Bankowość inwestycyjna

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
sunday_87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 cze 2009, 20:15

Nieprzeczytany post autor: sunday_87 »

Ale ogólniki..to jak podchodzą do inwestowania profesjonaliści [i to Ci, którzy zarabiają :) ] ? oświeć mnie, proszę

jacek_1986
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2008, 06:08

Nieprzeczytany post autor: jacek_1986 »

a tak z ciekawoswci zapytam: po ci traderzy w liczbie 1400 tam siedza? Wytlumacz mi na czym polega ich praca?

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

jacek_1986:
Jeżeli to do mnie pijesz z tym tekstem o rachunkowości to mogę się tylko zdziwić, że nie widzisz różnicy między księgowością a rachunkowością. Czy może widzisz jednak i wiesz, że ktoś kto ma pojęcie o rachunkowości bo jest np. DI nie jest zupełnie zainteresowany tematyką, z którą ściera się księgowy z ACCA (czy też dyrektor finansowy)?

Zanim zaczniesz pytać zz czy kogokolwiek innego o to co sobą prezentuje to kultura nakazywałaby napisać co ty sobą prezentujesz. Bo o ile zauważyłem, to poza jakimiś pierdołami i ogólnikami, nie napisałeś nic. Powiedz, gdzie pracujesz i na jakim stanowisku skoro jesteś taką doświadczoną figurą (na pewno niezwykle zważywszy na twój wiek). Imię i nazwisko też nie zaszkodzi :wink: .
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 14:50 przez Noob, łącznie zmieniany 1 raz.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

a tak z ciekawoswci zapytam: po ci traderzy w liczbie 1400 tam siedza? Wytlumacz mi na czym polega ich praca?
Przepraszam lecz nie mam sił.

Pozdrawiam.

Ps. lub inaczej stwórz własny projekt inwestycyjny //nie program tylko w miarę trudny sam projekt// i spróbuj go przeanalizować z DI lub osobą wyznaczoną do takiej roli np. główny analityk.Wtedy zrozumiesz.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Noob pisze:Tak, przeczytałem wyżej - napisałeś jakieś bzdety, które nic nie mówią. Nie wiem czy masz na nazwisko Blablakowski i czy handlujesz marchewką, ale na frustrata i nieudacznika z pewnością wyglądasz. Choć w banku na kasie może pracujesz.
Nie wiem co wy wszyscy tacy wrazliwi... stalowe nerwy powinny byc wasza domenta..a tu lipa....i odrazu schodzicie na poziom inwektyw...(wiec nie wiele sie roznicie od "jatrzyciela" ;) )
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 15:42 przez LowcaG, łącznie zmieniany 1 raz.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Panowie, znów musiałem usunąć kilka wpisów jako pyskówki. Proszę o zachowanie wysokiej kultury wypowiedzi, bo posypią się ostrzeżenia. Jeśli w tym temacie nie pojawią się jakieś konstruktywne wypowiedz związane z tytułem wątku- temat zostanie zamknięty.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Ważne!.Podaję przykład profesjonalnej bankowości inwestycyjnej na którą koleżanki i koledzy muszą być przygotowani oraz mieć przygotowane automatyczne systemy.Jest to dobry przykład pod warunkiem że nie dadzą się złapać ponieważ jeżeli dadzą się złapać to wycofuję to co napisałem cytuję///
http://gielda.onet.pl/na-wall-street-sl ... ws-detal//

Pozdro.

Ps, to samo dotyczy FX

Dodano po 4 minutach:

http://gielda.onet.pl/na-wall-street-sl ... news-detal

Dodano po 49 minutach:

Ważne!
http://gielda.onet.pl/elektroniczne-pla ... rasa-detal

W zasadzie to teraz zaczyna się dziać co pisałem od początku mojego pisania na forum..
Dlatego tak ważna jest profesjonalna bankowość inwestycyjna ponieważ ona daje nam narzędzia do podjęcia aktywnej walki.

Pozdrawiam.

Dodano po 1 godzinach 39 minutach:


Ważne!
http://biznes.onet.pl/nasdaq-anuluje-cz ... news-detal

Niemniej proszę zwrócić uwagę na to
Nasdaq, druga największa giełda w USA, anuluje wczorajsze transakcje z ceną odbiegającą o 60 proc. od poziomów z 20:40

Co to oznacza?. Oznacza to że i tak jazda w jedną i drugą s tronę o 60% została premiowana i banki inwestycyjne robiące to o czym piszę obłowiły się niemiłosiernie..........
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Czas na podsumowanie AWARII...... :lol:
Są już oficjalne dane.
Wyparowało lub dostało nogi 577 miliardów $ czyli licząc w złotych to ok. 2 biliony...
Dowiedzieliśmy się również że transakcje automatyczne stanowią 80% obrotu.

zz pisze:druga największa giełda w USA, anuluje wczorajsze transakcje z ceną odbiegającą o 60 proc. od poziomów z 20:40
Policzmy,spadek o 60 % i wzrost do podstawy to dodatkowe 150%,czyli zysk 210%.
Dżwignia razy 10= 2 100%
Dżwignia razy 100= 21 000%
Dżwignia razy 250=52500%
Lokata w banku to 4% rocznie .......

Czas na jakieś wnioski.Nie ma wątpliwości że przyszłość należy do bankowości inwestycyjnej czy się nam to podoba czy nie.....
Osobiście uważam że takich awarii..... powinni uczyć na uczelniach ekonomicznych kończących się trudnym egzaminem.
Nie dopuszczam myśli że nasi DI nie mają gotowych rozwiązań na takie sytuacje........


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zz pisze:Wyparowało lub dostało nogi 577 miliardów $ czyli licząc w złotych to ok. 2 biliony...
Nic w przyrodzie nie ginie ;) nic nie wyparowalo...

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

zz pisze:Nie dopuszczam myśli że nasi DI nie mają gotowych rozwiązań na takie sytuacje.......
W zasadzie sens mojego pisania sprowadza się do tego cytuję///
Fakt, że miliardy dolarów mogły tak nagle wyparować bez wiadomej przyczyny, boleśnie przypomina, że stawka w tej grze jest wysoka, a wśród przeciętnych inwestorów mało kto rozumie funkcjonowanie całego systemu.

Zamieszanie pokazuje również ewolucję handlu akcjami, która według niektórych przedstawicieli rynku nastąpiła zbyt szybko i nie zdążyła wypracować adekwatnych zabezpieczeń.////

Problem polega na tym że nawet nasi DI oraz najlepsi maklerzy tego nie rozumieją ... nikogo nie obrażając.Więc jesteśmy skazani tylko na siebie.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ