Bankowość inwestycyjna

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Nie wiem o co chodzi z tą dobrą wiadomością jeśli chodzi o GS.
Dla mnie taką wiadomością jest to, że Credit Suisse zamierza stworzyć w Polsce dom maklerski. Ponadto Raiffeisen Bank w przyszłym roku zamierza wprowadzić platformę forexową dla klientów indywidualnych.

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/26/Tuzy_fi ... _polskiego

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dla mnie taką wiadomością jest to, że Credit Suisse zamierza stworzyć w Polsce dom maklerski. Ponadto Raiffeisen Bank w przyszłym roku zamierza wprowadzić platformę forexową dla klientów indywidualnych
Masz rację to też są wspaniałe wiadomości.Generalnie chodzi mi o to że w naszej bankowości pod tym pojęciem rozumie się to w ten sposób że od jednego frajera bierze się kasę na 3% aby drugiemu frajerowi dać to w formie kredytu na 22% wszystko.Natomiast jak wyprowadzali kasę z Polski w formie opcji,cirrsów,forwardów, leasingów itp. oraz z inwestycji portfelowych to nie było z kim w Polskiej bankowości gadać...
Jedynie nieoficjalnie przy piwie przyznawano mi rację.
Ja natomiast rozumię bankowość tak jak Goldman Sachs,Morgan Stanley i Merrill Lynch,Credit Suisse itp czyli globalna i perfekcyjna działalność inwestycyjna uwzględniająca wszystkie uwarunkowania co oznacza pełny profesjonalizm.

Teraz na szczęście dzięki temu co piszemy będzie się to diametralnie zmieniać.
Przy ataku Goldman Sachs zobaczymy kto jest bankowcem z wiedzą i umiejętnościami,a kto jest bankowcem tylko dlatego że świnkę nauczył po schodach chodzić......


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

jasonbourne pisze:
Tyle, że po studiach, to chyba jeszcze kolejne pięć lat na zdobywanie doświadczenia i uprawnień, żeby być trochę wyżej niż sprzątaczka.

A tak przy okazji, czy ktoś potrafi w miarę konkretnie i rzetelnie opisać różnice pomiędzy takimi bankami jak Morgan Stanley i Merrill Lynch a właśnie Goldman Sachs? Czy takich różnic nie ma zbyt wiele?
Oj daj spokój, trzeba myśleć pozytywnie :wink: . Maklerskie już mam, teraz do jakiejś pracy na dwa lata, zrobić CFA i można walczyć o Goldmana.

Myślę, że bardzo długo na drabinie różnice mogą nie być duże, ale wydaje mi się, że to w Goldmanie są największe premie, to Goldman był jedynym z wielkich, który nie stracił na kryzysie i to o nim mówi się, że dopóki istnieje rząd amerykański, to jeden bank może być całkiem pewien pomocy w każdej sytuacji :wink: .

Dodano po 5 minutach:

Poza tym uważam, że to wiadomość pozytywna z powodu, o którym pisze zz. Wejście Goldmana, nawet w bardzo ograniczonym stopniu, może pociągnąć polską bankowość inwestycyjną i giełdę o parę lat do przodu, tak żeby bardziej przypominały zagraniczne.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Noob pisze:ale wydaje mi się, że to w Goldmanie są największe premie, to Goldman był jedynym z wielkich, który nie stracił na kryzysie i
Dokładnie!.Jak popatrzysz na oświadczenie FED w wiadomej sprawie z 1997/8 roku i działalnoś GS to analagia aż kuje w oczy.Szkoda tylko że nikt w Polsce nie chce z tego żadnych wniosków wyciągać......


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Noob pisze:Maklerskie już mam, teraz do jakiejś pracy na dwa lata, zrobić CFA i można walczyć o Goldmana.
A tak z ciekawości, bo widzę, że Noob w temacie. Na czym polega praca np. w Goldman Sachs, posiadając CFA, a na czym praca, posiadając ACCA? Tylko proszę mnie pytać co to jest dokładnie ACCA bo sam tego dobrze nie wiem.

Dlatego pytam mądrzejszych od siebie.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

A co, oni zatrudniają ludzi z ACCA? Nie mam pojęcia o certyfikatach księgowych, księgowość śmiertelnie mnie nudzi i zamierzam posiąść wiedzę o niej jedynie w stopniu umożliwiającym względnie poprawną analizę sprawozdań finansowych. ACCA to raczej papier, który umożliwia pracę w firmach konsultingowo-audytorskich (E&Y, Deloitte, PwC, itd.) albo w działach finansowych wielkich korporacji międzynarodowych. W banku inwestycyjnym pewnie zajmują się tym samym, co gdzie indziej - księgowością :). Nie wiem, czy cię to interesuje.

No a reszta tych certyfikatów (MPW, DI, CFA, CIIA), jak rozumiem, może pomóc w działalności stricte inwestycyjnej, czyli tym co ewentualnie byśmy chcieli robić.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Noob pisze:A co, oni zatrudniają ludzi z ACCA?
Takie firmy jak GP Morgan, Merrill Lynch czy Morgan Stanley zatrudniają NA PEWNO. Nie wiem jak jest w GS.
Noob pisze:czyli tym co ewentualnie byśmy chcieli robić.
Mnie osobiście nie interesuje praca w tego typu instytucjach, bo nie mam ani wykształcenia w tym kierunku, ani motywacji aby je zdobywać.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

No prawdopodobnie robią księgowość, jak dobrze pójdzie to może kreatywną :). Albo przy takich operacjach jak grecka na pewno też się znajdzie dla nich zajęcie.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

GS w Polsce :?: to trzecią część Wall Street też u nas nakręcą. tematów nie zabraknie. pompowanie Petrolinvestu, a może powrót faworyta spekuły Elektrimu. swoją drogą ciekawe jak na topowych uczelniach ekonomicznych zareagowała studencka brać, pewnie wyścig szczurów nabrał tempa 8)
Money Never Sleeps

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

MACIEK408 pisze:GS w Polsce Question to trzecią część Wall Street też u nas nakręcą. tematów nie zabraknie. pompowanie Petrolinvestu, a może powrót faworyta spekuły Elektrimu.
Maćku to nie tak.Aby to mogli robić o czym piszesz muszą znacząco podnieść jakość usług finansowych oraz znacząco podnieść płynność i tym samym stworzą niepowtarzalną szansę dla nas.Tak na to spórz.Dla mnie ważne jest również to że w centralach naszych banków przestaną na nas patrzeć jak na kosmitów........


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ