zrozumieć......


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

zz pisze:Szkoda że najlepsi DI tego nie rozumieją....,lub nie chcą zrozumieć......
Lub z jakichś powodów nie chcą powiedzieć. Nie wnikam w to, zobaczymy za jakieś 5-10 lat, gdy obecni doradcy będą mogli coś pokazać.
zz pisze:kontraktach to już ich nie ma i mają wyzerowane rachunki.
Wybacz, ale to ryzyko zawodowe.
Trade what you see, NOT what you hear or think

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Bardzo ładnie i czytelnie je tutaj przedstawiony problem.Myślę że teraz forumowiczom bobitnie pokazano że nie chodzi o to aby zakazać lecz chodzi o to żeby banki robiły to przez podmioty zależne.

http://biznes.onet.pl/zakaz-handlu-inst ... rasa-detal

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ