AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

xhDog w matematyce każde twierdzenie wymaga wykazania, że pewne zdanie jest prawdziwe. Poza tym znowu problem wynika z interpretacji, Rafał vel cromwell78 napisał że trzeba "to zrobic zgodnie z prawidłami AT zeby wyelminować czynnik uznaniowości".

Czyli co do zasady działa czy nie działa i tyle, nic osobistego!

Ludzie kupują głownie z dwóch powodów, bo rośnie lub ponieważ jest tanio (przy sprzedaży na odwrót). Ktoś stosuje analizę fundamentalną aby określić czy jest tanio/drogo a ktoś inny ambitnie określane fikuśne freski na wykresach. Dyskusja na ten temat spełzła na niczym w poprzednim temacie i faktycznie zamiast dalej teoretyzować i dywagować nad wyższością jednych 'świąt' nad drugimi jest szansa sprawdzić to w praktyce.

Ja również czekam aż ktoś udowodni, że AT działa. Napisałem trochę robotów, które zarabiały m.in. na AT ale miały wspólną cechę żyły krótko. W dłuższym terminie nie dawały rady, zatem przy odpowiednio dużej próbie faktycznie kostka może okazać się lepsza.

Również nie podoba mi się formula show i siedzenia po 12 godzin, można to zrobić nawet za pomocą EA, no ale to nie mój eksperyment. Mam wrażenie, że najbardziej waszą frustrację powoduje prowokacyjny sposób bycia cromwella. Mnie też to dziwi, że facet w tym wieku zakłada kiczowatą czapkę z daszkiem, kreuje się na celebrytę etc.
no ale kto bogatemu zabroni?
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 10:24 przez Mustafa, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Rzucam kostka.. buy albo sell parzyste nieparzyste .. drugi raz rzucam kostka ile czasu ma trwac pozycja i kolejne losowanie .. kolejne losowanie z pozycja czy zamykam czy nie .. tylko tyle
Nie czepiam się, ale to jest sprzeczne i niejasne.

parzyste/nieparzyste long/short - jasne
drugi rzut już nie jest jasny - ile znaczy 1 a ile 6?
a trzeci jest sprzeczny z drugim, bo jeżeli wiemy ile ma trwać pozycja to po co trzeci rzut?

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

LowcaG pisze:
Rzucam kostka.. buy albo sell parzyste nieparzyste .. drugi raz rzucam kostka ile czasu ma trwac pozycja i kolejne losowanie .. kolejne losowanie z pozycja czy zamykam czy nie .. tylko tyle
Nie czepiam się, ale to jest sprzeczne i niejasne.

parzyste/nieparzyste long/short - jasne
drugi rzut już nie jest jasny - ile znaczy 1 a ile 6?
a trzeci jest sprzeczny z drugim, bo jeżeli wiemy ile ma trwać pozycja to po co trzeci rzut?
lowca widze ze czytales moje posty :d

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

STUDENT pisze: lowca widze ze czytales moje posty :d
Nie czytałem, ale ok, nie ma co offtopa robić.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

lowca : zauwaz jako jedyni widzimy tu konkret
a to jest bardzo prosciutki konkret

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Moim skromnym zdaniem Rafał przyniósł chleb na navi i wszyscy go łykają jak młode kaczusie. Nie mam pojęcia jak grać na podstawie AT ( tzn przynajmniej jak na tym zarobić :mrgreen: ) ale z kostką jest prościej o tyle, że można wyeliminować całkowicie uznaniowość. Popieram pomysł @STUDENTA, aby generować sygnał kostkopodobnym robotem, wyniki losowania publikują sekundanci na navi i TJS. Teraz o LOSOWOŚCI CAŁKOWITEJ:
1) ustalamy brzegowe interwały na których gramy. Dla każdego wykonujemy osobne losowanie ("rzut "kostką) Jak i dla wszystkich interwałów pomiędzy.
2) ustalamy liczby które oznaczają wejście lub czekanie, oraz long or short.
Przykład: wyznaczamy interwały od D1 do M15, pośrednie to H4, H1, M30
123 to otwarcie pozycji lub long, 456 to nieotwieranie pozycji lub short.
a) w momencie zmiany daty na wykresie rzucamy za świeczkę D1 - jak wypadnie 456 dajemy spokój z graniem do następnej świeczki dziennej, jak wypadnie 123 to przechodzimy na H4.
b) mamy 123 rzucamy kostką za H4, jak wypadnie 456 to czekamy do następnego rzutu cztery godziny, jak 123 to przechodzimy na H1.
c)mamy 123, rzucamy za H1, jak wypadnie 456 to czekamy do następnej godziny itd itp, jak dojdziemy do M15 i wypadnie 123 to dopiero wtedy rzucamy czy wejść w Long czy Sell.
Po 15 minutach rzucamy znowu za D1 jeśli nie będzie 123 to trzymamy pozycję do końca dnia ( to można zmodyfikować i rzucać co 15 minut żeby nie robić jakiegoś long termu). TP i SL albo sztywne albo tez losowe, aby nie było, ze ktoś wejdzie pod prąd z 2 pips SLem. Chyba rozumiecie o co mi chodzi - to jest gra w oparciu TYLKO o rzut kostką, aby nie było podejrzeń, że został on wykonany z premedytacją gdy AT dawała jakiś sygnał - wejścia czy wyjścia. By nie było zarzutów o jakiekolwiek manipulacje. Komu się chce? Marnowanie całego dnia/miesiąca myślę, że można to spokojnie zrobić na testerze strategii. Wynik powinien być całkowicie miarodajny, bo zajmowane pozycje będą zupełnie niezależne od sytuacji na wykresie. Tyle, że wyniki w tym samym okresie czasu i tak będa niepowtarzalne. @STUDENT takie coś napisze w 15 minut w przerwie między lidokainą a heroiną. BTW- podobne strategie już były na navi pokazywane - bodaj @jackub prezentował wykresy całkowicie losowej strategii i jej statystyczny rozrzut. I z góry wiadomo, że można na tym zarobić- albo nie - dokładnie tak jak na AT.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

hm.ale wiecie, że cała koncepcja kostki nie ma sensu? ;)

Wynik dąży do, zero minus spread * ilość pozycji. A jaki wynik będzie zależy od szczęścia? od po prostu rozkład normalny?

Czyli de facto po co to robić? sprawa się teraz rozgrywa czy ktoś (w sposób nielosowy) osiągnie wynik, większy.
Ale, on też podlega temu samemu rozkładowi, więc dla każdej ilości pozycji, można policzyć poziom błędu.

Ale jako, że jest to "zakład" jednorazowy, to w zasadzie wystarczy, że ktoś za pomocą AT osiągnie większy wynik, niż zero - ilość transakcji * spread, no i dla 10k, w zasadzie wystarczy, że zgłosi się parę osób i z dużym prawdopodobieństwem jedna z tych osób wygra. Jak bym miał czas to po prostu sam bym spróbował. Nie dlatego, że uważam, żę AT działa czy coś, ale dlatego, że to dobry interes. Mały SL duży TP, a szanse w okolicach 50%

Awatar użytkownika
grey worm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2017, 07:47

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: grey worm »

Powtarzam jeszcze raz, kostka spłynie jak woda w kiblu po kilkuset transakcjach. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Losowość bez żadnej przewagi statystycznej przegra z byle systemem posiadającym taką przewagę.
AT wygra za każdym razem jeśli będzie miała w danym okresie przewagę statystyczną.
A jak cromwell zrobi pojedynek w ciągu 1 tygodnia to wynik będzie całkowicie losowy.
I będzie śmiechu warty. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

grey worm pisze: Losowość bez żadnej przewagi statystycznej przegra z byle systemem posiadającym taką przewagę.
AT wygra za każdym razem jeśli będzie miała w danym okresie przewagę statystyczną.
Chyba o to się rozchodzi, że autor wyzwania twierdzi, że AT nie ma przewagi statystycznej i skończy podobnie jak kostka.

Awatar użytkownika
grey worm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2017, 07:47

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: grey worm »

LowcaG pisze: Ale jako, że jest to "zakład" jednorazowy, to w zasadzie wystarczy, że ktoś za pomocą AT osiągnie większy wynik, niż zero - ilość transakcji * spread, no i dla 10k, w zasadzie wystarczy, że zgłosi się parę osób i z dużym prawdopodobieństwem jedna z tych osób wygra. Jak bym miał czas to po prostu sam bym spróbował. Nie dlatego, że uważam, żę AT działa czy coś, ale dlatego, że to dobry interes. Mały SL duży TP, a szanse w okolicach 50%
Niech tylko zrobi to online to będzie płacił te 10k każdemu co miesiąc, bo będą bili jego kostkę z łatwością. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ