Atlas Capital FX (ACFX)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
0
Brak głosów
Poza paroma minusami są ok
0
Brak głosów
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam:
1
100%
 
Liczba głosów: 1

Marcellus
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:07

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

brodatypan pisze:Witam,

Mimo, ze jestem nowy na tym forum, to tak sie sklada, ze rowniez mam konto u tego brokera. 07.04.2016r.po informacji, ze CySeC zawiesil im na 1 miesiac licencje, zlecilem wyplate wszystkich srodkow tam posiadanych. Sa to niemale jak dla mnie pieniadze, bo niemal 8k euro. Od tego czasu niewiele sie dzieje w sprawie tej wyplaty, firma nie odpowiada na maile, support olewa mnie koncertowo.
Przypadkowo rowniez znam Marcellusa oraz jego kolege, ktorym firma wyplacila pieniadze w zeszlym tygodniu, obaj skladali zlecenia wyplaty tego samego dnia co i ja. Zasadnicza roznica w ich przypadkach byla taka, ze obaj wczesniej zasilali konto za pomoca kart platniczych mbanku, i ta droga dostali zwrot wczesniej wplaconych sum. W przypadku Marcellusa byla to kwota rowna wplaconej przez niego wczesniej (bez wypracowanego na koncie fajnego profitu!!), w przypadku jego kolegi byla to rowniez kwota rowna wczesniej wplaconej ( zysku na tym koncie, nie bylo, gdyz konto bylo bardzo swieze i nie odbyla sie na nim ani jedna transakcja). W ich przypadkach zadzialalaby usluga "Charge back" przy platnosciach na karte (notabene w przypadku kolegi Marcellusa byla taka reklamacja zlozona i wyplata przez ACFX oraz Charge back, zbiegly sie w czasie, finalnie zaksiegowane przez mbank jako charge back).
Gorzej jednak sprawa wyglada z wyplatami na skrilla. Na razie pozostaje mi cierpliwie czekac.
Zamiescilem ten post, zeby po pierwsze rozjasnic sytuacje, po drugie zas byc moze ktos inny mialby cos ciekawego do napisania jak to wyglada w ich przypadkach.
pozdrawiam
bp

Ja nie robiłem reklamacji w mBanku. ACFX wypłaciło na podstawie zlecenia w firmie, także nie wprowadzaj w błąd jeśli do końca nie wiesz.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że firma wali w lewo, bowiem mam tam jeszcze inne środki. Jeszcze tydzień temu jak pisałem te posty miałem nadzieję, że wypłacą wszystko ze względu na ta wypłatę właśnie, jednak teraz rzeczywiście sprawa przestała być śmieszna.



Pozdrawiam
M

brodatypan
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2016, 20:47

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: brodatypan »

Marcellus pisze:

Ja nie robiłem reklamacji w mBanku. ACFX wypłaciło na podstawie zlecenia w firmie, także nie wprowadzaj w błąd jeśli do końca nie wiesz.

Nikogo w blad nie wprowadzam bo jak sie wczytasz dokladnie to nie pisalem o Tobie a o naszym wspolnym koledze.
Pzdr
bp

Awatar użytkownika
przemeg
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:29

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: przemeg »

(...)A Ty czekaj sobie na swoje bonusy bo pewnie tylko po to konta zakładasz
Właśnie po to zakłada się konta z bonusem, żeby sprawdzić jak handluje się u danego brokera. Była promocja firmowana przez to forum, więc skorzystałem. Sprawdziłem, wykonalem kilkadziesiąt transakcji i stwierdziłem, że taki kosmiczny spread mi nie odpowiada. Dodatkowo przekonałem się o jakości ich supportu. Zysk, który przy okazji testowania konta udało mi się wypracować, jak napisałem w poście jest mikroskopijny, ale widać i to jest problemem dla tego bankruta.
I nie nie pisz, że jest jakaś różnica między ACFX a IronFx, bo sytuacja wygląda identycznie. Zawieszone wypłaty do czasu sprawdzenia konta.
Mam nadzieję, że zbankrutują, a wtedy zobaczymy, co warte są "gwarancje" tamtejszego regulatora.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

Fx$ pisze:
uciekinier pisze: Mam nadzieję że ludzie tym razem wyciągną właściwe wnioski co do cypryjskich broków :564:
To jest duza przesada. Znam co najmniej 5 uczciwych, godnych polecenia brokerow z cypru. Nie ma znaczenia gdzie jest brok zarejestrowany tylko jak funkcjonuje. Zazwyczaj problemy zaczynaja sie przez naduzycie bonusow do depozytu. Wniosek - omijac brokerow z bonusami
Zgodzę się z tym , że nie każdy brok zarejestrowany na Cyprze jest oszustem.
Tyle tylko, że działania nadzoru w postaci cysecu i cypryjskiego ombudsman'a jak dla mnie są kpiną i nie ma co na nie liczyć w razie kłopotów. Przykład : kara dla ironfx nałożona dopiero po prawie roku (!!!) od czasu kiedy zaprzestali realizacji wypłat w śmiesznej wysokości w stosunku do skali zawłaszczonej kasy. iron działa sobie dalej jakby nic się nie stało . To wprost zachęca do tego aby robić wałki na Cyprze .
To tak jakby KNF nałożył karę na ambergold powiedzmy w wysokości 500tys. pln i umył ręce - spoko , zapłaciliście karę , nie wszystko było ok , ale możecie działać dalej .
Ciekawe ile potrwa teraz tzw. "badanie" rachunków w ACFX ???
Nie zgodzę się z drugą częścią Twojej wypowiedzi - nie ma najmniejszego znaczenia czy korzystałeś z bonusu czy też nie , bo i tak nie wypłacisz kasy z rachunku , więc o jakim nadużyciu bonusu mowa ???

cysec, ironfx , ambergold - pisane są przeze mnie z małej litery nie ze względu na nie znajomość ortografii , ale z braku jakiegokolwiek szacunku dla ww

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: brg »

Wojta$ pisze: To tak jakby KNF nałożył karę na ambergold powiedzmy w wysokości 500tys. pln i umył ręce - spoko , zapłaciliście karę , nie wszystko było ok , ale możecie działać dalej .
No ale przecież tak właśnie było, z tą różnicą, że KNF nie nałożył kary na Amber Gold a jedynie wydał ostrzeżenie.

Fx$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 mar 2016, 20:42

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: Fx$ »

Wojta$ pisze:

Zgodzę się z tym , że nie każdy brok zarejestrowany na Cyprze jest oszustem.
Tyle tylko, że działania nadzoru w postaci cysecu i cypryjskiego ombudsman'a jak dla mnie są kpiną i nie ma co na nie liczyć w razie kłopotów. Przykład : kara dla ironfx nałożona dopiero po prawie roku (!!!) od czasu kiedy zaprzestali realizacji wypłat w śmiesznej wysokości w stosunku do skali zawłaszczonej kasy. iron działa sobie dalej jakby nic się nie stało . To wprost zachęca do tego aby robić wałki na Cyprze .
To tak jakby KNF nałożył karę na ambergold powiedzmy w wysokości 500tys. pln i umył ręce - spoko , zapłaciliście karę , nie wszystko było ok , ale możecie działać dalej .
Ciekawe ile potrwa teraz tzw. "badanie" rachunków w ACFX ???
Nie zgodzę się z drugą częścią Twojej wypowiedzi - nie ma najmniejszego znaczenia czy korzystałeś z bonusu czy też nie , bo i tak nie wypłacisz kasy z rachunku , więc o jakim nadużyciu bonusu mowa ???

cysec, ironfx , ambergold - pisane są przeze mnie z małej litery nie ze względu na nie znajomość ortografii , ale z braku jakiegokolwiek szacunku dla ww
Nie chodzi mi o to czy dany klient korzystal z bonusu do depozytu czy nie. Mam na mysli to, ze brokerzy oferujacy bonusy do depozytow popadaja w klopoty ze wzgledu na to ze latwo taki bonus wykorzystac do zrobienia zysku bez ryzyka. Specjalizuja sie w tym wlasnie Chinczycy. Dlatego przy wyborze brokera lepiej handlowac u takiego ktory bonusu do depozytu nie ma w ofercie.

Co do nadzorow typu Cysec, Knf itp to one dzialaja juz po fakcie jak kasy w firmie juz nie ma. Walki robi sie wszedzie na swiecie np. piramida Madoffa. A za amber gold tez nikt kasy nie odzyskal. Branza finansowa to bardzo skorumpowana i zepsuta branza w calosci. Nie tylko forex.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

brg pisze:
Wojta$ pisze: To tak jakby KNF nałożył karę na ambergold powiedzmy w wysokości 500tys. pln i umył ręce - spoko , zapłaciliście karę , nie wszystko było ok , ale możecie działać dalej .
No ale przecież tak właśnie było, z tą różnicą, że KNF nie nałożył kary na Amber Gold a jedynie wydał ostrzeżenie.
Z tą "drobną" różnicą że iron działa nadal - otwiera nowe rachunki , przyjmuje nowe wpłaty , wysyła spam mailem , nagabuje na nowe bonusy i promocje , rekrutuje nowych naciągaczy itp. Co robi cysec ? Nic . Bo przecież już "zbadali" sprawę i stwierdzili że ten chwast złamał umowy z klientami i nałożyli aż 300 tys euro kary . Skoro zapłacono to można działać dalej , hulaj dusza.

Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam , żeby teraz ponownie otwarte zostały oddziały ambergold - z super ofertą dla nowych klientów i depozytów , a KNF się tylko przyglądał ( i prokuratura również).

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

@Wojta$
Dokładnie! To tylko pokazuje jakie Iron ma plecy...

Fx$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 mar 2016, 20:42

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: Fx$ »

Wojta$ pisze:
Z tą "drobną" różnicą że iron działa nadal - otwiera nowe rachunki , przyjmuje nowe wpłaty , wysyła spam mailem , nagabuje na nowe bonusy i promocje , rekrutuje nowych naciągaczy itp. Co robi cysec ? Nic . Bo przecież już "zbadali" sprawę i stwierdzili że ten chwast złamał umowy z klientami i nałożyli aż 300 tys euro kary . Skoro zapłacono to można działać dalej , hulaj dusza.

Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam , żeby teraz ponownie otwarte zostały oddziały ambergold - z super ofertą dla nowych klientów i depozytów , a KNF się tylko przyglądał ( i prokuratura również).
Tu nie wypada sie nie zgodzic. Faktycznie to ze iron dalej dziala (kradnie) to skandal. To wg mnie dlatego ze iron jest Too Big To Fail. Upadek tej firmy odbilby sie duzym echem w mediach i sytuacja brokerow cypryjskich moglaby sie bardzo pogorszyc po naglosnieniu tej sprawy. A tak to wiedza tylko ludzie w temacie. Poza tym wszyscy wiedza o powiazaniach politycznych prezesa kashiourisa co tez nie jest bez wplywu na sytuacje. Ciekawi mnie jak potoczy sie dalej sprawa z acfx ktore zadnych politycznych powiazan nie ma i jak widac cysec za dupe ich wzial od razu. Nawet pomimo malej wiarygodnosci cysecu bede dalej handlowal z kilkoma brokami na cyprze bo maja ochrone przed ujemnym saldem (patrz jak polscy brokerzy zakladaja sprawy za franka) do tego nie place zadnych podatkow od zysku bo nie wysylaja PITu i czesto maja niezla wg. mnie oferte. Pod jakim nadzorem bym nie handlowal to i tak nie wierze ze odzyskam grosza w przypadku upadku broka.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Atlas Capital FX (ACFX)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Myślę, że obecnie Iron już nie jest "too big to fail", bo prawie nigdzie ich w sieci nie widać. Raczej tylko wybiórczo. Ale zapewne jakoś sprytnie sobie tam prawnicy zaczarowali, że nie można ot tak ich sobie zamknąć, a sam CySEC nie może ich zamknąć ot tak bez wiążących wyroków sądu - to taka moja teoria... Ponoć wypłacają, czasem...

Na tej sprawie ucierpiała wiarygodność CySECu, który działał wcześniej zbyt mało stanowczo i zbyt powolnie (teraz próbują to nadrabiać jak się tylko da) ale także cypryjscy brokerzy, gdzie jak napisałeś, czasem mają naprawdę nienajgorsze warunki. Takie FxPro swego czasu było światowym liderem i kreowało trendy wśród brokerów. Są na rynku od 2006 r. i od tego czasu nie było żadnych problemów z wypłatami czy karami od regulatora i licencją.

Nikt nie wie jak działa cypryjski ICF, bo jeszcze nie było okazji tego sprawdzić - a przynajmniej nie dotarłem do takiej osoby. Ale w przypadku FCA i brytyjskich brokerów nie jest źle i możesz odzyskać te środki, co już się udawało (wszystko trwa do roku czasu niestety). Regulacje mają znaczenie ale przede wszystkim kluczowe jest dobranie odpowiedniego partnera do handlu i nie kuszenie losu...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ