Atlas Capital FX (ACFX)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
0
Brak głosów
Poza paroma minusami są ok
0
Brak głosów
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam:
1
100%
 
Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

@brg ale o co się czepiasz Andrzeja? Że nie jest naiwny? Widocznie woli trochę więcej prowizji zostawiać u broka z uznaną marką niż skąpić po krzakach a później się sądzić z oszustami...

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: brg »

Po prostu przejrzyj jego wypowiedzi na forum. 80% z nich to wylewanie frustracji w tematach większości brokerów, u większości których nawet rachunku nie miał.

Moje osobiste doświadczenie z ACFX było takie sobie, kasę wypłacili bez problemu ale nie wywiązali się z ustaleń, o czym też wcześniej informowałem na forum. Piszę jednak o własnych doświadczeniach, nie teoriach wysnutych z palca jak Andrzej.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fakt, nie jest to nowa firma - może jedynie nowa na polskim rynku. Tak czy inaczej... Wg mnie to ognisko już się dopala i pewnie nawet nie planują doprowadzać do odwieszenia owej licencji. Przynajmniej nie pod obecnym brandem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

brg pisze:Andrzeju - Twoim problemem jest to, że w wątku KAŻDEGO brokera przychodzisz i toczysz pianę. Ten Ci się nie podoba bo za wysoki bonus, ten Ci się nie podoba bo za niska prowizja, ten z kolei z Cypru więc na pewno złodziej.
To jest fakt, że Andrzej-Sk strasznie dopierdziela się do brokerów i okrutnie ich krytykuje.
Zupełnie jak ja :D
Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej słuszna. Nie rozumiem osób, którym ta krytyka się nie podoba zwłaszcza w odniesieniu do brokera, który stracił licencje i to raczej bezpowrotnie.
Wielu graczy wyszukuje jakiś dziwnych brokerów i nagle są zdziwnieni, że broker okazuje się trochę nie halo.
Ja podchodzę bardzo sceptycznie do zagranicznych brokerów bo mam świadomość, że w razie problemów BARDZO TRUDNE MOŻE BYĆ DOCHODZENIE SWOICH PRAW.
Korzystałem np. z Irona, ale miałem tam raptem tysiac czy 1500 zł, bo nie mogłem się zmusić aby wpłacić tam większą kwotę. Polscy brokerzy może czasem mają gorsze warunki, ale w razie kłopotów bez trudu mogę odwiedzić ich siedzibę i zrobić dym. Nie istnieje bariera językowa, ani problem z odległością i sporymi kosztami podróży.
Od pewnego czasu zastanawiam się nad ofertą Hotforex, gdzie można uzyskać bonus 100% wpłaty. Zastanawiam się już dobre pół roku i na razie bez efektu. Wpłacanie mniejszych kwot nie ma za bardzo sensu, a z większymi mam opory.
Dziwią mnie osoby, które wpłacają do cypryjskich brokerów spore kwoty. Rozumiem jeszcze brokerów szwajcarskich bo mimo ewentualnych problemów z odległoscią i barier językowych to ichni brokerzy mają lepsze gwarancje niż polscy.
Co do reszty zagranicznych brokerów (może z wyjątkiem LMAX) to kompletnie nie mam zaufania. I nic na to nie poradzę :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: brg »

Ale jak się nad tym zastanowisz, to działa to również w drugą stronę - co z tego, że możesz pojechać do siedziby i zrobić awanturę? Lot do UK kosztuje grosze, na Cypr pewnie nie więcej niż 1000 zł, możesz zrobić to samo a przy okazji zrobić sobie miłe wakacje. Niestety, zrobienie awantury na 95% nie przyniesie żadnego efektu.

W drugą stronę - w razie czarnego scenariusza broker krajowy może w łatwy sposób Cię pozwać. Spójrz na przykład na sytuację po 15.01.2015 z TMS, mForex itd. Ludzie potracili majątki i jeszcze przed nimi sprawy sądowe. Nie obiło mi się natomiast o uszy, żeby zagraniczny broker pozwał kogoś z Polski o uregulowanie debetu tak jak te bezpieczne, krajowe, częściowo nawet bankowe spółki.

Każdy typ brokera ma swoje plusy i minusy. Daleki jestem od bronienia ACFX, bo licencji za nic się nie traci (swoją drogą czyżby Cysec w końcu wziął się do roboty?), ale to mądrzenie się Andrzeja po prostu mnie zdenerwowało. Ja zawsze wszystkim radzę, aby dywersyfikować środki pomiędzy kilku brokerów, to daje największą pewność. I zawsze będę przeciw krytykowaniu brokera za to, że jest nowy na rynku, że pochodzi z jakiegoś kraju itd. Zauważcie, że teraz każdy brok wchodzący na rynek polski dostaje na forum łatkę oszusta od garstki osób które nie mają z nim żadnej styczności, nie ważne jaką przeszłość ma firma poza Polską. Zluzujcie trochę ludzie :)

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: psV »

Była sytuacja, że po 15.01.15 jakiś zagraniczny broker pozwał klienta z Polski. Kasa była duża i chyba chodzi o Saxo Bank, ale już nie pamiętam na 100%.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: brg »

Być może tak było, jednak skala jest nieporównywalnie mniejsza. Chodziło mi bardziej o zwrócenie uwagi na tych niedobrych Cypryjczyków :). Tak czy siak, każdy brok, krajowy i zagraniczny ma swoje plusy i minusy i najlepiej po prostu dywersyfikować środki.

Dodatkowo, rzadko zdarza się, żeby jeden brok był dobry we wszystkim. Niskie spready i prowizja mogą zachęcać do scalpu, lub grania swingów a tymczasem jak ktoś gra long term często popatrzeć na brokerów z wyższymi kosztami, którzy mogą oferować lepsze swapy. Za przykład mogę podać tutaj polską Bossę, która mimo oferty sprzed mniej więcej 10 lat oferuje bardzo dobre swapy, w szczególności na egzotyki.


Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

monikaforexpolska pisze:SAXO BANK

To tak w sensie pozywania Polaków przez zagranicznych brokerów? ;-)

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »


ODPOWIEDZ