Bankowość inwestycyjna

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

PBJ - Polski Bananowy Jarmarek .. dla GS ; - )

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Maćku to nie tak.Aby to mogli robić o czym piszesz muszą znacząco podnieść jakość usług finansowych oraz znacząco podnieść płynność i tym samym stworzą niepowtarzalną szansę dla nas
Jak się uporamy z debilizmem .. to może coś z tego będzie .. a jak nie to zrobią z Polski .. francuską latrynę..
http://blogi.bossa.pl/2010/03/26/zlikwi ... g-i-rynek/
http://blogi.bossa.pl/2010/03/29/wielki-gs-w-londynie/

Trystero takim info zarzucił
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2010/03 ... mment-7405
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2009/12 ... a-swiecie/

Więc porównując te kwestie/sprawy może wreszcie staniemy się dojrzałym rynkiem :roll:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Pytanie o Private banking .
Jestem po rozmowie z finansistą z Londynu który twierdzi że wejście do Polski Goldman Sachs niczego nam nie zmieni ponieważ poważny i profesjonalny Private banking dalej w Polsce dalej ma ograniczenia i jest przestępstwem więc jedyna alternatywa to robić poważne rzeczy przez raje podatkowe.Niestety szczegółów nie mogłem zrozumieć.Jeżeli ktoś jest zorientowany szczegółowo w temacie to proszę o rozwinięcie.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Rozmawiałem z finansistą z Londynu który twierdzi że na platformie UBS można było zawierać transakcje on-line już w 2003 rku przy spredzie 1 pip na E/$.Proszę aby ta dyskusja również w tym kierunku poszała tz. poziom usług np. Barclays Bank
,UBS itp. jak z handlowaniem opcjami szczególnie opcje które są na aucie.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Bankowość inwestycyjna

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Eh... od tego zacznę :D
Goldman Sachs oskarżony o oszustwo - jak tak ma wyglądać ich obecność to w sumie .. sam juz nie wiem... może trzeba myśleć o własnym banku i pilnować swojego i zabierać innym? W końcu to legalne :D troche prawników, matematyków, informatyków itp.... i ... kapitału..

http://forsal.pl/artykuly/415515,citigr ... olsce.html

Doszło do mnie, że Oanda została utworzona na gruncie UBS'u i że tak to wyglądał ich pierwszy UBS trader .. przed powstaniem OA.

A co do poziomu usług.. to można chyba powiedzieć tak: my chcemy "inwestować" zarabiać ... ale oni też :wink:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Morgan Stanley

Nieprzeczytany post autor: reptile »

http://forsal.pl/artykuly/416853,morgan ... _roku.html
Morgan Stanley zostanie również członkiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w celu zapewnienia swoim klientom bezpośredniego dostępu do obrotu papierami wartościowymi w Polsce.
będzie ciekawie :twisted:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

jacek_1986
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2008, 06:08

no nie moge

Nieprzeczytany post autor: jacek_1986 »

Sorka, ale po przeczytaniu tematu nie moglem sie powstrzymac od komentarza. Otoz Wy kochani z tego co widze nie macie zielonego pojecia co to wlasciwie ta bankowosc inwestycyjna jest... ja radze: poczytajcie troche, mnie mitow, bo mnie sie zdaje ze WAsze wyobrazenie swiata wielkich finansow wyglada tak: londynskiego city to wielkie banki, ktorych dzialalnsoc polega na tym, ze postawili 1000 stanowiska dla traderow (kazdy oczywiscie z 5 monitorai,m bo musi byc bajer i lans, zebyscie sie mieli czym podniecac) i oni tam trejduja. No i koniecznie sa bardzo zestresowani, wypaleni i w ogole posrani. A na sam koniec zarabiaja ogromne poieniadze i fruwaja do pracy helihopterem. No zejdzie troche na ziemie, odpowiedzcie sobie na pytanie jaki sens mialaby ta bankowosc i ten trading - w WAszym rozumieniu klikawica jak tu ktorys z Was napisal 24 h na dobe (przeciez Wy klikacie i tracicie ciagle).. albo te teskty ze Goldman otwiera tu biuro zeby trejdowac.. a co z Londynu nie moze? Puknijcie sie troche w glowe i zacznijcie myslec logicznie, skladac fakty, ja wiem ze z wypiowiedzi na tym formu rzetelnej wiedzy wyczytac nie mozna, jak rowniez z artykulow w popularnej prasie brukowej, ale sa powazne magazyny anglojezyczne czy nawet polski Forbes, no tylko musi sie chcicec usiasc co powaznej, krytycznej lektury i uzyc mozgu. TRzeba wejsc na wiki i zobaczyc co to znaczy bank inwestycyjny i skad sie taki twory wzieli. CZy sa tez w Polsce czy nie? A jesli nie to dlaczego i w ogolle jak to wyglada? No i po co do cholery ten Goldman ogtwiera biuero w Warszawie. Podpowiem Wam: nie po to zeby trejdowac, a jako podpowiedz rzuce haslo, ktore bardziej bystrzy podlapia: PZU. Dalej sobie mozecie odpwoeidziec po co te banki inwestycyjne trejduja? Podpowiem: Nie po to, zeby bylo fajnie i zeby sie te 5 monitorow swiecilo i nie po to zeby sie stresowac:).

A na koniec pozdrowie tego gostka co tu sie zywo udziela, opowiada historie i inwestowaniu i stwierdza na koniec: ze rachunkowosc jest nudna.... ale spoko - inwestowanie, banki inwestycyjne, sraty pierdaty...

Podsumowujac: zalecam wszystkim zajrzenie do ksiazek, zwyklych podrecznikow, najlepiej zagranicnzych autorow i usystametyzowanie swojej wizji nowoczesnej bankowosci inwestycyjnej... no i nie sluchanie mitomanów z tego tego forum, ktorzy opowiadaja o swoich tysiacach zarobionych na AT.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

jacek_1986 pisze:Sorka, ale po przeczytaniu tematu nie moglem sie powstrzymac od komentarza. Otoz Wy kochani z tego co widze nie macie zielonego pojecia co to wlasciwie ta bankowosc inwestycyjna
Również sorki lecz Twój komentaż jest najsłabszy ze wszystkich jakie są,dałeś świadectwo swojej kompletnej niewiedzy jednocześnie próbujesz pouczać innych jakie to są nieuki,lecz dziękujemy i za ten głos ponieważ na zasadzie prób i błędów posuwamy się do przodu.
Na koniec odpowiem Tobie że te instytucje o których piszesz nawet trzy lata przygotowują się do ataku walutowego co jako fachowiec powinieneś wiedzieć.......


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

jacek_1986
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2008, 06:08

Nieprzeczytany post autor: jacek_1986 »

zz pisze:
jacek_1986 pisze:posuwamy się do przodu.
Pozdrawiam.
:D

wybaczcie mi moją złośliwość ale czasem nie mogę. Ale tak w glebi serca to zycze Wam dobrze bo zaczyunalem z Waszej pozycji, zanim przeszedlem ewolucje mentalną.

take care, pzdr

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

jacek_1986 pisze:Ale tak w glebi serca to zycze Wam dobrze bo zaczyunalem z Waszej pozycji, zanim przeszedlem ewolucje mentalną.
Cieszę się ponieważ jeżeli jest życzliwość to zawsze konsensus się znajdzie.
Wiesz jacek_1986 nie uznaję czegoś takiego jak
jacek_1986 pisze:Waszej pozycji, zanim przeszedlem ewolucje mentalną.
Ponieważ dobry trader nie ma prawa wiedzieć co będzie za 1 sekundę więc ewolucję mentalną musimy przechodzić cały czas...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

jacek_1986
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2008, 06:08

Nieprzeczytany post autor: jacek_1986 »

chodzilo mi o ogolne postrzeganie bankowosci inwestycyjnej, rynkow finansowych, tego jak to wszystko dziala i czym jest kierowane. JAk do inwestowania podchodza profesjonalisci, ktorzy zarabiaja.

ODPOWIEDZ