Bankowość inwestycyjna

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

bedzie zlota era insiderow w naszym kraju. jak tylko GS wejdzie to informacja zdrozeje. od ciecia z bramki Orlenu po ministrow
To jest oczywiste.Niemniej spojrz na to pozytywnie dopiero teraz ta nasza pisanina będzie miała sens ponieważ w tak ostrych grach wyjdzie kto jest bez układów i tylko w oparciu o AT,AF będzie regularnie robił dobry wynik inwestycyjny, a kto w bankowości ma stanowisko tylko dlatego że świnie nauczył po schodach chodzić.....Będę się upierał że to co zaczyna się dziać jest pozytywne.


Pozdrawiam.

Dodano po 5 minutach:



Ps/
reptile pisze:Proponuje zmienić temat na "Bankowość inwestycyjna" i pociągnąć ..
reptile ma racjęm, proszę Moda jeżeli to jest możliwe zmienić ten tytuł na
"Bankowość inwestycyjna
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Mały nigdy nie podskoczy dużemu.

Tak będzie inside. I faktycznie okaże się kto jest bez układów. Inforamcja zdrożeje, polscy spekulanci (jakkolwiek ich nazwać) już jej nie kupią, zarobi tylko GS, polskie instytucje nie, a indywidualni zostaną wydupczeni tak jak byli do tej pory, tylko że przez kogo innego.
To lepiej być wyd*** przez GS niż przez kogoś innego? Dziwne podejście. Mi jest obojętne kto mnie **** choć sam ten fakt mi się nie podoba.

AT i AF nie ma znaczenia jak jest inside. Taka już niestety prawda rynkowa. I dopiero zobaczymy co będzie się działó.

I myślisz, że jak GS otworzy oddział w pl to pójdziesz tam, dadzą ci linię kredytową na 10-50 mln i jedziesz? Powodzenia, obyś to zrobił. Ale zauważ, że skoro teraz będziesz dla nich atrakcyjny to wcześniej też byłeś i wystarczyło pojechać do Londynu i to załatwić.

Moim zdaniem GS nic nie zmieni, ot pojawi się nowa marka na polskim rynku (ale nie dla detalu) i może obroty na GPW wzrosną.
Ja pracą tam bym nie pogardził, ale nie zatrudnią mnie z jednego powodu - nie mam dostępu do danych poufnych. GS bierze tych od poufnych, tych od HFT i speców od analiz (ale wcale niekoniecznie AT i AF). Reszta to dodatek.

Z tego co mówisz rozumiem, że nie dają ci zarabiać w oparciu o AT i AF pieniędzy,b o nikt nie daje gwarancji, linii kredytowych, kursu po którym automatycznie zamkniesz i za duże spready.
Z całym szacunkiem, Polska to mały kraj, jak jesteś tego wart to za granicą będziesz miał lepszą ofertę. A że nie ma w Polsce? Trudno, nie można mieć wszystkiego.
I nie pisz swojej filozofii, jak już chcesz wchodzi polemikę to odpowiadaj na moje tezy konkretnie, najlepiej tak/nie, albo chociaż sformułuj swoje myśli tak by każdy Cie zrozumiał, a nie dziwisz się, że przecież to takie oczywiste, czemu nikt nie rozumie. Najlepiej wyjaśnij jak dla debili, tylko nie to co już pisałeś, bo nie rozumiem. A i żeby jeszcze było fizycznie wykonalne.

Wybacz, staram się Ciebie zrozumieć, lecz nie rozumiem co Cię ogranicza.
Ktoś cię okantował po prostu? Masz do kogoś urazę?
Masz te kilkadziesiąt milionów i co, nikt nie chce nimi obracać? Bynajmniej nie chcę znać kwot, po prostu teoretyzuję.
Oczekujesz, ze będą Cię traktowali jak króla i nadskakiwali np. to może teraz spread -1 (minus jeden) pips?
Trade what you see, NOT what you hear or think

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mały nigdy nie podskoczy dużemu.
Nieprawda.
Nievinny pisze:Tak będzie inside
Zwisa mi to ponieważ zawsze się tym brzydziłem.Jak jesteś dobry to to olewasz totalnie.
Nievinny pisze:AT i AF nie ma znaczenia jak jest inside
Guzik prawda.

Nievinny pisze:Ktoś cię okantował po prostu? Masz do kogoś urazę?

Nikt mnie nie okantował i do nikogo nie mam urazy.Chcę tylko normalności NIC WIĘCEJ!!!.Czy to tak ciężko zrozumieć?
Nievinny pisze:Oczekujesz, ze będą Cię traktowali jak króla i nadskakiwali np. to może teraz spread -1 (minus jeden) pips?
Nie.Oczekuję tylko że przestaną nas traktować jak bydło i kretynów.
Smutno mi trochę ponieważ widzę że ta pisanina to daremny trud....Nie mam wątpliwości że GS przewietrzy trochę naszą bankowość i będzie normalnie....

Pozdrawiam.

Dodano po 38 minutach:


Ps. jeszcze to
Nievinny pisze:Najlepiej wyjaśnij jak dla debili, tylko nie to co już pisałeś, bo nie rozumiem. A i żeby jeszcze było fizycznie wykonalne.
W wielkim skrócie chodzi mi o to co było w oświadczeniu FED z 1997/8 roku.
Czyli FED i politycy USA widząc co sie dzieje i jaka nadchodzi katastrofa powiedzieli jasno czy jesteś bogaty czy biedny będziesz pracował za 1$ miesięcznie wiec się ratuj poprzez budowanie wartości dodanej a więc inwestuj w poważne rynki finansowe np.walutowy,pieniężny,obligacyjny,ropę,złoto,gaz,rynek żywności ktory to rynek jest drugim rynkiem na świecie pod względem płynności itp.Oni ze swej strony zapewnili obywatelom dostęp do usług na najwyższym poziomie oraz przyjazne rozwiązania podatkowe pozwalające budować wartość dodaną.Tylko o to mi chodzi i o nic więcej.



Nievinny pisze:A i żeby jeszcze było fizycznie wykonalne.
Czy to jest realne i wykonalne?.A jaką widzisz trudność poza złą wolą naszych polityków i bankowców?.Zaskoczę Ciebie Nievinny można to już było robić w 1998 roku i to częściowo robiłem niestety potem to ropieprzyli.....Więc można tylko jest zła wola lub głupota.
GS jeżeli powstanie to napewno się pofatyguję spytać o te usługi.

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

A czy GS nie traktuje detalu jak bydło? Moim zdaniem jeszcze gorzej robiąc ich wszystkich w...

Cieszę się, że wreszcie odpowiedziałeś tak, że zrozumiałem :) Teraz można opracować konstruktywne rozwiązania.

Jeśli założysz, że rynek dyskontuje wszystko to można sobie stosować AT, AF, ale niestety, przynajmniej moim zdaniem, rynek nie dyskontuje inside i na tym można najwięcej zarobić.

I ogólnie widać, że żeby podskoczyć dużemu trzeba iść do trybunału w Sztrasburgu. Ale sorry ja nie mam kasy akurat na prawników...

PS Zawsze o te usługi można zapytać już teraz, tyle że po angielsku i w zagranicznym oddziale. Moim daniem jest to ta sama broszka. Wszystko jedno, gdzie znajduje się fizycznie bank.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Bankowość inwestycyjna w Polsce ..

Nieprzeczytany post autor: reptile »

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/26/Tuzy_fi ... _polskiego :o
* konkurencja się przyda :) ale to duże spóźnienie ... wg mnie .. a może Polska dopiero dojrzała ? :D

Może teraz "rodacy" zaczną się uczyć :roll: może wyprzedzimy innych ? :lol:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny pisze:ale niestety, przynajmniej moim zdaniem, rynek nie dyskontuje inside i na tym można najwięcej zarobić.
Dla nas jest najważniejsza gigantyczna płynność wszystko inne się nie liczy nawet inside,jeżeli jesteś dobry w AT,AF to resztę można olać.






Nievinny pisze:I ogólnie widać, że żeby podskoczyć dużemu trzeba iść do trybunału w Sztrasburgu. Ale sorry ja nie mam kasy akurat na prawników..
Tak jak wyżej nie Sztrasburg tylko trzeba być szybszy od nich i to rozwiązuje wszystko..
A czy GS nie traktuje detalu jak bydło? Moim zdaniem jeszcze gorzej robiąc ich wszystkich w...
Nie!!!Jeżeli jesteś średnizamożnym ich klientem można ich za mordę wziąść aby wykonali to co im napisałeś i czego od nich oczekujesz a oni jota w jotę mają to wykonać i zero ich pomysłów.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Zajebiście, że Goldman Sachs wchodzi do Polski. Wreszcie będzie jakieś fajne miejsce do pracy nad Wisłą :wink: .

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Jak już się wkręcisz, wkręć i mnie :)
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Noob pisze:Zajebiście, że Goldman Sachs wchodzi do Polski. Wreszcie będzie jakieś fajne miejsce do pracy nad Wisłą

Tyle, że po studiach, to chyba jeszcze kolejne pięć lat na zdobywanie doświadczenia i uprawnień, żeby być trochę wyżej niż sprzątaczka.

A tak przy okazji, czy ktoś potrafi w miarę konkretnie i rzetelnie opisać różnice pomiędzy takimi bankami jak Morgan Stanley i Merrill Lynch a właśnie Goldman Sachs? Czy takich różnic nie ma zbyt wiele?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

jasonbourne pisze:A tak przy okazji, czy ktoś potrafi w miarę konkretnie i rzetelnie opisać różnice pomiędzy takimi bankami jak Morgan Stanley i Merrill Lynch a właśnie Goldman Sachs? Czy takich różnic nie ma zbyt wiele?
Moim zdaniem różnic nie ma zbyt wiele.
Taki podstawowy standart to 1200-1400 dilerów i traderów pracuje dealing room non/stop na trzy zmiany dzięki temu pracownicy tych banków oraz klienci na świecie na bieżąco mają dostęp do najlepszych produktów finansowych.Jeżeli chodzi o filozofie działania to uważam że chodzi im o to samo.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ