AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6652
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:hm.ale wiecie, że cała koncepcja kostki nie ma sensu? ;)

Wynik dąży do, zero minus spread * ilość pozycji. A jaki wynik będzie zależy od szczęścia? od po prostu rozkład normalny?

Czyli de facto po co to robić? sprawa się teraz rozgrywa czy ktoś (w sposób nielosowy) osiągnie wynik, większy.
Ale, on też podlega temu samemu rozkładowi, więc dla każdej ilości pozycji, można policzyć poziom błędu.

Ale jako, że jest to "zakład" jednorazowy, to w zasadzie wystarczy, że ktoś za pomocą AT osiągnie większy wynik, niż zero - ilość transakcji * spread, no i dla 10k, w zasadzie wystarczy, że zgłosi się parę osób i z dużym prawdopodobieństwem jedna z tych osób wygra. Jak bym miał czas to po prostu sam bym spróbował. Nie dlatego, że uważam, żę AT działa czy coś, ale dlatego, że to dobry interes. Mały SL duży TP, a szanse w okolicach 50%
Juz sam pomysł budowania strategii o rzut kostką/monetą/faze księżyca/spotkany kominiarz itp. bzdury jest zwyczajnym idiotyzmem. W jaki to niby sposób losowość ma dać statystyczna przewagę?
Już nie będę się odnosił do samego eksperymentu konfrontacji AT z kostką. Bo na trejd składa się nie tylko moment wejścia ale przede wszystkim moment wyjścia. Prowadzenie samej pozycji tez jest istotne. Nawet najlepszy setup zwyczajny "leszcz" potrafi zj...ć w mistrzowski sposób. Pewnie wielu sie zastanawia o czym pisze. No właśnie....o czym pisze?
Co do tego 50% przy duzym TP a małym SL to nie do końca tak jest. Przy SL=TP szansa na 50% jak najbardziej. W innych przypadkach tzreba by policzyc statystycznie na dużej liczbie prób

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze: Juz sam pomysł budowania strategii o rzut kostką/monetą/faze księżyca/spotkany kominiarz itp. bzdury jest zwyczajnym idiotyzmem. W jaki to niby sposób losowość ma dać statystyczna przewagę?
Już nie będę się odnosił do samego eksperymentu konfrontacji AT z kostką. Bo na trejd składa się nie tylko moment wejścia ale przede wszystkim moment wyjścia. Prowadzenie samej pozycji tez jest istotne. Nawet najlepszy setup zwyczajny "leszcz" potrafi zj...ć w mistrzowski sposób. Pewnie wielu sie zastanawia o czym pisze. No właśnie....o czym pisze?
Co do tego 50% przy duzym TP a małym SL to nie do końca tak jest. Przy SL=TP szansa na 50% jak najbardziej. W innych przypadkach tzreba by policzyc statystycznie na dużej liczbie prób
hm...ja tylko powtórzę, właśnie to twierdzi autor, ze AT jest gówno warta, tzn. tyle samo co rzut kostką i stąd pomysł na eksperyment. Który jest swoją drogą kiepski bo łatwo go oszukać w kilka osób ;)

co do Twojego TP=SL = 50% a w innych trzeba by policzyć statystycznie na dużej liczbie prób? a jak policzyłęś te 50%? bo to tak samo się liczy, ale to liczysz dla losowej strategii. a przypadku TP<>SL to granie na zmienność i już kiedyś dawno dawno temu, pokazywałem, że bez kłopotu można pokazać na historii, że przy danym TP SL (ja je podam), losując kierunek, można wyjść do przodu bo to granie na zmienność. (na historii to słowo klucz ;) ) ale ok, to offtop. więc EOT.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6652
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:
Cblondyn pisze: Juz sam pomysł budowania strategii o rzut kostką/monetą/faze księżyca/spotkany kominiarz itp. bzdury jest zwyczajnym idiotyzmem. W jaki to niby sposób losowość ma dać statystyczna przewagę?
Już nie będę się odnosił do samego eksperymentu konfrontacji AT z kostką. Bo na trejd składa się nie tylko moment wejścia ale przede wszystkim moment wyjścia. Prowadzenie samej pozycji tez jest istotne. Nawet najlepszy setup zwyczajny "leszcz" potrafi zj...ć w mistrzowski sposób. Pewnie wielu sie zastanawia o czym pisze. No właśnie....o czym pisze?
Co do tego 50% przy duzym TP a małym SL to nie do końca tak jest. Przy SL=TP szansa na 50% jak najbardziej. W innych przypadkach tzreba by policzyc statystycznie na dużej liczbie prób
hm...ja tylko powtórzę, właśnie to twierdzi autor, ze AT jest gówno warta, tzn. tyle samo co rzut kostką i stąd pomysł na eksperyment. Który jest swoją drogą kiepski bo łatwo go oszukać w kilka osób ;)

co do Twojego TP=SL = 50% a w innych trzeba by policzyć statystycznie na dużej liczbie prób? a jak policzyłęś te 50%? bo to tak samo się liczy, ale to liczysz dla losowej strategii. a przypadku TP<>SL to granie na zmienność i już kiedyś dawno dawno temu, pokazywałem, że bez kłopotu można pokazać na historii, że przy danym TP SL (ja je podam), losując kierunek, można wyjść do przodu bo to granie na zmienność. (na historii to słowo klucz ;) ) ale ok, to offtop. więc EOT.
SZansa, że cena w dowolnym momencie będzie o x pktów powyżej lub poniżej ceny jest zbliżona. Nie uwzlędniając spreadu i traktując ruch ceny jako zmiane losową. Wynika to z RP. Bez analizy wykresu itp.
Jesli AT jest gowno warta to tym bardziej kostka/moneta jest goowno warta. Nie ma sensu o to sie spierać.
A sama AT służy własnie do znalezienia statystycznej przewagi. Jedną z nich jest "gra z trendem". Dla mnie jest to oczywiste.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze: SZansa, że cena w dowolnym momencie będzie o x pktów powyżej lub poniżej ceny jest zbliżona. Nie uwzlędniając spreadu i traktując ruch ceny jako zmiane losową. Wynika to z RP. Bez analizy wykresu itp.
A no właśnie, to podobnie bez analizy wykresu (dlatego zdziwiłem się gdy wspomniałeś o próbce) można wyliczyć TP <> SL.
Cblondyn pisze:
Jesli AT jest gowno warta to tym bardziej kostka/moneta jest goowno warta. Nie ma sensu o to sie spierać.
A sama AT służy własnie do znalezienia statystycznej przewagi. Jedną z nich jest "gra z trendem". Dla mnie jest to oczywiste.
hm..jeżeli AT jest gówno warta, to rzut kostką nie może być tym bardziej gówno warty ;) ot obydwie "strategie" są losowe.
No i znów powtórzę, autor wyzwania twierdzi inaczej, że AT nie znajduje żadnej statystycznej przewagi czyli jest losowa.

JA na ten temat mam jeszcze inne zdanie, ale to już całkiem offtop.
Dziwi mnie tylko dlaczego nikt się nie zgłasza bo łatwe pieniądze :)

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

ja sie zglosilem , nawet podalem konkretne zrodla na ktorych bede sie opieral - koreanczyka ,ale chyba wczoraj przyszli po niego smutni panowie od hazardu bo cos go nie widac :wink: :d

prosze przewinac do przodu
https://kr.tradingview.com/chart/EURJPY/1Fcv0hfQ/
https://kr.tradingview.com/chart/EURJPY/WzB2LGg5/
https://kr.tradingview.com/chart/EURJPY/xRIK7TfD/
https://kr.tradingview.com/chart/EURJPY/dpm6Xwxh/
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 13:03 przez STUDENT, łącznie zmieniany 2 razy.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6652
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:
Cblondyn pisze: SZansa, że cena w dowolnym momencie będzie o x pktów powyżej lub poniżej ceny jest zbliżona. Nie uwzlędniając spreadu i traktując ruch ceny jako zmiane losową. Wynika to z RP. Bez analizy wykresu itp.
A no właśnie, to podobnie bez analizy wykresu (dlatego zdziwiłem się gdy wspomniałeś o próbce) można wyliczyć TP <> SL.
Cblondyn pisze:
Jesli AT jest gowno warta to tym bardziej kostka/moneta jest goowno warta. Nie ma sensu o to sie spierać.
A sama AT służy własnie do znalezienia statystycznej przewagi. Jedną z nich jest "gra z trendem". Dla mnie jest to oczywiste.
hm..jeżeli AT jest gówno warta, to rzut kostką nie może być tym bardziej gówno warty ;) ot obydwie "strategie" są losowe.
No i znów powtórzę, autor wyzwania twierdzi inaczej, że AT nie znajduje żadnej statystycznej przewagi czyli jest losowa.

JA na ten temat mam jeszcze inne zdanie, ale to już całkiem offtop.
Dziwi mnie tylko dlaczego nikt się nie zgłasza bo łatwe pieniądze :)
Nikt nie zwrócił w tym wszystkim na jeden ważny aspekt. Powtarzam po raz kolejny. Trejd to nie tylko otwarcie pozycji ale przede wszystkim jego zamknięcie. Jesli ktoś nie potrafi wziąć tego co rynek "daje" to w życiu nie będzie zarabiał.
Rafał Z. posiadł bardzo cenną umiejętność własnie tego "brania" co rynek daje. Pewnie nawet nie jest tego świadom. Chyba, że sie myle. I właśnie żeby było smiesznie postepuje z głowna zsadą AT. "Straty tnij szybko zyskom pozwól rosnąć". Bo o to w tym wszystkim chodzi. Co to znaczy w praktyce. Jesli sie myle wychodze na tyle szybo by nie ponieść dotkwliwych strat. Jesli mam racje.... to hosanna :)
I za to należy mu sie głęboki ukłon, gdyż jest to najcennniejsza z zalet tradera. I nie byłbym wcale zdziwiony gdy grając na rzut monetą/kostką/butem czy czymkolwiek tam potrafi wygenerować zysk. I nie wejście o tym zdecyduje a WYJŚCIE. Szczerze zazdroszcze :)

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

poniewaz w tym przypadku ilosc punktow nie ma znaczenia mozna zamykac na STORSI 8833
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 13:08 przez STUDENT, łącznie zmieniany 1 raz.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

@Cblondyn hm..może nie zauważyłeś, ale wyjście też definiuje kostka, to nie jest walka ktoś AT vs Rafał, a AT vs losowość.

Więc, zdanie o tym, że mimo kostki będzie potrafił wygenerować zysk jest nieprawdziwe. Może to się zdarzyć, ale to będzie zwykły przypadek.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 13:08 przez LowcaG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Cblondyn pisze: Juz sam pomysł budowania strategii o rzut kostką/monetą/faze księżyca/spotkany kominiarz itp. bzdury jest zwyczajnym idiotyzmem. W jaki to niby sposób losowość ma dać statystyczna przewagę?
Już nie będę się odnosił do samego eksperymentu konfrontacji AT z kostką. Bo na trejd składa się nie tylko moment wejścia ale przede wszystkim moment wyjścia. Prowadzenie samej pozycji tez jest istotne. Nawet najlepszy setup zwyczajny "leszcz" potrafi zj...ć w mistrzowski sposób. Pewnie wielu sie zastanawia o czym pisze. No właśnie....o czym pisze?
Co do tego 50% przy duzym TP a małym SL to nie do końca tak jest. Przy SL=TP szansa na 50% jak najbardziej. W innych przypadkach tzreba by policzyc statystycznie na dużej liczbie prób


Tylko że przy ślepym trejdzie masz 80% na wygraną, przy dobrym AT90% a jak dasz jeszce MM to 100%
Tu macie trejda z hedgem na -40,5 na kontraktach DJI. Robiłem śledztwo dlaczego dziura pieniężna się rozszerza i w przestrzeni odzielającej od kupna i w czasie. W końcu zamknąłem na plusie jak zwykle. Zarabianie na FX to kwestia gustu :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 13:16 przez sardo nunspa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6652
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:@Cblondyn hm..może nie zauważyłeś, ale wyjście też definiuje kostka, to nie jest walka ktoś AT vs Rafał, a AT vs losowość.
Właśnie, że nie. Pisał wejscie kostka wyjście uznaniowość.

ODPOWIEDZ